Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 06:20

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

kolejny raz o KASKACH

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 245
Rejestracja: 05 marca 2009, 00:33
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 3
Motocykl: ZX-10R
Rok produkcji: 2007

Post » 18 marca 2010, 16:29

Witam!!
Scorpiona tez oglądałem . ale wtedy 1250 zł był ten "EXO 1000" .... materiały jak na tą kasę bardzo fajne .. cichy i ciasny i jeszcze te pompowania .. ALE >>> ciężki jak łycha koparki i te różne wypustki i te do otwierania szybki dynksy w czasie jazdy to pewnie robią niezły świst ;-) .. no ale w sklepie wrażenie zrobił na manie pozytywne ..
A co do NZI to jak by kosztował 1300 to bym też nie kupił .. wziął bym choćby ten Scorpiona ..... ale mniejsza .. co do renomy to ja tak ślepo nie ufam w opowiastki barowe ... HJC HQ1 to ekstra kask a są ludzie którzy śmieją się do rozpuku że to Koreańska kicha ... NOLAN >> taka FIRMA .. a kaski to porażka .... ich patenty to jakaś kpina .. SHOEI .. no to dopiero super sprzęt a kilkoro ludzi narzeka na pinloc, brak blendy ..itp .. tak że jest to różnie .. pewnie że zawsze najlepiej kupić kasak za 3000 zł a najlepiej za 10.000 bo wtedy nie ma wała jest SUPER ... ale kwestia bezpieczeństwa jest drażliwa to lepiej ją ominąć .. Kolega ma KBC .... A co to jest ??? To dopiero wynalazek .... a zaatakował nim krawężnik sunąc dość szybko po asfalcie i ani na kasku ani na głowie nie zrobiło żadnego wrażenia noooo... może kask lekko pękł ;) .. Pewnie gdyby miał XR-1000 to z krawężnika by pył został :kosci: .. nie ma co przesadzać ... :one:

 
Posty: 84
Rejestracja: 17 września 2009, 23:01
Lokalizacja: Łęczna
Motocykl: brak
Rok produkcji: 2006

Post » 18 marca 2010, 17:12

ja mam SHIRO, kupiłem na początku poprzedniego sezonu cena ok. 550zł (dokładnie nie pamiętam) sprawuje się całkiem spoko, nawet przy upadku przy predkości ok 60-70km/h.

Obrazek

czytam, że wybrałeś SCORPION'a więc powinno być dobrze :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 65
Rejestracja: 20 grudnia 2009, 01:28
Lokalizacja: Studzionk
Motocykl: Honda CBR 954 RR
Rok produkcji: 2002

Post » 26 marca 2010, 10:11

Pozwolicie ze wbije do tematu:) Co to za firma Naxa? Da sie w tym jezdzic? Kaski wygladaja na normalne ale czy takie sa? .Miał ktos stycznosc z ta firma?
..::Odważni nie żyją wiecznie.... za to ostrożni nie żyją wcale::..

Awatar użytkownika
 
Posty: 63
Rejestracja: 05 marca 2010, 02:53
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Motocykl: cbr929
Rok produkcji: 2000

Post » 26 marca 2010, 10:29

ja kupiłem jako drugi kaska właśnie Naxa, bo płacąc 500 zł za lazera nie można go rozebrac ui o kant dupy można rozbić takie coś. Niby Naxa takie samo badziewie, ale można caluteńki kask rozebrac i wyprać z pudrów, cieni, błyszczyków i fluidów. kasa nawte troche mniejsza, lustrzana szybka nie kosztuje tyle co do mojego AGV :-) generalnie dla siebie w życiu bym nie kupił, dla przypadkowych pasażerów jak najbardziej polecam.

Awatar użytkownika
 
Posty: 65
Rejestracja: 20 grudnia 2009, 01:28
Lokalizacja: Studzionk
Motocykl: Honda CBR 954 RR
Rok produkcji: 2002

Post » 26 marca 2010, 10:38

No wlasnie ma to byc kask dla pasazera:) Ale mimo wszystko musi jakies wymagania bezpieczenstwa spelniac:)
..::Odważni nie żyją wiecznie.... za to ostrożni nie żyją wcale::..

Awatar użytkownika
 
Posty: 63
Rejestracja: 05 marca 2010, 02:53
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Motocykl: cbr929
Rok produkcji: 2000

Post » 26 marca 2010, 11:07

wiesz wymagania i certyfikaty atesty itp posiada. nie jak orzeszki które nie moga być kaskami.
ja generalnie bardzo długo się zastanawiałem i analizowałem, ale wydać np 500 zł za kask dla pasażera i nie móc go wyprać to porażka. a nie dam 1800 za AGV jakiegoś ładnego czy Araia. wygrała NAXA jak dla mnie, tymbardziej że gadałem z właścicielem i mówił jak sprawa wygląda więc zakupiłem. super zadowolony jestem, kask miał już "wodowanie" i głowa cała, kask cały.

najlepiej idź gdzieś pomacaj sobie, niech bożena przymierzy i zobaczycie czy jest ok.

Poprzednia

Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości