Dzisiaj jest 22 maja 2024, 02:07

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Kupno czesci z USA

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 79
Rejestracja: 27 listopada 2009, 16:28
Lokalizacja: opole
Motocykl: cbr900rr
Rok produkcji: 0

Post » 11 grudnia 2009, 23:15

Tytus ale kupowałeś przez E-bay , i wyszło cie cos taniej ???
ja po e-bayu mam nie miłe wspomnienia (straciłem parę złotych ) Pozdro

Awatar użytkownika
 
Posty: 197
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Motocykl: Honda CBR 1000RR SC59
Rok produkcji: 0

Post » 12 grudnia 2009, 13:47

jarek25 pisze:Tytus ale kupowałeś przez E-bay , i wyszło cie cos taniej ???

Ja tam może się nie znam, ale jak kupowałem swoją Yoshi z PC i IM, to za całość dałem 1604 dolce z wysyłką 1$ był po 2,4). A u nasz sam wydech kosztował wtedy coś koło 7kpln.
To samo było później z podnóżkami i innymi bajerami. Nawet wyroby Rizomy ciągnę z Włoch (ebay.it), bo u nas chcą mieć na jednych podnóżkach drugie zarobku.
Raz miałem problem z ciciem z USA, bo chciał mnie wyciąć, ale płaciłem przez Paypal. Paypal wziął go za d*pę i ściągnęli od niego kasę.

 
Posty: 2
Rejestracja: 01 marca 2010, 02:05
Lokalizacja: wwa
Motocykl: erłanka
Rok produkcji: 7

Post » 01 marca 2010, 02:16

Witam!
Postanowiłem troche odkopać temat, bo mam mały problem i mam nadzieje, ze ktos mi tu pomoze. W sumie ten problem nie jest taki maly, bo ok. 300$ :( - ile to śmigania..., chodzi oczywiscie o cło, a raczej o VAT. Sprawa wyglada tak, ze kupilem za tym duzym bajorem Yoshimurke do mojej maszynki. Paczka doszla juz do znajomka do domu - Chicago, jesli ma to znaczenie, i teraz trudno wyczuc co robic. Polamer lotnicza ok. 50$, morska ok. 30. Wybralbym lotnicza, bo szybciej, ale bol jest taki, ze znajomka matka przylatuje pod koniec marca do PL i ew. moglaby wziac te puszki do bagazu, koszt podobny (50$) bo bede musial zaplacic za nadbagaz... Nie wiem, czy czekac, czy puszczac to Polamerem. Nie chodzi juz nawet o ten czas, tylko VAT. Orientuje sie moze ktos jak to TERAZ wyglada? Czytalem, ze cos tam sie ostatnio pozmienialo...? Poza tym boje sie, ze jak przeswietla jej bagaz - na bank, to zainteresują sie takimi "bazukami" :), a paczka moze jakos sie "prześlizgnie", chociaz mala nie jest ok. 1,2m/0,4m/0,4m....
Z gory dzieki za wszystkie pomysly.
Pozdrawiam wszystkich motonitów i motonitki, oczywiście ;) .

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 01 marca 2010, 08:10

Ja robie paczke do pl w sumie jedna juz poszla a druga bedzie niedlugo szla i tez tam mam wydech. Zeby przeszlo bez cla wyciagnij go z org pudla sciagnij jakies metki anklejki CENZURA muje owin jakas folia i wyslij polamerem najlepiej statkiem, nie powinni sie przyczepic jak nie bedzie widac ze to nowy i jak bedize wyslany jako gift.

Awatar użytkownika
 
Posty: 187
Rejestracja: 02 lipca 2009, 20:25
Lokalizacja: Jaworzno/
Motocykl: HONDA 954
Rok produkcji: 2002

Post » 01 marca 2010, 12:39

Dobrze tez np go ubrudzić, porysować od niewidocznej strony zeby wyszło ze uzywany, lub tez wysłac przesyłką morską.

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 01 marca 2010, 12:56

Nie no rysowac nie ma co bez przesady, bo jak beda sie chcieli dowalic to i taks ie dowala a wtedy bedziemy mieli porysowany wydech z clem. Wystarczy usunac wszlekie oznaki o jakich wczesniej mowilem i zawsze ubrudzic mozna to fakt.

Awatar użytkownika
 
Posty: 1896
Rejestracja: 19 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 10
Motocykl: CBR1000RR SC59 REPSOL C-ABS
Rok produkcji: 2009
Samochód: TYPE-R

Post » 01 marca 2010, 13:10

mi jakies 3 tygodnie temu przyszla paczka z usa przez polamer (morska - ponad 2 miesiace szla) wszytsko pieknie ladnie (podalem warosc 90$ a wartosc byla 1000$ heh)
oczywiscei odbylo sie bez cla ale przed przyslaniem polamer dostarczyl mi papiery bym je wypelnil jezeli chce by to oni zrobili odprawe (na dole pisalo: zobowiazuje sie do uregulowania oplat celnych + vat i kosztow odprawy w wysokosci od 130 do 270zl w zaleznosci od wagi przesylki + oplata za przelew 20zl ) i oczywiscie przy dostarczeniu oplata wynosila 270zl - i dalej nie mam pojecia za co oni ta kase wzieli jak cla nie bylo... :wnerwiony:
a tak po za wyciaganiem kasy juz na miejscu to jestem zadowolony :)

 
Posty: 2
Rejestracja: 01 marca 2010, 02:05
Lokalizacja: wwa
Motocykl: erłanka
Rok produkcji: 7

Post » 01 marca 2010, 13:43

Dzieki za odpowiedzi.
Wlasnie z tą morska jest problem z czasem, podobno w skrajnych przypadkach paczki ida nawet 12-15 tyg., jak masz pecha, a wiecie jak to jest jak widzialo sie juz puszki na skype, to az czlowieka skreca, ze nie moze wziac srubaka w lapki i montowac :).
A co myslicie o pomysle, zeby matka tego goscia wziela same puszki + y-pipe do bagazu glownoge, a reszte, czyli instrukcje, jakies naklejki i reszte papierow do podrecznego - w jakiejs ksiazce, czy cos?? W sumie laptopa kiedys mi tak przywiozla i bylo spooko :).

Awatar użytkownika
 
Posty: 187
Rejestracja: 02 lipca 2009, 20:25
Lokalizacja: Jaworzno/
Motocykl: HONDA 954
Rok produkcji: 2002

Post » 01 marca 2010, 13:52

no jesli chodzi o transport morski to fakt chyba na to oko przymykają bo miałem paczki i po ponad 10k $ i cła nigdy nie dostałem a lotnicze miałem 3 razy po pare stów i 2 razy cło dostałem. Zawsze wysyłam poprzez POLONEZ PARCEL. Paczka idzie 6-8 tyg ale z doswiaczenia wiem ze paczka nigdy nie przyszła po wiecej niz 7 tyg. Ale wiem takze ze paczke przywożą mi do domu w godzinach 2-5 rano. Ale to sie da znieść ;]. Apopo zabierania do samolotu to mozna spróbowac ale podczas przeswietlania nie wiadomo co im moze przyjśc do głowy wsumie. Ja brałem gitare z pokrowcem i nawet sie słowem nie odezwali. Niektórym udaje sie naprawde cuda przewozić a inni za pierdoły wpadają. Zalezy od widzimisie urzędnika

 
Posty: 571
Rejestracja: 29 lutego 2008, 20:06
Lokalizacja: Warszawa/
Pochwały: 5
Motocykl: Junak M10/Maxster/KXF450->SM/TE450+SM
Rok produkcji: 0

Post » 01 marca 2010, 16:27

Tytus pisze:mi jakies 3 tygodnie temu przyszla paczka z usa przez polamer (morska - ponad 2 miesiace szla) wszytsko pieknie ladnie (podalem warosc 90$ a wartosc byla 1000$ heh)
oczywiscei odbylo sie bez cla ale przed przyslaniem polamer dostarczyl mi papiery bym je wypelnil jezeli chce by to oni zrobili odprawe (na dole pisalo: zobowiazuje sie do uregulowania oplat celnych + vat i kosztow odprawy w wysokosci od 130 do 270zl w zaleznosci od wagi przesylki + oplata za przelew 20zl ) i oczywiscie przy dostarczeniu oplata wynosila 270zl - i dalej nie mam pojecia za co oni ta kase wzieli jak cla nie bylo... :wnerwiony:
a tak po za wyciaganiem kasy juz na miejscu to jestem zadowolony :)


tytus no to pochwal się co sobie zakupiłeś i za jakie pieniądze??

Awatar użytkownika
 
Posty: 1896
Rejestracja: 19 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 10
Motocykl: CBR1000RR SC59 REPSOL C-ABS
Rok produkcji: 2009
Samochód: TYPE-R

Post » 01 marca 2010, 20:09

motobandyta pisze:tytus no to pochwal się co sobie zakupiłeś i za jakie pieniądze??

komplet felg exel + slicki do CRFki by przerobic na supermoto :) Juz sie nie moge doczekac smigania na supermoto ;)

 
Posty: 571
Rejestracja: 29 lutego 2008, 20:06
Lokalizacja: Warszawa/
Pochwały: 5
Motocykl: Junak M10/Maxster/KXF450->SM/TE450+SM
Rok produkcji: 0

Post » 01 marca 2010, 20:17

a co z tarczą adapterem i pompą. niestety corssowe zestawy hamulcowe nie dają rady w supermoto. ja mam wymienioną jedynie tarczę na 320 i oryginalna pompa niestety nie wyrabia a na małej tarczy to już zupełnie tragedia.
a ile cię wyniosły kółka??

PoprzedniaNastępna

Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości