Dzisiaj jest 22 maja 2024, 00:38

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

remont czy nowy silnik

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR954RR SC50 2002-2003

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 32
Rejestracja: 13 lipca 2016, 20:30
Pochwały: 1
Motocykl: honda cbr 954
Rok produkcji: 2003

remont czy nowy silnik

Post » 22 września 2016, 17:44

Witam od kilku miesiecy jestem posiadaczem 954 bylem mega zadowolony silnik chodzil dobrze nie bral oleju nie kopcil mial dobra moc niestety pod czas jednej przejazdzki zauwazylem ze zaczya kapac mi plyn chlodniczy sciaglem owiewke okazalo sie ze pekl blok silnika pod czas jazdy nie miala wysokiej temp dojechalem tak z 40 km do garazu zuwazylem takze minimalne slady wody w oleju takze mysle ze pekl tez od srodka co do mojego pytania co robic dalej mam opcje kupic blok silnika razem z miska olejowa za 1000zl dokupic do tego nowe sprzeglo bo zaczyna mi sie koczyc powoli sruba do regulacji uszczelke pod glowice i nie wiem czy dobrze mysle zeby przy okazji wymienic panewki bo rozne opinie czytalem ze niby lepiej tego nie robic bo max jeden sezon wytrzyma czy lepiej szukac drugiego silnika jesli tak to na co zwrocic uwage oprocz kontrolii cisnienia na cyl .Pozdrawiam

 
Posty: 501
Rejestracja: 30 lipca 2014, 09:17
Lokalizacja: pl
Pochwały: 3
Motocykl: .
Rok produkcji: 2000

Re: remont czy nowy silnik

Post » 22 września 2016, 18:30

nie kupisz drugiego silnika :P

blok sam z siebie nie pękł, silnik jest przykręcony do ramy jak trzeba? Moto nie miało gleby?

 
Posty: 1036
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 21:04
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 43
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 99

Re: remont czy nowy silnik

Post » 22 września 2016, 18:56

Z tego co pamietam była akcja serwisowa na pekniecia płaszcza wodnego w 954, ale to juz historia. Jesli masz pewnosc ze nowy blok jest ok, w szczegolnosci dotyczy to gładzi cylindrowych, oraz gniazd panewek głównych - to mozna zaryzykowac, oczywiscie przed zakupem trzeba ten blok dokladnie pomierzyc, samo patrzenie nie jest miarodajne. Dobrze jest wiedziec dlaczego ktos rozłozył silnik i sprzedaje goły blok, jesli powodem była zrypana panewka główna - to luźno latający wał najpewniej zrobił z gniazda jajo i blok nadaje się na śmietnik. Jesli chodzi o panewki to pod inny blok musisz kupić nowe (mowa oczywiscie o głównych, ale na korbach też warto je wymienić), sa one dobierane pod konkretne selekcje bloku i wału korbowego... dlatego nie ma mozliwosci ich wrzucenia z "innego zestawu". Dodatkowo warto wrzucić nowe pierścienie, a jak ma byc na cacy, to najlepiej jeszcze lekko przehonować gładzie - aby mogły się właściwie dotrzeć z pierścieniami.
Generalnie naprawa wyjdzie Cie ponad 3 tysia, i nie ma pewnosci ile to polata - wszystko zalezy od czystości, precyzji pomiarów i montażu, oraz umiejętności mechanika - to w sumie na pierwszym miejscu powinno być...
Inny, kompletny i sprawny silnik do 954 - jest rzadziej spotykany, niż baba która nie marudzi. Na pocieszenie powiem Ci ze nie jesteś sam, tylko w tym roku było kilka podobnych tematów dot. 954 --> a to panewki, a to rysy na gładzi, a teraz pekniety blok... Osobiscie, sprzedałbym to 954 i kupił za ta kase sc33 - zapomnisz o awariach, nawet jak bedzie lezała przez zime w jeziorze.

 
Posty: 32
Rejestracja: 13 lipca 2016, 20:30
Pochwały: 1
Motocykl: honda cbr 954
Rok produkcji: 2003

Re: remont czy nowy silnik

Post » 22 września 2016, 19:09

Patryk_ pisze:nie kupisz drugiego silnika :P

blok sam z siebie nie pękł, silnik jest przykręcony do ramy jak trzeba? Moto nie miało gleby?

Od kad go kupilem w moim posiadaniu nie mial gleby co bylo wczesniej tego nie wiem. Silnik dobrze trzyma sie ramy .

 
Posty: 32
Rejestracja: 13 lipca 2016, 20:30
Pochwały: 1
Motocykl: honda cbr 954
Rok produkcji: 2003

Re: remont czy nowy silnik

Post » 22 września 2016, 19:58

toper-utl pisze:Z tego co pamietam była akcja serwisowa na pekniecia płaszcza wodnego w 954, ale to juz historia. Jesli masz pewnosc ze nowy blok jest ok, w szczegolnosci dotyczy to gładzi cylindrowych, oraz gniazd panewek głównych - to mozna zaryzykowac, oczywiscie przed zakupem trzeba ten blok dokladnie pomierzyc, samo patrzenie nie jest miarodajne. Dobrze jest wiedziec dlaczego ktos rozłozył silnik i sprzedaje goły blok, jesli powodem była zrypana panewka główna - to luźno latający wał najpewniej zrobił z gniazda jajo i blok nadaje się na śmietnik. Jesli chodzi o panewki to pod inny blok musisz kupić nowe (mowa oczywiscie o głównych, ale na korbach też warto je wymienić), sa one dobierane pod konkretne selekcje bloku i wału korbowego... dlatego nie ma mozliwosci ich wrzucenia z "innego zestawu". Dodatkowo warto wrzucić nowe pierścienie, a jak ma byc na cacy, to najlepiej jeszcze lekko przehonować gładzie - aby mogły się właściwie dotrzeć z pierścieniami.
Generalnie naprawa wyjdzie Cie ponad 3 tysia, i nie ma pewnosci ile to polata - wszystko zalezy od czystości, precyzji pomiarów i montażu, oraz umiejętności mechanika - to w sumie na pierwszym miejscu powinno być...
Inny, kompletny i sprawny silnik do 954 - jest rzadziej spotykany, niż baba która nie marudzi. Na pocieszenie powiem Ci ze nie jesteś sam, tylko w tym roku było kilka podobnych tematów dot. 954 --> a to panewki, a to rysy na gładzi, a teraz pekniety blok... Osobiscie, sprzedałbym to 954 i kupił za ta kase sc33 - zapomnisz o awariach, nawet jak bedzie lezała przez zime w jeziorze.


To blok sklada sie z jednej czesci czy z 2? mi pekl dokladnie nad korektorem to jest jednosc z z gladziami cylindrow? nie wiem co robic poprostu masakra....

 
Posty: 928
Rejestracja: 13 lutego 2011, 15:44
Lokalizacja: Żory
Pochwały: 22
Motocykl: Cbr 900rr
Rok produkcji: 1999

Re: remont czy nowy silnik

Post » 22 września 2016, 20:45

sprzedaj to tak jak stoi i kup se sc33.:)

 
Posty: 501
Rejestracja: 30 lipca 2014, 09:17
Lokalizacja: pl
Pochwały: 3
Motocykl: .
Rok produkcji: 2000

Re: remont czy nowy silnik

Post » 22 września 2016, 20:47

roksc33 pisze:sprzedaj to tak jak stoi i kup se sc33.:)

ja właśnie znajomemu wybiłem z głowy ten motur :D zwłaszcza z jego pechem do motocykli lepiej dmuchać na zimne :mrgreen:

 
Posty: 928
Rejestracja: 13 lutego 2011, 15:44
Lokalizacja: Żory
Pochwały: 22
Motocykl: Cbr 900rr
Rok produkcji: 1999

Re: remont czy nowy silnik

Post » 22 września 2016, 20:50

u mnie jest sensowne 954. wsumie nie widzialem ladniejszej sztuki w pl i czystszej. ale tez kazdemu wybijam ten model z glowy. Lecz jezeli ktos sie uprze rekami i nogami to moge wskazac palcem ktora kupic..

 
Posty: 32
Rejestracja: 13 lipca 2016, 20:30
Pochwały: 1
Motocykl: honda cbr 954
Rok produkcji: 2003

Re: remont czy nowy silnik

Post » 22 września 2016, 21:21

roksc33 pisze:sprzedaj to tak jak stoi i kup se sc33.:)

szukam porady technicznej czy robic ten silnik czy szukac innego a nie doradcy od spraw sprzedazy panowie:) Powaznie pytam mozna ktos zna kogos kto sciaga silniki z Niemiec czy z Anglii

 
Posty: 928
Rejestracja: 13 lutego 2011, 15:44
Lokalizacja: Żory
Pochwały: 22
Motocykl: Cbr 900rr
Rok produkcji: 1999

Re: remont czy nowy silnik

Post » 22 września 2016, 21:42

Kolego ale ja ci dobrze doradzam. zebys wyszedl na tym najlepiej. przerabialem walkowalem temat z kolegami 100 razy
toper-url, mati i wielu innych powie ci to samo. Nie remontuj. bo po 1000km wyjdzie bokiem. Jak chcesz moge ci zalatwic silnik za 6tys zl.
z pzebiegiem 52tys km. z motocykla bezwypadkowego.

 
Posty: 1036
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 21:04
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 43
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 99

Re: remont czy nowy silnik

Post » 22 września 2016, 21:48

wilku18klb pisze:To blok sklada sie z jednej czesci czy z 2? mi pekl dokladnie nad korektorem to jest jednosc z z gladziami cylindrow? nie wiem co robic poprostu masakra....


Moze zrób zdjęcie dla pewności i zaznacz miejsce pęknięcia. Silnik składa sie z trzech polówek :027: , głowicy, górnej połówki bloku (w niej są cylindry), oraz dolnej połówki bloku. Jesli masz pęknięcie nad miejscem gdzie sa przykręcone kolektory do silnika, to masz wielkiego farta - bo wtedy tylko głowica do wymiany.

 
Posty: 538
Rejestracja: 19 marca 2013, 21:09
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 7
Motocykl: sc33,f4i,
Rok produkcji: 1999

Re: remont czy nowy silnik

Post » 22 września 2016, 21:57

http://allegro.pl/silnik-skrzynia-honda ... 02248.html

tu masz silnik od sprawdzonego typa,dużo rzeczy ma do fajerów i kilka osób z forum też go zna więc zadzwoń i zapytaj jak ten temat wygląda
a jak chcesz z angli czy niemiec mogę CI zciągnąć ale to koszt ok 6000zł i też w 100% nie będziesz wiedział ile to polata bo ten typ tak ma :-P

Następna

Wróć do Usterki/awarie (CBR954RR SC50)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości