Dzisiaj jest 21 maja 2024, 01:20

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Odszkodowanie bez przeglądu

Miejsce przeznaczone do ogólnych rozmów na temat motocykli Honda ;)

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 52
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Będzin
Motocykl: Honda 900 RR sc28/sc33
Rok produkcji: 0

Odszkodowanie bez przeglądu

Post » 04 maja 2009, 00:22

Witam wszystkich.Własnie wrociłem z miesiecznego pobytu z noga na wyciagu po okropnym złamaniu ze szpitala.Całe szczescie obeszło sie bez endoprotezy ktora mi lekarze przweidywali ale jeszcze wszystko moze sie popsuc -do rzeczy:
W pryma aprilis mialem wypadek moja RR w Dabrowie Gorniczej jadac ok 60 km/h 77 letni dziadek nie ustapił mi i mojej dziewczynie jako pasazerce pierwszenstwa i zajechal mi drogę a ja przydzwonilem w niego.Policja orzekła wine dziadziusia ,ale mi minoł kilka dni wczesniej przeglad techniczny.Mam pytanko czy wypłaca mi odszkodowanie z tytułu OC co robic w takiej sprawie najlepiej.Przyznam ze jeszcze nigdy nie biegalem po ubezpieczalniach za wypłata ubezpieczenia a wiem ze wykrecaja sie jak mogą.Mialem nie najlepszą tylna opone i moga sie tego czepiac w PZU.Zobaczylem auto z 1,5m i nawet chyba nie zdazylem zareagowac hamulcem gdyby mialo to jakis wpływ.Szkody w SC28 sa raczej duże w stosunku do sredniej ceny giełdowej,tylna owiewke urwalem nogą, z przodu została tarcza,zaciski,stacyjka,kierunek, prawa raczka i dzwignia hamulca.Stopki poscierane zbiornik pognieciony,dekle uszkodzone nie wiem jak alternator,tłumik porysowany i boczne owiewki o czaszy nie wspominam bo jej nie ma poszła w strzepy razem ze swiatłem.Na ramie znajdzie sie jakas rysa widełki do wymiany a chlodnica przytuliła sie do cylindrów.Fajerek po dzwonie wcisnol sie miedzy zderzak a asfalt.Jutro jade po notke z policji i do PZU ale prosze koledzy o porade bo jestem zielony w tych sprawach.

Awatar użytkownika
 
Posty: 244
Rejestracja: 21 marca 2008, 00:43
Lokalizacja: Drzewica/
Motocykl: CBR 1000rr kosa z USA
Rok produkcji: 2005

kolego

Post » 04 maja 2009, 02:22

kolego po pierwsze najwazniejsze jest ze ty jestes caly i twoja dziewucha. a co do nogi to do "WESELA SIE ZAGOI" :D :D . ja mialem podobna sytuacja tyle ze w kwesti auto kontra auto. i pojedziesz po notatke do policji i zadzwonisz do swojego ubezpieczyciela aby skierowali do ciebie kolesia aby stwierdzil twoje szkody poniesione w tej kolizji. a co do przegladu trzeba pamietac kiedy sie konczy ale jak masz znajomosci to jedz na stacje diagnostyczna i podbija ci.
a co do dziadka to niech lepiej siedzi w domu i niech pilnuje babci a nie bedzie rozbijal nasze rumaki :okulary: :okulary: :okulary:
"POLICJA "stoj bo strzelam .......... ze sprzegla hehe

 
Posty: 812
Rejestracja: 07 grudnia 2007, 22:29
Lokalizacja: Opole Lub
Pochwały: 1
Motocykl: r1, drz 400
Rok produkcji: 0

Post » 04 maja 2009, 10:19

Kod: Zaznacz cały
 a co do przegladu trzeba pamietac kiedy sie konczy
Kod: Zaznacz cały
a co do dziadka to niech lepiej siedzi w domu i niech pilnuje babci a nie bedzie rozbijal nasze rumaki
sisi ty to jestes gość :brawo:
sisi to jest gość

Awatar użytkownika
 
Posty: 52
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Będzin
Motocykl: Honda 900 RR sc28/sc33
Rok produkcji: 0

Post » 04 maja 2009, 10:23

Zgadza sie trzeba pamietac o przegladach ale to byly pierwsze dni ciepła i chcialo sie pojezdzic i sie nie zwrocilo na to uwagi.Ciesze sie ze jakos z tego wyszlismy bo gdybysmy nie przelecieli przez maske to wpakowalibysmy sie do kabiny dziadziusiowi na kolana :D .Ze znajomosciami na stacji juz nic nie zrobie bo poicja ma dowod rejestracyjny.Najbardziej interesuje mnie czy wypłaca mi odszkodowanie za Fajerka który nie mial przeglądu technicznego.A jesli juz wypłaca to jak to zrobic zeby mnie nie wykrecili na kase bo wiem ze bronia sie w takich sytuacjach rekoma i nogami.Nie chce od razu wynajmowac firmy ktora mi wywalczy za motocykl pieiadz bo biora sobie ze wszystkiego prowizje ale jak nigdzie sie nie dowiem to chyba bede musiał. :/

Awatar użytkownika
 
Posty: 141
Rejestracja: 14 września 2008, 11:03
Lokalizacja: slask/uk
Motocykl: SC28/SC33/SC50/SC57/SC59
Rok produkcji: 2008

Post » 04 maja 2009, 10:26

nie dostaniesz zadnej kasy z oc za motocykl jedynie mozesz dostac za uszczerbek na zdrowiu ale tez bedziesz mial problem z tym niestety prawda jest okrutna ale to bedzie nauczka za jazde bez badan technicznych

Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwietnia 2009, 19:25
Lokalizacja: Radom/Lei
Motocykl: Fireblade
Rok produkcji: 1999

Post » 04 maja 2009, 12:40

jeżeli się dopatrzą(a raczej się dopatrzą) to będzie lipa no chyba że szybko zrobisz przegląd ze wsteczną datą ale takie "manewry" trzeba robic zaraz po dzwonie,a z drugiej strony kiedy przy zdarzeniu była policja i odnotowali że masz nieważny przegląd to firma ubezpieczeniowa "dziadka" będzie próbowała sie wymigać od wypłaty odszkodowania.

 
Posty: 86
Rejestracja: 06 kwietnia 2009, 17:09
Lokalizacja: Wrocław/s
Pochwały: 2
Motocykl: CBR 929
Rok produkcji: 2001

Post » 04 maja 2009, 13:07

powiem tak
czytam o tym na necie i ubezpieczenie z OC dziadka dostaniesz dziadek spowodowal zniszczenie twojego mienia i takie coś jest pokrywane z polisy OC dziadka nie moge sie doszukac nigdzie jakiejkolwiek klauzuli żeby było rozróżnienie ze względu na stan mienia czy bylo sprawne/nie sprawne itp.

jeśli miałeś swoje ac oplacone to niestety z tego nic nie dostaniesz.

Mozliwy jest tez bonus w postaci mandatu za brak badan technicznych.
to co znalazlem na necie.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2009, 13:28 przez rafg28, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika
 
Posty: 141
Rejestracja: 14 września 2008, 11:03
Lokalizacja: slask/uk
Motocykl: SC28/SC33/SC50/SC57/SC59
Rok produkcji: 2008

Post » 04 maja 2009, 13:16

Każda umowa ubezpieczenia OC i AC zawiera klauzulę zobowiązującą nas do posiadania aktualnego badania technicznego. W przypadku braku ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty odszkodowania. Może to być bardzo bolesne w skutkach, bo np. powodując wypadek będziemy musieli naprawić swój jak poszkodowanego samochód za własne pieniądze.

Jeżeli my jesteśmy poszkodowani to problemy mogą nas spotkać tylko wtedy, kiedy stan techniczny naszego pojazdu mógł się przyczynić do wypadku.

znalazlem takie cos na necie i z tego wychodzi ze masz szanse jak nie dostaniesz odszkodowania to napisz odwolanie do glownego inspektoratu straszac ich sadem u mnie kiedys to podzialalo . powodzenia
Ostatnio zmieniony 04 maja 2009, 13:20 przez adam76, łącznie zmieniany 1 raz

 
Posty: 86
Rejestracja: 06 kwietnia 2009, 17:09
Lokalizacja: Wrocław/s
Pochwały: 2
Motocykl: CBR 929
Rok produkcji: 2001

Post » 04 maja 2009, 13:19

polecam
http://www.pzu.pl/pub/files/GRUPA_PZU/u ... kowych.pdf
art 34
art 38
art 43


na moje rozumienie powinienes dostac.

 
Posty: 1036
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 21:04
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 43
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 99

Post » 04 maja 2009, 14:07

Odszkodowanie dostaniesz bez problemu. Jeśli wypadek nie był z twojej winy, nie będzie żadnych komplikacji. Jest to potwierdzone przez wieloletniego pracownika PZU (nie o mnie chodzi).

Awatar użytkownika
 
Posty: 252
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 15:46
Lokalizacja: NOS
Motocykl: sc 44
Rok produkcji: 2001

Post » 04 maja 2009, 14:26

moja rada- pomimo przyznania odszkodowania za pojazd-zaskarż polise sprawcy o odszkodowanie z tyt poniesionych szkod zdrowotnych-a nawet moralnych...jesli juz dostaniesz decyzje o odszkodowaniu-odwoluj sie, ze nie zaspokoaja roszczen kwota, ktora zaproponowal ubezpieczyciel, kasy nigdy nie zabiora, a z reguly dorzucaja-mam "niejakie" doswiadczenia w tej kwestii z PZU ;)
mam już motocykl-myślę nad podpisem ;)

Awatar użytkownika
 
Posty: 52
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Będzin
Motocykl: Honda 900 RR sc28/sc33
Rok produkcji: 0

Post » 04 maja 2009, 16:19

Dziekuje koledzy za zaangażowanie w mojej sprawie :) przed chwila wrocilem z policji bylem po notatke z wypadku ktora mam dostarczyc do ubezpiezyciela w celu odszkodowania.Sprawa wyglada tak dowod zabrany mi po wypadku zostal wysłany do starostwa powiatowego powod: uszkodzenie w wypadku drogowym. Przy odwiedzinach policjanta w szpitalu (czyt.przesłuchanie) :) powiedził mi ze tam minoł przeglad ale jak cos on sie tego nie dopatrzył (podziekował :) ) no i mandatu dzieki jemu uprzejmosci nie wystawił.W notatce nie stwierdziłem zadnej informacji na temat przegladu technicznego :jupi: Przed chwila ponformowano mnie iz ubezpieczalnia kseruje dowód rejestracyjny przy wypełnianiu formularzy i wtedy mogliby zerknac na przeglad ale co teraz jesli starostwo powiatowe ma dowod i wydadza dopiero po naprawieniu motocykla.Ajesli bedzie kasacja RR-ki??Zas bede potrzebowal go do zezlomowania.Wszystko jest pomieszane rotfl2:

Następna

Wróć do Ogólne Dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości