Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 11:47

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Zniżki OC co robić?

Miejsce przeznaczone do ogólnych rozmów na temat motocykli Honda ;)

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 430
Rejestracja: 16 stycznia 2010, 14:23
Lokalizacja: Kobyłka
Pochwały: 5
Motocykl: 954 RR
Rok produkcji: 2003

Zniżki OC co robić?

Post » 17 października 2013, 20:50

Hej,
Chciałem się was poradzić co robić w takiej sytuacji,
Moja dziewczyna z rok temu kupiła GS 500 który był ubezpieczony w Uniqa, pojechaliśmy do oddziału i polise tylko przepisali na nią bo oni nie mają re kalkulacji składki. gdy ubezpieczenie się skończyło pojechaliśmy tam znowu żeby dowiedzieć sie ile będzie kosztować u nich nowe ubezpieczenie dla osoby która nigdy nie miała nic na siebie ubezpieczonego a prawko ma od 2-3 lat. okazało się ze pan wpisał jej dane w komputer i wyszła mu kwota ok 120zł ( ale pan nie wiedział czemu i twierdził ze skoro komputer tak wyliczył to tak ma być) ubezpieczyliśmy i tyle.
Teraz kupiła sobie GSX 650 F w którym za miesiąc kończy się ubezpieczenie. więc poszliśmy do PZU gdzie wyszło ok 230zł, i poszliśmy do UNIQA a tu znowu ok 130zł bo komputer pokazuje że ona ma 60% zniżki.

Teraz pytanie co byście zrobili, brać w uniqa i się nie przejmować czy próbować to wyjaśnić? Boje się że w razie jakiejś szkody UNIQA wypnie się i nie będzie chciąła wypłacić odszkodowania. ( pan z UNIQi mówi ze tak ma być skoro komputer tak wylicza, ale pytanie czy mogą być z tego problemy w razie wypadku)? Dodam że dziewczyna nigdy nie deklarowała ile ma zniżek ani ile ma lat bezszkodowej jazdy cene wyliczył komputer na podstawie danych osobowych i nr rejestracyjnego pojazdu.

Awatar użytkownika
 
Posty: 492
Rejestracja: 12 listopada 2011, 21:22
Lokalizacja: Utr
Pochwały: 9
Motocykl: CBR 929
Rok produkcji: 2001

Post » 17 października 2013, 21:20

MaciekM, z tego co napisałeś to jak przepisaliście po kupnie motocykla ubezpieczenie na twoją dziewczyne to została wprowadzona w syst. :) Idąc drugi raz poprostu jest juz brana jak klient Uniqa i dostaje zniżki..tyle do rozumowania :)
Jak kiedyś chciałem płacić mało ubezp. za auto (nie mając wcześniej żadnych ubezp. poj.) to zrobiłem współwłaścielem swojego starszego :) który miał 60%zniżek -na dzień dobry dostałem ileś tam zniżki,dokładnie nie wiem chyba 40%...po roku przeszły na mnie pełne 60%

Jak jest w razie szkody...nie wiem ale jak masz papier w ręku to chyba już nie powinno cię obchodzić co im komputer wylicza.. :D

 
Posty: 518
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:28
Lokalizacja: WLKP Kalisz
Pochwały: 7
Motocykl: była cbr 954 jest ZX10R
Rok produkcji: 2008

Post » 17 października 2013, 22:11

śmigaj tak jak jest.ja kupiłem żonie auto z Niemiec dwa miesiące po zdaniu prawka i dostała 50%zniżki nie wiadomo skąd tylko w Warcie,potem miała obcierkę i obyło się bez żadnych komplikacji.Takie rzeczy tylko w Polsce. :one:

 
Posty: 1
Rejestracja: 26 marca 2014, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl:

OC

Post » 26 marca 2014, 11:39

Chyba jedyne miejsce w sieci gdzie można porównać i kupić ubezpieczenie OC AC na moto w onlajnie: Superpolisa.pl

Awatar użytkownika
 
Posty: 144
Rejestracja: 13 listopada 2013, 19:43
Lokalizacja: mazowieckie
Motocykl:

Post » 26 marca 2014, 19:24

Jak jest ok to jest ok ale jak dojdzie do zdarzenia to dopiero zaczną się schody wtedy czepiają się byle gówna w lutym miałem wypadek i walczę teraz z ubezp. i im więcej chcesz z nich wydoić tym ciekawsze filozofie odkrywają

 
Posty: 5
Rejestracja: 29 marca 2014, 19:25
Lokalizacja: warszawa
Motocykl:

Post » 29 marca 2014, 19:33

jeżeli jest wpisana w ich system to nie maja się jak wykręcić a i tak oftopując nie dajcie się zrobić w konia jak przysyłają wyceny bo większość ubezpieczycieli robi je na podstawie zamienników. A zgodnie z polskim prawem wycena MUSI być oparta na Nowych częściach oryginalnych. Mi tez tak kiedys auto wycenili szkody na 2k jak zadzwoniłem i spytałem się czy mam ich pozwać za naruszenie prawa to od razu przeprosili i wysłali 2 wycenę na 8k.

Awatar użytkownika
 
Posty: 430
Rejestracja: 16 stycznia 2010, 14:23
Lokalizacja: Kobyłka
Pochwały: 5
Motocykl: 954 RR
Rok produkcji: 2003

Post » 29 marca 2014, 22:08

temat żyje. Ubezpieczenie kupione w unice, Czyli przy 70% zniżek. Czasy się zmieniły i z tego co wiem teraz wycena nie opiera się na kalkulacji tylko na ogólnej bazie wszystkich ubezpieczycieli. Wiadomo że w razie szkody zawsze zaniżą odszkodowanie i trzeba się odwoływać 10 razy, albo wsiąść firmę która zajmuje się odzyskiwaniem odszkodowań.

Awatar użytkownika
 
Posty: 144
Rejestracja: 13 listopada 2013, 19:43
Lokalizacja: mazowieckie
Motocykl:

Post » 30 marca 2014, 16:05

Jakieś dwa miesiące temu kolega kupił mastera poszedł ubezpieczyć no i ac z taryfikatora 27 tyś tylę był wart podczas ubez ac kilka dni wstecz miał wypadek uznali szkodę całkowitą rozliczyli mu auto biorąc cenę rynkową na dzień dzisiejszy 18 tyś to jest ku...wa paranoja auto straciło na wartości w ciągu 50 dni 9 tyś sprawa poszła do sądu to są hhhhh


Wróć do Ogólne Dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości