Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:43

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Stuki przy silniku były i zniikły

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR1000RR SC57 2004-2007

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 9
Rejestracja: 14 stycznia 2013, 00:45
Lokalizacja: Krakow
Motocykl:

Stuki przy silniku były i zniikły

Post » 01 sierpnia 2016, 10:49

Witam.Postaram się opisac jak to wyglądało od początku.Niedawno zrobiłem motorem około 1000km w jeden dzień pierwszy raz od kiedy go mam,zawsze wszystko było ok.nawet jeżdżąc po mieście w korku i w drodze powrotnej około 100km od domu zatrzymałem się z kolegą bo pomyliliśmy drogę i z motoru bardzo jakby parowało ale padał deszcz wiec pomyślałem że jest mokra droga i chlapie ma silnik,ale nie dawało mi to spokoju,na następny dzień odpaliłem motor z gdy temperatura dochodzila do 90 stopini zaczęło znowu parować i na wysokości 2/3 i w góre chłodnicy zaczęła jakby się pocić,przeciekać takie plamy mokre i zaczęły się trzaski w silniku jakby silnik miał się rozsypać jak by coś w silniku metaliczny dżwięk chyba z tyłu,zgasiłem motor.Zapaliłem z powrotem pochodził na chwile i znowu te trzaski ale tak jak by koło wydechu/z tyłu silnika nie wiem,zgasiłem motor.Zdjąłem boczek było mało płynu chłodzącego poziom był na minimum dolałem wody do 2/3 odpaliłem motor trzaski się nie pojawiły i z chłodnicy nic nie parowało nie pociła się wiec zaczekałem do włączenia wentylatora wszystko ok.Od tamtego dnia przepalałem motor kilkanaście razy i całkiem zimny i ciepły i wszystko jest ok.Wiem ze wszystko wróciło do normy ale nie daje mi to spokoju co to mogło być,może macie jakieś pomysły?dlaczego tak się działo skoro miełem płyn wiem było minimum ale było,te stuki może wypaliło się cos w tłumiku i odpadł np. kawałeczek lutu czy coś innego?może pompa wody chodzila na sucho?

Wróć do Usterki/awarie (CBR1000RR SC57)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości