Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 05:10

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Miejsce przeznaczone do ogólnych rozmów na temat motocykli Honda ;)

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 265
Rejestracja: 02 listopada 2007, 06:17
Lokalizacja: Darłowo ;
Motocykl: ******
Rok produkcji: 0

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Post » 04 marca 2008, 12:34

Rozumiem że podstawą jest AC, jednak zastanawiam się czy warto dodatkowo zainwestować w jakieś zapięcie, czy blokada kierownicy sama w sobie jest wystarczająca?!
Prawdopodobnie blokada,czy łańcuch to zabezpieczenie skuteczne przed amatorami a nie szanującymi się złodziejami, ale zastanawiam się czy warto zabezpieczać się w ten sposób wyskakując na lody czy zostwiając moto przed restauracją :?: Napiszcie co sądzicie i ewentualnie w jakie zabezpieczenia warto zainwestować (zostawiając moto chwilowo na ulicy, czy parkingu), bo garaż mam raczej bezpieczny przy domu wraz z dwoma psiakami z czego jeden odstrasza samym wyglądem :wink: PoZdRo!

 
Posty: 27
Rejestracja: 18 grudnia 2007, 19:04
Lokalizacja: WROCŁAW
Motocykl: FireBlade SC33 99
Rok produkcji: 0

Post » 04 marca 2008, 15:40

Jeśli chodzi o garaż- własnie szykuje KOTWICE DO PODŁOGI - hehe :)
A na dworze ... hmm trzeba by było coś pomyslec bo do tej pory tylko blokada kierownicy :/

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 04 marca 2008, 15:57

Jezeli wychodzisz na pare min od moto to nie ma go co zapinac bo dobry zlodziej i z blokada kierownicy i z jakimis lancuchami poradzi sobie w 2 min. Raczej w bialy dzien z miasta Ci go nie zwina. Jednak najlepszym wyjsciem chyba bedzie AC tylko ma ktos je moze wykupione, jesli tak to podajcie mniej wiecej koszta.

Awatar użytkownika
 
Posty: 167
Rejestracja: 15 grudnia 2007, 20:16
Lokalizacja: Warszawa.
Motocykl: R1 Rn09
Rok produkcji: 2003

Post » 04 marca 2008, 16:17

Mi też ?
,,Nie ważne przy czym stoisz ale ważne jak tym jeździsz"

Awatar użytkownika
 
Posty: 344
Rejestracja: 06 czerwca 2007, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 3
Motocykl: Bmw S1000 RR
Rok produkcji: 2010

Post » 04 marca 2008, 16:53

Niestety ale wykupienie AC do moto jest cholernie drogie i nieopłacalne, tymbardziej że wykupujesz je na cały rok z czego pół tylko smigasz :?


Co do blokad to w moim przypadku mam narazie 2 disc locki, z czego jeden z alarmem (xena), dodatkowo planuje jeszcze zakup jakiegoś łańcucha-kotwicy - tak dla świętego spokoju i spokojnej głowy, że wrazie czego (odpukać) będe wiedział że postarałem się jak najlepiej żeby moją niunie zabezpieczyć przed patałachami :roll:

Awatar użytkownika
 
Posty: 52
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Będzin
Motocykl: Honda 900 RR sc28/sc33
Rok produkcji: 0

Post » 04 marca 2008, 17:40

Witam wszystkich , ja polecam na zabezpieczenie swojego Skarba przy oddaleniu sie od niego alarm.Ja mam zainstalowany w swoim i nie boje sie gdyz przy próbie przekrecenia stacyjki nawet swoim kluczykiem odcina mi zaplon i włancza sie piskliwa syrena jak również przy stuknieciu w motocykl która zwraca uwage przechodniów.

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 04 marca 2008, 18:13

Jakos nie mam zaufania do alarmow tym bardziej ze z reguly sa tak skonstruowane ze wystarczy albo wyciagnac bezpiecznik albo wypiac go z instalacji i zlaczyc przewody zeby go obejsc a taki co przy kazdym dotknieciu wyje musi byc naprawde CENZURA bo zawsze znajda sie jakies dzieciaki ktore przyjda poogladaja moto i podotykaja a za kazdym razem latac i sie stresowac to juz wole bez.
Tylik to ze drogie jest AC to i ja wiem ale ostatnio ceny sie zmienily i interesuje mnie jaki jest koszt ubezp od samej kradziezy bo to raczej od wypadkow jest drogie poza tym z tego co gdzies slyszalem mozna chyba na pol roku ubezp.
Wiec interesuje mnie zdanie osob ktore maja ubezp. moto

Awatar użytkownika
 
Posty: 265
Rejestracja: 02 listopada 2007, 06:17
Lokalizacja: Darłowo ;
Motocykl: ******
Rok produkcji: 0

Post » 04 marca 2008, 19:00

Chłopaki jak brałem moto od kumpla pod koniec zeszłego sezonu, to było AC, nie chce was kłamać ile kosztowało, bo oczywiście zależy czy macie zniżki czy też nie oraz na jaką sumę chcecie ubezpieczyć, ale było wykupione tylko na 3 miesiące (w PZU) i cena mnie nie zaszokowała :D Ja ubezpiecze na pewno!

[ Dodano: Wto Mar 04, 2008 6:17 pm ]
NA stronie Allianz jest kalkulator:
http://www.allianz.pl/x_main.php?pg=n_1 ... egorii=577
Gdy wprowadziłem ubezpieczenie na 15000zł bez żadnych zniżek obliczył wartość 1300zł. za AC na cały rok. Myślę że na motocykl na okres sezonu stawka może być atrakcyjna :)

[ Dodano: Wto Mar 04, 2008 6:27 pm ]
Żeby nie było że robie reklamę bo sam ubezpieczam się w PZU, ale tu jest stronka agenta od motocykli, jak ktoś jest zainteresowany to można zadzwonić i spytać.
http://port.allianz.pl/jolanta.wodzisz/ ... IdPrd=4829
Jakby co dajcie znać jak to wychodzi, bo ogłaszaja się jako najtańsi...

Awatar użytkownika
 
Posty: 344
Rejestracja: 06 czerwca 2007, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 3
Motocykl: Bmw S1000 RR
Rok produkcji: 2010

Post » 04 marca 2008, 22:05

Jeżeli jest, to i ja się chyba też zainteresuje tym AC na pół roku po takich cenach :)

Rudisz zwracam honor :wink:

Awatar użytkownika
 
Posty: 265
Rejestracja: 02 listopada 2007, 06:17
Lokalizacja: Darłowo ;
Motocykl: ******
Rok produkcji: 0

Post » 05 marca 2008, 10:46

Uderzyłem do wyżej wspomnianego agenta i oto co dostałem:)

Moja kwestia:

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się o przybliżone koszta AC( bez żadnych zniżek, wiek
27 lat), na motocykl Honda CBR 954RR z 2002r. Przebieg 28tyś., bezwypadkowy,
wartość motocykla ok 23tyś.zł. Chciałbym ubezpieczyć na kwote ok. 15tyś. zł
najlepiej na okres sezonu czyli 3-4 miesięcy jeżli jest taka możliwość. Czy
jest to AC od kradzieży,czy również od wypadków.

Odpowiedź:

W ubezpieczeniach AC zaleca sie ubezpieczanie pojazdów na sumę odpowiadającą
wartości rynkowej. W przypadku gdy Suma Ubezpieczenia na wniosek
ubezpieczającego jest ustalona jako kwota niższa niż wartośc rynkowa, wówczas
odszkodowanie wypłacone jest w proporcji. Jest to więc niekorzystne dla
właściciela pojazdu. Poza tym nie możemy obniżyć Sumy Ubezpieczenia o więcej
niż 30%, względem wartości rynkowej.
Pojazd powinien być ubezpieczony na 23 000 zł ( jesli taka jest wartość).
[shadow=cyan]Jeśli chodzi o ubezpieczenie krótkoterminowe ( kilka miesięcy), to niestety
takie ubezpieczenie nie obejmuje kradzieży.[/shadow] Natomiast w ubezpieczeniu rocznym
TU Allianz odpowiada zarówno za szkody kradzeżowe jak i za uszkodzenia pojazdu
( zdodnie z OWU)

Ubezpieczenie na SU 23 000 zł będzie wynosiło:
2398 zł/ rok- przy rozbiciu składki na 2 raty stosuje się 5% zwyżki, przy 3
ratach 8%.
Składka obejmuje pełny zakres AC bez udziału własnego przy
kradzieży, oraz bez potrąceń z tytułu zużycia amortyzacyjnego części, wraz z
pełnym Assistance.
(kwota ta jest policzona dla pojazdu zarejestrowanego na terenie strefy byłego
województwa tarnowskiego).
Jeśli właściciel udokumentuje jakiekolwiek zniżki za przebieg ubezpieczenia
wówczas składka zostanie obniżona o przynależne zniżki.

także chyba jednak bez rewelacji.... :roll:

Awatar użytkownika
 
Posty: 52
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Będzin
Motocykl: Honda 900 RR sc28/sc33
Rok produkcji: 0

Post » 06 marca 2008, 00:07

[quote="RudiszRR"]Jakos nie mam zaufania do alarmow tym bardziej ze z reguly sa tak skonstruowane ze wystarczy albo wyciagnac bezpiecznik albo wypiac go z instalacji i zlaczyc przewody zeby go obejsc a taki co przy kazdym dotknieciu wyje musi byc naprawde CENZURA bo zawsze znajda sie jakies dzieciaki ktore przyjda poogladaja moto i podotykaja a za kazdym razem latac i sie stresowac to juz wole bez.

Niby byloby CENZURA ale jest regulacja czułości w tym alarmie i nie sadze aby tak łatwo bylo wyrwac go spod owiewek nie zalanczajac syreny i obejsc (wyciagajac bezpiecznik lub wypinajac go z instalacji) nie majac do niego schematu. Chyba że go złodziej ma,wie jak był montowany i nosi ze soba w dodatku komplet kluczy aby sie do niego dostac po rozkreceniu owiewek i ma na tyle odwagi aby to wszystko zrobic zanim klega zje lody lub chlaśnie "coca cole"w restauracji ,bo o takim czasie pozostawienia motocykla bez opieki tu mowa.
pozdrawiam

 
Posty: 571
Rejestracja: 29 lutego 2008, 20:06
Lokalizacja: Warszawa/
Pochwały: 5
Motocykl: Junak M10/Maxster/KXF450->SM/TE450+SM
Rok produkcji: 0

Post » 06 marca 2008, 13:19

jeśli chodzi o zabezpieczenia to na stronie PZU można sprawdzić jakie zabezpieczenia są honorowane przez tą firmę. są to XENA XN 14 i XN 15 GRANIT 37, 39, 69, 54, 1060.
myśle że zanim zarekomendowali te produkty przeprowadzili jakieś testy.

pozdrawiam

Następna

Wróć do Ogólne Dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości