Dzisiaj jest 29 marca 2024, 07:04

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Kombinezon skórzany

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 10:15
Lokalizacja: Ogrodzien
Motocykl: cbr 929 rr sc44
Rok produkcji: 2000

KOMBINEZON - JAKI WYBRAĆ

Post » 09 lipca 2009, 00:49

prosił bym o radę, porównanie kombinezonów(dwuczęściowych), chciałbym zakupić coś w cenie od tysiaka do max 3

- na co zwracać uwagę przy zakupie, wyborze

- ale zanim zdecyduje ile wydać, chciałbym dowiedzieć się co lepsze skóra czy materiał?

- wiele opinii jest, słyszę "tylko skóra" - ale to oznacza konserwacje, pocenie się?ale za to ponoć znacznie lepiej chroni przy szlifie, jakie są zalety i wady?

- materiały gore-tex tekstylia- jeżdżę w takiej kurtce, pomimo wentylacji na klacie i przedramionach pocenie jest masakryczne- jak w worku foliowym,(a miało być lepiej niż w skórze)

jaka marka ? dlaczego?

w cenie ok tysiaka, znalazłem retbike, probiker - używa ktoś? proszę o opinie.

 

Post » 09 lipca 2009, 07:52

Elo,

Ja bym nie oszczędzał na kombi czy innych ciuchach na moto, one w końcu mają chronić Ciebie i Twoje zdrowie. Kupisz za tysiaka i po paru wycieczkach zacznie ci się pruć lub suwaki popsują, a podczas szlifa (oby nie) nie będą Cię dostatecznie chroniły.
Jak Ci się uda przeznaczyć 3 koła na kombi to już możesz spokojnie kozaka kupić :one:
Szukaj takiego, który będzie na Tobie dobrze leżał i będzie wygodny. Kupuj raczej obcisły bo kombi i tak się przynajmniej o rozmiar rozciągnie :mrgreen:

Marka? Berik, Dainese, Alpinestars, Suomy - ja bym w tych poszukał.
Ja kupiłem ostatecznie Dainese, ale dlatego że jako jedyny na mnie dobrze pasował. Ale o pozostałych markach słyszałem dobre opinie od kolegów.

No i skóra, żaden materiał czy tekstylia :diabel2:
Ja popełniłem błąd i kupiłem tekstylia na początek. Efekt taki, że używałem ich z 10 razy, a skończyło się i tak na skórze.

Jeżeli chcesz coś na gorące dni to lepiej kup dobre spodnie z ochraniaczami + wentylacją, a do tego zbroję (buzzer) na górę :piwo: Na zbroję zakładasz T-shirt w upalny dzień i naprawdę da się wytrzymać.

Pozdr :piwo:

Awatar użytkownika
 
Posty: 815
Rejestracja: 03 września 2007, 01:21
Lokalizacja: Gorzów Wl
Pochwały: 1
Motocykl: SC44 01r. i ZX6R 02r. (stunt maszyna)
Rok produkcji: 2001

Post » 09 lipca 2009, 09:01

w cenie ok 1500 ja mialem hein gericke i przy dzwonie dobrze sie spisał, szwy mocne, skora gruba. Teraz mam Arlen Ness jednoczesciowke z garbem, a kupilem go za 1700zł. http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5484708 zadzwon do goscia, ma do sprzedania ze 150 kombików nowych i używek. Ja pojechalem, wybralem i jestem zadowolony. Kombi ma wentylacje na klatce ramionach i udach. Jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
 
Posty: 272
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 10:45
Lokalizacja: pomorze
Pochwały: 1
Motocykl: gazela, SC33 :)
Rok produkcji: 0

Post » 09 lipca 2009, 09:50

Też kupiłem u tego goscia, ale FLM diabolo, całkiem porządny gruba skóra, ochraniacze, odpinana podszewka, dobrze się dopasowal, no i przy szlifie spisał się swietnie, nic się nie popruło, zamki działają, a specjalnie o niego nie dbam

 
Posty: 530
Rejestracja: 05 października 2007, 10:45
Lokalizacja: LZA
Pochwały: 3
Motocykl: Piechota
Rok produkcji: 0

Post » 09 lipca 2009, 09:54


Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 10:15
Lokalizacja: Ogrodzien
Motocykl: cbr 929 rr sc44
Rok produkcji: 2000

Post » 09 lipca 2009, 10:10

podobają mi się kroje w ARLEN NESS
http://www.4motos.pl/index.php?p1260,ar ... uczesciowy

ale czy warto za niego dać tyle kasy?
zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy marakami
czy to faktycznie jakość? czy tylko prestiż, pochodzenie? a może wykonanie ? bo chyba gęstość skóry się nie różni, szybkość ścierania?

poza krojem, inne tańsze marki oferują równie gr. skóry, protektory, wstawki wentylacyjne(różne warianty, zasuwaki, perforowaną skórę) kieszenie po 2wew. 2zew. atesty.

do tego allegrowicza mam 550 km., wolę troszkę bliżej (ŚLĄSK, MAŁOPOLSKA)


przeczytałem artykuł, wynika z niego, że dla mnie najlepszy byłby kombi połączenie skóry z tekstyliami - znacie jakieś marki ? albo modele , proszę o linki

Awatar użytkownika
 
Posty: 187
Rejestracja: 02 lipca 2009, 20:25
Lokalizacja: Jaworzno/
Motocykl: HONDA 954
Rok produkcji: 2002

Post » 09 lipca 2009, 11:19

Ja osobiście polecam firme ICON. Jeśli masz paypal to spokojnie za niecały 1000$ kupisz świetny kombinezon tej firmy na EBAYu bo jednak w Polsce ceny są bardzo wysokie. Firma ta ma świetną jakość i przystepną cenę. Gwarantuje że bedziesz zadowolony.
POLECAM www.rideicon.com <--- tu jest pełna ich oferta a na ebay.com można kupić taniej. Jakbys miał problemy pisz na priva. Jestem ze śląska to sie możemy dogadac to załatwie z USA rzeczy dla Ciebie.

Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 10:15
Lokalizacja: Ogrodzien
Motocykl: cbr 929 rr sc44
Rok produkcji: 2000

Post » 09 lipca 2009, 13:33

szukałem po necie, znalazłem daty na wrzesień BAZARÓW z ciuszkami, warto na nie czekać i tam szukać ? czy jak kupować to u sprzedawców (rozumiem że dają jakąś gwarancje)

 
Posty: 530
Rejestracja: 05 października 2007, 10:45
Lokalizacja: LZA
Pochwały: 3
Motocykl: Piechota
Rok produkcji: 0

Post » 09 lipca 2009, 16:31

Nie wiem czy wiesz, ale Arlen Ness i Berik to te same produkty pod innymi nazwami. Dainese Alpinestars i Arlen to najdrozsze marki. Nie wiem jak z Dainese ale podejrzewam, ze tak samo jak z AN i Astars. placisz wiecej (za marka na pewno) ale to co dostajesz w zamian nie pozwala sobie nic zarzucic. To jest po prostu wyzsza klasa niz jakies FLMy, Tschule itd. Protektory sa solidniejsze, idealnie na swoim miejscu, skora gruba i solidnie zszyta, zamki godne zaufania.
Jesli jestes niewymiarowy tak jak ja, to prawdopodobnie bedziesz musial dobierac spodnie innego rozmiaru niz kutrka. I tu uwaga co do Astars, nie wszytskie modele kutrek dadza sie spiac z kazdymi spodniami tej marki.

Ja do kurtki RC-1 musialem dobierac spodnie z Alpniestars Track Pant. Ale ostatecznie zrezygnowalem z tych ciuchow, kupie tekstylia, na urlop bedzie, a za to potem bedzie wiecej $ na kozak kombi :jupi:


http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_ ... ID=2587584

Z tego sklepu internetowego ludzie kupuja i sobie chwala.

Awatar użytkownika
 
Posty: 252
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 15:46
Lokalizacja: NOS
Motocykl: sc 44
Rok produkcji: 2001

Post » 09 lipca 2009, 21:44

cupone pisze:znacie jakieś marki ? albo modele , proszę o linki
, no znamy, RUKKA ma cos takiego w swojej ofercie..jeśli Cie stać-kupuj, od pieruna drogie jest połączenie texów i skóry w jeden kombiak.
mam już motocykl-myślę nad podpisem ;)

Awatar użytkownika
 
Posty: 272
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 10:45
Lokalizacja: pomorze
Pochwały: 1
Motocykl: gazela, SC33 :)
Rok produkcji: 0

Post » 09 lipca 2009, 22:31

Eee tam, przymierzałem dainese i cisnął tak samo jak FLM :-P Na pewno jest różnica w jakości, ale czy warto co najmniej 2 krotnie przepłacać to nie wiem, jak cię stać to wywal 3k na kombi a jak nie to nic się nie stanie jeśli Z GŁOWĄ kupisz tańszy.

Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 10:15
Lokalizacja: Ogrodzien
Motocykl: cbr 929 rr sc44
Rok produkcji: 2000

Post » 10 lipca 2009, 08:06

ciekawi mnie jeszcze, czy kombi ( buty spodnie kurtawka) nie są drażniące na krótkie dystanse - dojazd do pracy (w moim przypadku 1h, wypad na 3h w czym 1w miejscu docelowym) czyli ergonomia - kombinezon to tylko ubranko na dłuższe wypady chyba ? kiedy je zakładacie ? zawsze?

i jak często należy konserwować i czy to nie jest za bardzo uciążliwe, szczerze mówiąc, już się uzbierało tyle części w moto, które muszę przeglądać, że jest to dla mnie ważne, by jak najmniej wymagał doglądana(ciuch),a to nie jedyna pasja.

Następna

Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości