Dzisiaj jest 29 marca 2024, 07:20

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Gdzie można dobrze polatać

Możesz napisać swoje doświadczenia i inne ...

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 19 października 2010, 16:23
Lokalizacja: Opole/Kup
Motocykl: RC33 & SC33
Rok produkcji: 1998

Gdzie można dobrze polatać

Post » 30 października 2010, 12:34

Cześć. Młody jestem na forum i staż na motocyklu też mam mniejszy od większości z Was, dlatego też zwracam się z prośbą o wskazanie miejsc w różnych zakątkach Polski, gdzie można dobrze polatać po winklach? Jakieś ciekawe trasy, tory, parkingi... Ogólnie, gdzie można podszlifować swoje umiejętności?

W Opolu często wpadam nocą na tor kartingowy pod Karolinkę. Dopóki nie zacząłem tam jeździć nie byłem świadomy tego, że zwykła kostka tak dobrze trzyma! Co prawda na najszybszej prostej motocykl osiąga może z 60km/h, więc cały czas jazda na pierwszym biegu... Ale za to tor jest bardzo techniczny, zakręty zacieśniają się, zawężają, pełno jest nawrotów i takich tam. Generalnie można przycierać kolanem przy 20km/h...

Na wylocie z Opola mamy też ulicę Niemodlińską - kilka szybkich łuków, kilka fajnych winkli, asfalt dosyć dobry, ale trzeba wypatrywać syfu przy krawężnikach. No i niestety są też barierki energochłonne... W miejscu gdzie jest czerwona kropka miałem wątpliwą przyjemność empirycznie zapoznać się z jedną z nich.

Obrazek

Jak ktoś chce poćwiczyć jazdę na kole, to też znajdzie się kilka miejsc. Jest ulica Północna... Jakieś 2km prostej równej drogi, oraz dwie dróżki boczne - tak po 500m i na końcu ślepe rondka (przy okazji można poćwiczyć składanie moto na prawo, bo kompletnie nic tam nie jeździ).

Na zdjęciu widać dopiero jedno rondo:
Obrazek

Jak ktoś chce coś bardziej postuntować, to jest parking na Metalchemie (Oświęcimska 100). Miejscówka ma bardzo fajny klimat - przynajmniej mi się podoba. Asfalt miejscami nie jest zbyt czysty, ale jest bardzo ostry. Po jakichś bournotach opona wygląda jak pocięta nożem. Adres, to Oświęcimska 100A.

W okolicy jest też nieczynny dojazd do autostrady A4 na Prądach, gdzie codziennie trenuje Stunter13 i ekipa, Oraz parking przy basenie w Niemodlinie, gdzie też wieczorami można sobie obejrzeć kawał dobrego stuntu.

Jak chodzi o tory, to osobiście byłem jedynie pod opolską Karolinką, ale jest bardzo malutki i bardzo wolny, oraz w Starym Kisielinie. Kisielin też jest malutkim torem, ale jak na moje umiejętności i tak nie trzeba niczego więcej :D Za 80zł latamy sobie 4h (co jak na jeden dzień większości bikerów w zupełności wystarcza - mi akurat nie), są prysznice, jest pole namiotowe, bar, można wynająć kemping... Ogólnie świetne zaplecze i myślę, że warto wybrać się na dwa, trzy dni - co też w przyszłym sezonie uczynię.

Jeżeli w waszej okolicy także są jakieś lokalne asfaltowe atrakcje w motocyklowym klimacie - dajcie znać :D

Mnie osobiście najbardziej interesują winkle i tory, ale żeby temat był pożyteczny dla ogółu - warto spojrzeć na temat szerzej.

Pozdrawiam :kosci:

[ Dodano: Sob Paź 30, 2010 1:22 pm ]
Bym zapomniał.. Jest jeszcze tor w Wyrazowie koło Częstochowy... Jak tam byłem, to asfalt był fatalny, ale podobno na przyszły sezon coś mają z tym zrobić.

Obrazek

 
Posty: 1629
Rejestracja: 01 maja 2007, 20:22
Pochwały: 10
Motocykl:

Post » 30 października 2010, 17:30

praktycznie koniec sezonu a ty chcesz latac ;)

Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 19 października 2010, 16:23
Lokalizacja: Opole/Kup
Motocykl: RC33 & SC33
Rok produkcji: 1998

Post » 30 października 2010, 17:48

Trzeba poczynić plany na przyszły sezon, żeby jak najlepiej go wykorzystać!

Poza tym nie chcę latać, tylko latam :mrgreen:

Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Rejestracja: 03 czerwca 2010, 23:34
Lokalizacja: Grójec
Pochwały: 1
Motocykl: 954rr
Rok produkcji: 2003

Post » 30 października 2010, 18:14

Killu pisze:Jak ktoś chce poćwiczyć jazdę na kole, to też znajdzie się kilka miejsc. Jest ulica Północna... Jakieś 2km prostej równej drogi, oraz dwie dróżki boczne - tak po 500m i na końcu ślepe rondka (przy okazji można poćwiczyć składanie moto na prawo, bo kompletnie nic tam nie jeździ).

Na zdjęciu widać dopiero jedno rondo:


byłem tam ;D fajne miejsce do gumowania i schodzenia na kolano na rondzie u mnie by się takie przydało;p
Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem ;)

 
Posty: 155
Rejestracja: 16 maja 2009, 22:14
Lokalizacja: PL
Motocykl: cbr 954
Rok produkcji: 0

Post » 30 października 2010, 21:13

spoko kolego fotki ale sezon sie skończył
i przycieranie to tylko po browara do
sklepu osiedlowego, a i prędkośc na
winkle odpowiednia
pozdro :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 19 października 2010, 16:23
Lokalizacja: Opole/Kup
Motocykl: RC33 & SC33
Rok produkcji: 1998

Post » 30 października 2010, 23:20

Jakie skończył!? Dzisiaj było chyba z 15 stopni a jutro ma być jeszcze cieplej! Ja tam zaraz się zbieram i lecę gdzieś w trasę, bo nie usiedzę... Szkoda czasu na siedzenie, jak motocykl stoi w garażu!

 
Posty: 2
Rejestracja: 07 marca 2010, 21:12
Lokalizacja: Okolice O
Motocykl: Honda CBR 600 F3
Rok produkcji: 1995

Post » 31 października 2010, 09:01

Killu, nie spodziewałem się, że Cię tu znajdę :)
Dzisiaj jadę metalchem testować :P
Proponuję wyprofilować tematy na konkretne aglomeracje, np. Opole, bo wiadomo, nikt z Poznania nie przyjedzie pod Karolinkę na tor :P Fajne akcje tam odchodziły ;)
Pozdro

Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 19 października 2010, 16:23
Lokalizacja: Opole/Kup
Motocykl: RC33 & SC33
Rok produkcji: 1998

Post » 31 października 2010, 09:31

Się masz Stachoo!

Widzisz, to zależy od podejścia... Bo może rzeczywiście nikt z Poznania nie pofatyguje się specjalnie do Opola pod Karolinkę - zwyczajnie gra nie warta świeczki mając pod nosem znacznie lepszy obiekt ;) Ale dam sobie łeb uciąć, że jeżeli ktoś wynajdzie jakąś ciekawą trasę/tor powiedzmy 300km od Opola, to nie ma mocnych, żebyśmy się tam nie pojawili w jakąś noc po piątkowym spotkaniu pod Dziadem.


Wróć do Szkoła jazdy, stunt, tricki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość