Dzisiaj jest 01 maja 2024, 23:54

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Wywazarka statyczna

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 680
Rejestracja: 31 maja 2009, 10:27
Lokalizacja: Mrozy
Pochwały: 2
Motocykl: 1000rr Repsol
Rok produkcji: 0

Wywazarka statyczna

Post » 01 lutego 2011, 16:26

Chcialem sie pochwalic wywazarka jaka udalo mi sie wyciosac :D Dokladnosci oski i stozkow pilnowal moj stary dlatego dokladnosc wynosi 0.02mm :fuckyou2:
Mialem dosyc placenia po 40-50 zl za jedno kolo(w tym sezonie chce pojezdzic na torowkach) wiec udalo sie stworzyc to :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
 
Posty: 592
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 21:15
Lokalizacja: Ziemia
Pochwały: 3
Motocykl: był zawsze moim marzeniem
Rok produkcji: 2018

Post » 01 lutego 2011, 16:41

Super. Fajne fotki. Szkoda, że nie mam tokarki :(

Jestem tego samego zdania 50 zł za koło to zdzierstwo... zresztą jak wszystko w Polsce :wnerwiony:

Też to sobie zrobię a stożki dam do przytoczenia. :) Dzięki za fotki.

Awatar użytkownika
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 października 2010, 13:39
Lokalizacja: Rzeszów
Motocykl: SC33 '99
Rok produkcji: 1999

Post » 01 lutego 2011, 17:28

Fajna sprawa, wyważasz na podstawie wyników, w którym miejscu się felga zatrzymuje na dole? Jak rozwiązałeś sprawę łożysk (minimalne opory wskazane)? :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 680
Rejestracja: 31 maja 2009, 10:27
Lokalizacja: Mrozy
Pochwały: 2
Motocykl: 1000rr Repsol
Rok produkcji: 0

Post » 01 lutego 2011, 20:05

chanbord, u mnie za piwo ci wywaze hihi:

Miś, poprostu kupilem lozyska SKF i juz sprawa rozwiazana.Aczkolwiek kolo zalozone bedzie wytwarzalo taki moment ze musialbys chyba wlozyc stare pordzewiale lozyska zeby to zafalszowalo wynik.Wczesniej jezdzilem do kolesi ktorzy maja swoj sklep z motorkami i tam mi wywazali.Wywazarka nie byla 1 nowosci i lozyska tez nie wygladaly na nowki a jednak dzialalo to bez problemu.Co ciekawe u nich max ciezarek na feldze to 10g a jak pojechalem na dynamiczna to mi kolesie 45g wsadzili!! Znajomemu na nowej oponie nawalili tyle samo rotfl2:

Co do motedy wywazania to jest to naprawde prosta sprawa tyle ze troche dlugotrwale i wymaga cierpliwosci.Ale robiac dla siebie to sobie siade,otworze piwko w pewny deszczowy dzien i moge sobie tak wywazac do utraty swiadomosci :diabel2:

 
Posty: 1629
Rejestracja: 01 maja 2007, 20:22
Pochwały: 10
Motocykl:

Post » 03 lutego 2011, 23:22

fajna ja juz dawno nie place za wywazanie sam to robie :D

Awatar użytkownika
 
Posty: 165
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 11:48
Lokalizacja: okolice M
Motocykl: SC50
Rok produkcji: 2003

Post » 04 lutego 2011, 18:45

Jestem świeżo po oględzinach wyważarki DOMELA - sprzęt naprawdę I klasa, dopieszczona w każdym detalu! Obiecał, że zrobi poniżej połowy ceny tej z linka wyżej :P

...widziałem też jak skopiował wcześniej mój oryginalny uchwyt pod kamerę i chłopaki momentalnie ustawili się w kolejce hihi:

Awatar użytkownika
 
Posty: 592
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 21:15
Lokalizacja: Ziemia
Pochwały: 3
Motocykl: był zawsze moim marzeniem
Rok produkcji: 2018

Post » 06 lutego 2011, 11:07

Jeśli są jakieś różnice na stożkach to po pierwsze są one bardzo niewielkie a po drugie jest to tak blisko osi, że nie ma to wpływu praktycznie żadnego na wyważenie koła.

Awatar użytkownika
 
Posty: 680
Rejestracja: 31 maja 2009, 10:27
Lokalizacja: Mrozy
Pochwały: 2
Motocykl: 1000rr Repsol
Rok produkcji: 0

Post » 06 lutego 2011, 11:39

chanbord, bardzo madrze to wyjasnil ja dodam do siebie jeszcze taki fakt ze zeby srubke wkrecic trzeba najpierw wybrac troche materialu co w dumie wychodzi na bardzo podobna mase ktora i tak nie bedzie miala wplywu na samo wywazenie.

Awatar użytkownika
 
Posty: 680
Rejestracja: 31 maja 2009, 10:27
Lokalizacja: Mrozy
Pochwały: 2
Motocykl: 1000rr Repsol
Rok produkcji: 0

Post » 08 grudnia 2011, 18:52

panowie wywazarka t nic innego jak z 30cm ceownika,40cm profila stalowego prest stalowy i tokarka do dorobienia stozkow i zrobienia idelnie prostego precika.Nie majac tokarki juz na wstepie mozna sobie darowac.Kazdy z elementow mozna dostac na "zlomowisku" lub sklepie z materialami budowlanymi.W sumie to nie ma sie co nawet rozpisywac bo sposob wykonania jest bardzo prosty.Wystarczy zerknac na zdjecia.
Temat zostal zalozyny jako propozycja dla kolegow z forum na zakup takiej wywazarki.Dorobic to sie R8 nie dorobilem a i na allegro tego nigdy nie wystawialem.Porpostu chcialem zeby kilka osob z forum moglo sobie kupic za niewielkie pieniadze i wywazac sobie kola.Jesli trafi do kosza to sie nic nie stanie.W razie jakis pytan czy podpowiedzi mozna mi wyslac pw.Niestety ale zaklad starego zakonczyl zywot i nie bede w stanie juz wiecej takowych przyrzadow robic :(

Awatar użytkownika
 
Posty: 820
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 12:23
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 10
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 0

Post » 08 grudnia 2011, 19:03

niestety wg. Twojego opisu nie byłbym w stanie wykonać takiej wyważarki, możesz opisać długości nóżek? potrzebne mi jest też zwymiarowanie stożków, jakiś rysunek lub inne dane abym mógł to pokazać tokarzowi, a on wiedział co ma zrobić

a ten pręt stalowy to mam wyciąć z płotu sąsiada? będzie dobry? czy to jakis specjalny pręt ma jakąś średnice i długość?

jak widzisz kolego napisałeś tekst, z którego nic nie wynika
Proste drogi sa dla szybkich motocykli... kręte drogi są dla szybkich kierowców... ja wole kręte :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 566
Rejestracja: 09 lutego 2010, 20:42
Lokalizacja: Wrp
Pochwały: 7
Motocykl: streetfighter
Rok produkcji: 0

Post » 08 grudnia 2011, 19:30

fabiq, trzeba było odrazu pisać że chcesz palny wykonania .
a nie do koszta wywalasz dobry temat :D

Awatar użytkownika
 
Posty: 680
Rejestracja: 31 maja 2009, 10:27
Lokalizacja: Mrozy
Pochwały: 2
Motocykl: 1000rr Repsol
Rok produkcji: 0

Post » 08 grudnia 2011, 19:31

Fabiq wysatrczy widziec kolo od moto i to wystarczy.Stozek max takiej wysokosci jak tuleja wchodzaco do moto.Szerokosc taka aby kolo wlazlo i zostalo miejsce po bokach a i stabilnosc sie liczy.Dlugosc nozek wieksza jakies 5cm niz srednica kola.Serio cala wywazarka byla robiona wlasnie wedlug tych wytycznych i nic wiecej nie mialem.KIlka rysunkow i zdjec jest dostepnych w necie.Pret z plotu sasiada tez sie nada byle srednica byla odpowiednia.Srednica nie ma wiekszego znaczenia byle udalo ci sie wcisnac do stozka :P Im grubszy pret tym mneijsza szansa ze sie bedzie odksztalcal.A tokarka zrobi swoje i nie trzeba bedzie go prostowac.
To tyle ,zrobienie rysunkow to to dla mnie mordega.A jesli temat zostanie w koszu to sie nie obraze widac nadszedl juz jego czas :P

Następna

Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości