Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 00:56

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Blejd na globtrotera

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 900
Rejestracja: 07 września 2007, 23:16
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 15
Motocykl: RN19 (Były SC:33,57a,59)
Rok produkcji: 2007

Post » 05 lutego 2012, 14:00

Trochę odgrzebuję temat ale z pomocą kolegi Kimero, który podesłał mi dokładne fotki mój znajomy mający sporo doświadczenia w budowaniu takich wynalazków wykonał "domową" wersję takiego stelaża do mojej SC57A.
Poniżej zamieszczam fotki, kosztowało mnie to ok.350zł , wszystko jest wykonane perfekcyjnie, polakierowane proszkowo, śrubki , zaślepki - każdy szczegół wygląda jak jakiś markowy produkt. Montaż i demontaż stelaża trwa ok.5minut - więc super.
Sprawdziłem stelaż podczas wakacyjnej wyprawy w Alpy i Dolomity (Czechy,Austria,Włochy,Słowenia,Węgry) - sprawdził się wspaniale! Zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Używam do tego sakw OXFORDA tekstylnych bocznych i centralki - worka z Louisa.
Jakby ktoś potrzebował jakichś porad przed wyprawą to służę - można by jakiś temat walnąć z mądrymi uwagami na temat pakowania i ekwipunku na trasy (każdy ma swoje patenty).

Kimero - dziękuję za pomoc!

 
Posty: 37
Rejestracja: 05 marca 2010, 18:07
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: 1000 RR
Rok produkcji: 2006

Post » 05 lutego 2012, 14:05

Wygląda przyzwoicie :) Kolega ma jakiś serwis gdzie wykonuje takie wynalazki hurtowo? Potrzebowałbym takie cudo do 954 ;)

Awatar użytkownika
 
Posty: 900
Rejestracja: 07 września 2007, 23:16
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 15
Motocykl: RN19 (Były SC:33,57a,59)
Rok produkcji: 2007

Post » 05 lutego 2012, 14:11

Kolega na co dzień działa w branży "metalowej" i żyje z produkcji wszelakich ogrodzeń, innych bajerów. Takie stelaże wykonuje bardziej hobbistycznie choć przez lata na podkarpaciu nazbierało się wiele jego produkcji na wszelakich sprzętach od turystyków przez enduro a kończąc na maszynach pokroju RSV1000R czy moja CBR (te dwa robił w tym roku).
Niestety on mało czasowy jest i samo wykonanie stelaża wymaga przywiezienia do niego moto i pozostawienia go na tydzień , dwa (pracuje sobie po pracy przy tym powiedzmy po 3 godz/dziennie). Jeśli taka opcja by wchodziła dla Ciebie w grę to mogę dać namiar.
Robota jest perfekcyjna i każdy kto to widział prędzej zapyta w jakim sklepie to kupiłeś niż jaki Pan "złota rączka" to robił.

Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Rejestracja: 11 marca 2012, 21:54
Lokalizacja: Centrum
Pochwały: 2
Motocykl:

Post » 08 maja 2012, 14:52

marcin, a czy mógłbyś więcej fotek wrzucić?- np jak to z góry wygląda, grzeje się na taki uchwyt, ale 350zł trochę sporo jak dla mnie...a powiedz czy jakbym się zdecydował ewentualnie zamówić to czy na wzór twojego zrobiłby? czy trzeba mu moto zostawić? ja z centrum polski mam 500km do rzeszowa:(

Awatar użytkownika
 
Posty: 900
Rejestracja: 07 września 2007, 23:16
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 15
Motocykl: RN19 (Były SC:33,57a,59)
Rok produkcji: 2007

Post » 09 maja 2012, 15:57

Szczerze mówiąc to znajomy w czasie od wczesnej wiosny do póznej jesieni ma pełne ręce pracy i tyra non stop przy lepiej płatnych zleceniach z zupełnie innej branży. Jeżeli wykonuje jakieś gadżety do motocykli to w zasadzie 2-3 wykonania w tym okresie jest w stanie zrobić (jak robił mój to codziennie po pracy od 20 do 22-23 coś działał).
Nie sądzę żeby podjął się teraz takiego wykonania jeżeli nie mógłbyś zostawić sprzęta na tydzień albo dłużej (w zimie raczej chętnie).
Ja omawiałem projekt z nim a wzorowaliśmy się na stelażu firmowym kolegi Kimero (za co mu dzięki). Mój wyposażyliśmy według pomysłu w większą liczbę zaczepów , inaczej jest demontowany itd.

Wykonanie jest kozackie - potwierdzi Ci to kilka osób z forum ,które to widziały (szymekzx7rr, MateuszOzog itd). Wszystko jest spasowane dosłownie na zero, spawy idealne , całość pomalowana proszkowo, na śruby plastikowe zaślepki. Różnica jest taka , że mnie wyszedł 350zł a markowy produkt 200E.
Nie jest to stelaż zrobiony za flaszkę u Pana Ryśka, kapiący rdzą i nie dający pewności w trasie tylko taki, na którym wieszasz 40kg i lecisz bez obaw.

Ponieważ sprzedałem swojego fajera to stelaż był na sprzedaż ale wstępnie zarezerwował kolega do swojego SC57a. Chciałem za niego 300zł (użyłem go na jeden wyjazd , jakieś 8dni, może niebawem zamieszczę opis). Jeżeli by kolega zrezygnował mogę Cię poinformować.

Kilka fot, niestety rzutu z góry nie mam (najwyżej przy okazji jak jest zdemontowany zrobię):
Obrazek

Obrazek

 
Posty: 155
Rejestracja: 23 października 2011, 13:49
Lokalizacja: Lbt
Pochwały: 3
Motocykl: SC57B Custom Paint
Rok produkcji: 2006

Post » 09 maja 2012, 18:55

Marcin gdyby osoby które są zainteresowane Twoim stelażem się rozmyśliły ja biorę od ręki bo nudzi mi się już szukać czegoś co by miało ręce i nogi i nie wyglądało jak uchwyt na łuski przyczepiany do czołgu :D jakby co pisz śmiało pw dogadamy się ale najpierw muszą rozmyślić się dwie osoby w co wątpie :D

Poprzednia

Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości