Strona 1 z 1

czym wyczyścić chłodnice z syfu

Post: 14 marca 2012, 10:04
autor: maciekx
Macie jakiś sposób na wyczyszczenie żeberek chłodnicy z syfu miliona much itp? bo tak wczoraj sobie popatrzyłem na swoją i stwierdziłem że trzeba by ją wyczyścić tylko nie bardzo mi się chce dłubać parę godzin jakimś cienkim wkrętaczkiem i delikatnie wyskrobywać ten syf. może ktoś ma na to jakiś patent ?

Post: 14 marca 2012, 12:23
autor: JUNIORlu
Stanowczo odradzam wszelkiej maści Dimery i Preparaty do mycia felg czy silników (niszczą aluminium). popsikaj tym syfkiem do usuwania owadów z karoserii, zostaw na parę minut i spłukać kerszerem. Oczywiście z pewnej odległości żeby nie pogiąć tych żeberek. Ewentualnie wziąć dysze do przedmuchiwania powietrzem, kompresor i ogień.

Post: 14 marca 2012, 14:55
autor: remek 2o
niejednokrotnie czyscilem samochodowe chłodnice szczotka druciana ale musi byc nie poszarpana i czyscic tylko w jedna strone tzn tak jak sa zeberka (równolegle do nich by ich nie pogiac)dobrze syf zchodzil tylko nie we wszystkie strony a w jedna jak pisze na koniec przedmuchac i baje git ;)