Dzisiaj jest 30 kwietnia 2024, 23:44

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Narzędzia do użytku codziennego

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 149
Rejestracja: 27 maja 2014, 11:04
Lokalizacja: Koło
Pochwały: 2
Motocykl: Honda cbr 929
Rok produkcji: 2000

Re: Narzędzia do użytku codziennego

Post » 24 października 2016, 10:53

Ja takze posiadam zestaw yato yt-3893 i jestem zadowolony, jakosc dobra, sporo elementow zawsze mozna dopoasowac odpowiedni klucz

 
Posty: 1
Rejestracja: 24 października 2016, 12:53
Motocykl: Yamaha YZF R6
Rok produkcji: 2003

Re: Narzędzia do użytku codziennego

Post » 24 października 2016, 13:01

Koledzy,

jestem pracownikiem Grupy Topex, dlatego pozwolę sobie zabrać głos w tej dyskusji, bo niestety większość z was jest w błędzie :)
Marka NEO to marka profesjonalnych narzędzi ręcznych, która należy właśnie do Grupy Topex. W naszej ofercie znajdziecie też np. narzędzia TOPEX czy elektronarzędzia GRAPHITE. Mówiąc wprost – marka NEO nie jest w żaden sposób powiązana z marką YATO lub firmą TOYA.

Nie będę porównywał nas do konkurencji, bo to zwyczajnie nie wypada, więc napiszę tylko o nas. Na markę NEO faktycznie dajemy 25 lat gwarancji. Jest to marka dedykowana profesjonalistom. W ofercie NEO znajdziecie narzędzia i zestawy dla mechaniki pojazdowej, ale także dla elektryków, murarzy, dekarzy, etc. Nasze narzędzia przechodzą przez szczegółowy proces kontroli jakości, dlatego mogę ręczyć za ich trwałość i jakość.

Mam nadzieję, że rozjaśniłem wszystkie wątpliwości w tej dyskusji ;) Gdybyście mieli jeszcze jakieś pytania dotyczące naszych narzędzi, zachęcam do kontaktu w wiadomości prywatnej. Chętnie pomogę :)

Pozdrawiam,
Tomek

 
Posty: 52
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 16:47
Lokalizacja: Kociewie
Motocykl: R6 RJ03 / CBR 954RR
Rok produkcji: 2002

Re: Narzędzia do użytku codziennego

Post » 24 października 2016, 22:52

Faktycznie NEO to wyższa półka firmy TOPEX, dopiero po twoim wpisie poszukałem informacji na kilku innych forach internetowych. Ktoś powie/napisze błąd a dalej już jest tylko powielany, zostałem wprowadzony w błąd i sam bym dalej to robił, także zwracam honor. Jak dla mnie to w sumie i tak jedno i drugie to chińczyk. Z drugiej strony sam mam kilka rzeczy od chińczyków i trochę się dziwię czemu jest taka nagonka na produkty z Chin. Miałem nieprzyjemność pracować w firmie gdzie pracowało się bitami przez 24/5 i MAKITY z nich robiły punktaki heh, ale tak na poważnie krzyżaki ostro zajechane. Ja swoje bity kupiłem w Lidlu dwa pudełka firmy PARKSIDE... kod kreskowy 4 wskazywał by na niemiecką produkcję jednak nad kodem widnieje napis vyrobené: Tajvan/Tchaj-wan/Taiwan, dlatego sądziłem że długo na nich nie popracuję, ku mojemu zdziwieniu wytrzymują już któryś rok a ich jakość jest dalej taka sama jak w dniu zakupu (no w sumie to pudełko się ubrudziło i jest porysowane). Szczerze polecam, ja mam dwa zestawy pudełka po lewej, są tam 32 elementy
Obrazek

Także jak się okazuje cena nie zawsze idzie w parze z jakością a już tym bardziej te tańsze nie muszą odbiegać jakością w stosunku do tych droższych. W sumie czytam teraz opinie na temat NEO i są jak dla mnie pozytywne. Gwarancja 25 lat, dobra cena, wygląd też nie głupi (wolał bym mat, niż chrom), ale też daje radę. Często słyszę że grzechotki HONITON dają radę z wszystkim bo mają 36z i nawet rurka im nie jest straszna, ale gwarancja to zaledwie 24 miesiące. Szczerze mówiąc nie myślałem że wybór narzędzi przez facet może być taki problematyczny, rozumiem aby większość kobiet miała taki dylemat ehhh, sam już nie wiem.

 
Posty: 262
Rejestracja: 23 lipca 2015, 09:51
Pochwały: 3
Motocykl: CBR 900 sc33
Rok produkcji: 1998

Re: Narzędzia do użytku codziennego

Post » 24 października 2016, 23:00

Ilość zębów to kwestia modelu a nie marki, 3/4 grzechotek ma identyczna budowę mechanizmu zapadkowego i zestawy naprawcze pasują przemiennie do różnych marek. Różnica to stop i cena.

 
Posty: 52
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 16:47
Lokalizacja: Kociewie
Motocykl: R6 RJ03 / CBR 954RR
Rok produkcji: 2002

Re: Narzędzia do użytku codziennego

Post » 24 października 2016, 23:22

lukaszooo pisze:Tak jak juz pisałem jeśli chodzi o udar to tylko king tony, yato korona i wszelkie średniaki to wyzucanie kasy w błoto.
Mało kto wie ale do grzechotek yato pasują zestawy naprawcze Yonswey i po zmianie na mniejszą ilość zębów taki mix jest naprawdę wytrzymały.
Czy ciężko urwać grzechotek ? Na śrubie 8 napewno ale na 16 grzechotka z teleskopowa rączka mieli żeby.


Ciekawy filmik możesz coś więcej powiedzieć o tym jak ta grzechotka sprawuje się po tym zabiegu ile wytrzymała. Powiem wprost filmik skłania mnie to zakupu YATO ogólna opinia na temat tej firmy także dobra, wygląd jak dla mnie fajniejszy niż NEO, gwarancja mniejsza, ale koszt naprawy stosunkowo nie drogi.

 
Posty: 262
Rejestracja: 23 lipca 2015, 09:51
Pochwały: 3
Motocykl: CBR 900 sc33
Rok produkcji: 1998

Re: Narzędzia do użytku codziennego

Post » 25 października 2016, 06:48

Tak się składa że film jest mój. Grzechotki działają normalnie zużylem tak już kilka zestawów, do środka wsadzasz co chcesz i wecujesz dalej. Zauważyłem ze im mniej zębów tym dłużej działają, ważna tez jest czystość, że dwa razy grzechotka wpadła mi do wiadra ze starym olejem i momentalnie wyrobiły się zapadki.

 
Posty: 262
Rejestracja: 23 lipca 2015, 09:51
Pochwały: 3
Motocykl: CBR 900 sc33
Rok produkcji: 1998

Re: Narzędzia do użytku codziennego

Post » 26 października 2016, 20:41

Mój zestawik Yato po 5 latach.
https://youtu.be/mg_IykxiUVY

 
Posty: 52
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 16:47
Lokalizacja: Kociewie
Motocykl: R6 RJ03 / CBR 954RR
Rok produkcji: 2002

Re: Narzędzia do użytku codziennego

Post » 28 października 2016, 15:13

Podobno Yato / Honiton / Yonnesway to ta sama fabryka coś jak Topex i Neo, ale nie chcę powielać czegoś co może być nie prawdą, dlatego piszę (podobno) a ich jakość jest dokładnie w tej kolejności. Nie wiem jakie ma opinie Yonnesway, ale Honiton jest bardzo zachwalany. To by oznaczało że po takim zabiegu można się wieszać na grzechotkach. Oczywiście sugeruje się opiniami ludzi zachwalających Honiton a co dopiero po wymianie zestawu naprawczego na Yonnesway o ile jest w tym jakieś ziarno prawdy. Zdecydowałem się na mały zestaw YT-38782 72cz. i osobno dokupię nasadki 30/32mm stosunkowo niska cena końcowa a zestaw wystarczający w dodatku małe i podręczne.

A co sądzicie o szafce modułowej... warto?


Może bardziej warto zwykłą szafkę warsztatową?
Obrazek
Szczerze mówiąc ta by mi bardziej pasowała bo mam miejsce w wspólnym garażu podziemnym gdzie pod ścianą jest 954 za nim VW i obok R6, czyli miejsca nie za dużo, ale jest na tyle aby za 954 postawić szafkę modularną. Taki urok mieszkania w bloku z drugiej strony lepszy taki garaż niż pod chmurką.
Ostatnio zmieniony 28 października 2016, 15:26 przez Cynamon, łącznie zmieniany 1 raz

 
Posty: 501
Rejestracja: 30 lipca 2014, 09:17
Lokalizacja: pl
Pochwały: 3
Motocykl: .
Rok produkcji: 2000

Re: Narzędzia do użytku codziennego

Post » 28 października 2016, 15:16

dobra a ktoś może polecić jakiś wózek warsztatowy? Obrazek coś takiego, bez narzędzi i żeby tak na wysokość był powiedzmy do pasa

 
Posty: 52
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 16:47
Lokalizacja: Kociewie
Motocykl: R6 RJ03 / CBR 954RR
Rok produkcji: 2002

Re: Narzędzia do użytku codziennego

Post » 28 października 2016, 16:01

Powiem tak jak chcesz no name, to chyba samemu też dasz radę... nitownica, kątowniki, kawał blach, kilka prowadnic i zrobione... tylko nie wiem jak z zamkiem

 
Posty: 501
Rejestracja: 30 lipca 2014, 09:17
Lokalizacja: pl
Pochwały: 3
Motocykl: .
Rok produkcji: 2000

Re: Narzędzia do użytku codziennego

Post » 28 października 2016, 17:53

zamek w sumie jest mi nie potrzebny, wszystko mam prócz giętarki do blach ale nie wiem czy mi się zechce :P podnośnik nożycowy do moto miałem zrobić latem, lato minęło a podnośnika nie ma :mrgreen:

 
Posty: 52
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 16:47
Lokalizacja: Kociewie
Motocykl: R6 RJ03 / CBR 954RR
Rok produkcji: 2002

Re: Narzędzia do użytku codziennego

Post » 28 października 2016, 18:23

rotfl2: Bo to się robi zimą a latem się lata na moto :D

Ja spróbuję swoich sił i zdolności, lepsze będą prowadnice czy może szyn z profili... wiecie takie szafki jak kiedyś były takie stare, ten sposób będzie miał większą nośność.

edit. Byłem w garażu i spojrzałem ile tam za fajerem jest miejsca, no i szafka stojąca pozostaje w strefie marzeń :/ szkoda bo miałem fajny plan, pozostaje zrobić wiszącą, ale jakąś fajną ma ktoś z was jakiś wzór?

PoprzedniaNastępna

Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości