Dzisiaj jest 30 kwietnia 2024, 19:06

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

cewko-fajki i jazda we dwoje.

drugi raz z rzędu motocykl siadł jadąc pod górkę.

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR954RR SC50 2002-2003

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 10
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 20:54
Lokalizacja: Wołczyn
Motocykl:

cewko-fajki i jazda we dwoje.

Post » 14 lipca 2014, 16:34

Witam. Póki co mój fajerek spisywał się dość dobrze i omijałem ten dział z usterkami. Ale jednak przyszedł czas na moją cebunię. Otóż mam taki problem. Pewnego razu wybrałem się z chłopakami do żywca. ( trasa ok 220 km w jedną stronę). Jak jechalem tam wszystko bylo idealnie(jechalem sam). Motocykl śmigał i chciało się jeździć. Jak już dojechaliśmy do żywca no to postanowiliśmy wjechać na górę żar. Zabrałem swoją znajomą jako plecak i polecielismy. Nie było by w tym nic dziwnego gdy przy pierwszych niskich serpentynach przy redukowaniu motocykl poprostu zaczął mi palić na 3 gary. Stracił moc i zaczął chodzić jak traktor. Wróciłem jakimś cudem do domu i pojechałęm do mechanika. Mechanik stwierdził, że to cewko-fajki. Naprawił i znów motocykl działał jak należy. Następna trasa. Znów do żywca. Wbijam po znajomą. Jedziemy na równym wszystko gra. Znowu wjeżdżamy na małe pagórki i znów to samo... motong chodzi na 3 gary i zaś stuka jak traktor. Co może być przyczyną ? przecież to chyba nie powinno być jakieś ciężkie dla 150KM motocykla wjechać z pasażerem na niewielki pagórek.... może wina leży gdzieś indziej ?
!!: )

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: cewko-fajki i jazda we dwoje.

Post » 14 lipca 2014, 18:04

a może poprostu świeca straciła swoje właściwości przy niskich obrotach pod obciążeniem ją zalewa bo nie podpala i wtedy chodzi na 3 gary
a mechanik może podgrzał ją na palniczku dla osuszenia albo włożył jakąś inną (żeby miał maksymalnie tanio ) i stwierdził że wymienił Ci fajkocewkę
oddał CI starą "uszkodzoną" ??
nie wiem czemu ale wszędzie węsze jakiś spisek mający na celu nas CENZURA z kasy :/

 
Posty: 10
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 20:54
Lokalizacja: Wołczyn
Motocykl:

Re: cewko-fajki i jazda we dwoje.

Post » 14 lipca 2014, 18:54

faktycznie starej mi nie oddał.... a ze świecami też by pasowalo bo cebra juz ponad 40 tysiów nasmigane... muszę to obadać.... dzieki !: )
!!: )

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: cewko-fajki i jazda we dwoje.

Post » 14 lipca 2014, 19:37

od kilku lat mechanik ma obowiązek oddać Ci stare części no chyba że nie chcesz :)


Wróć do Usterki/awarie (CBR954RR SC50)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości