Dzisiaj jest 20 maja 2024, 10:34

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Dzisiaj jest 20 maja 2024, 10:34

Nowości Nowości dla Usterki/awarie (CBR900RR SC28)

Mapa strony Usterki/awarie (CBR900RR SC28) » Forum : Usterki/awarie (CBR900RR SC28)

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR900RR SC28 1992-1995

Brak ładowania co jest grane

Witam mam problem co mnie cały czas irytuje. Wymieniłem parę rzeczy w moim moto z powodu braku ładowania ,zainwestowałem w akumulator 130zł,alternator 450zł i regulator napięcia 410zł . To ostatnie nie było do 900 tylko do 600 gościu powiedział ze były montowane do tych i tamtych motorów .Zarzekał się że nie będzie problemu ale ładowania nie ma ,prąd trzyma sie na ok12,8 i potem spada do kompletnego rozładowania. Czy to wina regulatora napięcia?
Czytaj więcej : Brak ładowania co jest grane | Odsłony : 10127 | Odpowiedzi : 7


Rozrusznik kręci ale nie włącza silnika...

Witam, wymieniłem dekiel altka na nowy ori bo stary był pęknięty i po zamontowaniu rozrusznik kręci ale nie włącza silnika.
Przy poprzednim montażu trochę się nagimnastykowałem z tym wałeczkiem ale jakoś się udało.
I tu mam pytanie: czy ten wałek najpierw włożyć do otworu dekla czy w zębatkę rozrusznika ? Czy wałeczek trzeba posmarować - dekiel jest nówka.
Czy może coś źle lub nie po kolei poskładałem?
Dzięki za odpowiedzi...
Czytaj więcej : Rozrusznik kręci ale nie włącza silnika... | Odsłony : 2030 | Odpowiedzi : 2


Wymiana świec

Witam, możecie podpowiedzieć jak dobrać się do świec? Przeszkadza mi osłona i nie mogę jej wyciągnąć? Jak to ogarnąć?
Czytaj więcej : Wymiana świec | Odsłony : 9381 | Odpowiedzi : 14


wentylator/kontrolka oleji

Witam kupilem cbrk sx 28 93r? wentylator na krotko pod przelacznik wie ktos moze jak to podlaczyc zeby dzialalo jak bedzie tenperatura wysoka,nie dziala mi wskaznik temperatury, druga sprawa nie dziala kontrolka od oleju;/
Czytaj więcej : wentylator/kontrolka oleji | Odsłony : 1991 | Odpowiedzi : 0


sprzeglo

Witam zostalem nowym posiadaczem hondy sc 28
cos mi stuka na wolnych i podczas jazdy jak wcisne sprzeglo to przestaje. Czy to bedzie uszkodzone sprzeglo?
Druga sprawa cos mi tyka z tlumika na wolnych przewaznie jak jest zimny, lekko sczela z tumika tak jak by zaplon byl zle ustawiony czy cos w tym stylu, nie mam pojecia co to moze byc
Z gory dziekuje
Czytaj więcej : sprzeglo | Odsłony : 2367 | Odpowiedzi : 2


Przednia i tylna oś- wszystkie elementy, prośba o pomoc

Witajcie,
mam ogromną prośbę: Potrzebuje zdjęcie wszystkich elementów wchodzących w skład tylej i przedniej osi w SC28. Rozbierałem to w zeszłym sezonie i nie pamiętam dokładnie co tam wchodzi, a nie chcę niczego pomiąć. Oczywiście mam schemat z serwisówki, ale ciężko mi się dokładnie połapać co mam, a czego brakuje, zdjęcie bardzo by pomogło- ma ktoś, coś ? :)
Czytaj więcej : Przednia i tylna oś- wszystkie elementy, prośba o pomoc | Odsłony : 3056 | Odpowiedzi : 2


Sprzęgło w SC28 zmiana na....

Witam,
Mam pytanie co do całego sprzęgła do sc28 chętnie bym takie kupił ale niestety jak na obecną chwilę nie mogę nic znaleźć.
Z tego co już się zorientowałem sprzęgło od sc33 jest już inne przynajmniej jego elementy, słyszałem, że już ktoś próbował robić takie przekładki ale nie słyszałem aby kończyło się to sukcesem. Może komuś z was wyszła taka operacja z sc 33 lub z innymi modelami. potrzebuje rady od was jak najszybciej bo ...
Czytaj więcej : Sprzęgło w SC28 zmiana na.... | Odsłony : 2737 | Odpowiedzi : 0


Grzechotanie w silniku

Witam,
Wyjechalem dzisiaj przepalic moto na trase, przeciagnalem go tak do 200 i po zwolnieniu do 40 a nastepnie lekkim dodaniu gazu z lewej strony silnika od gory cos zaczelo brzeczec w silniku, brzeczenie wystepuje jedynie powyzej 3,5 tys obrotow. Silnik na wolnych obrotach normalnie i rowno pracuje, nie kopci itp, ma moc.

Co sadzicie? Panewka?
Czytaj więcej : Grzechotanie w silniku | Odsłony : 3655 | Odpowiedzi : 4


Odległość tarczy do golenia

Witam mam problem z moją cbr , zaliczyłem małego dzwona i złamałem felgę kupiłem nową i po założeniu cały czas tarcza obciera o klocki i z jednej strony luz między tarczą a goleniem jest mniejszy niż z drugiej , co to może być? Dodam tylko ,że lagi , półki i tarcze są proste.
Czytaj więcej : Odległość tarczy do golenia | Odsłony : 1836 | Odpowiedzi : 0


Instalacja Elektryczna

Witam.

Mam pewien problem z moja Honda sc33 z 99 przerobioną na streeta. Mianowicie z instalacją elektryczną. Są na bank dwa wyjścia, albo nowa instalacja, którą ktoś z was może mieć, albo lepię starą do której nie mam już siły i potrzebuję opinii jakiegoś magika co się na tym zna. Zaczęło się od tego, że wymieniłem aku na nowy i podczas podłączania nowego na klemie pojawiły się iskry, zjarał się doszczętnie bezpiecznik diodowy (mały czarny ...
Czytaj więcej : Instalacja Elektryczna | Odsłony : 8696 | Odpowiedzi : 6


 

Zaloguj się  •  Zarejestruj się


Statystyki

Liczba postów: 114224 • Liczba tematów: 8488 • Liczba użytkowników: 4619