Dzisiaj jest 29 marca 2024, 08:09

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

[954] Kilka pytań

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR954RR SC50 2002-2003

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 16 czerwca 2009, 07:30

Dziwne bo jesli w amerykanie sie da to i w angliku powinno byc, wiem ze u mnie oddzielnym zmienia sie stopnie w temp a oddzielnymi przebieg wlasnie ale jakie to kombinacje to nie wiem.
A wracajac jeszce do kolektorow :D Wspolczesne moto sa tak projektowane aby najwieksze uderzenie szlo na lagi i polki dlatego przy glebie z reguly gna lub lamia sie obie polki przez co rama czesto nie ucierpi.

 
Posty: 319
Rejestracja: 06 listopada 2008, 14:02
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 1
Motocykl: sc57
Rok produkcji: 0

Post » 22 czerwca 2009, 13:41

Da sie zmieniać ale tylko prędkośc z km na mile i odwrotnie. Angliki mają przebiegi (zarówno ten całkowity jak i ten czasowy) w milach i tak już zostanie ;)

 
Posty: 28
Rejestracja: 10 czerwca 2009, 23:49
Lokalizacja: z Piekła
Motocykl: CBR954RR
Rok produkcji: 2003

Post » 15 lipca 2009, 00:53

Przy jakich prędkościach obrotowych występują największe drgania w Waszych moto? W 600tce wibrator utrzymywał się w okolicach 4500obr/min, w przypadku mojej 954 to ok 6000obr/min. Czy to normalne, czy zrobić synchro, ustawić odpowiednie luzy zaworowe, a może doszukiwać się przyczyny gdzie indziej?

Czy zastanawiała kogoś budowa dolotu do AirBox'u? Nie ma tam żadnych wlotów, w które powietrze byłoby tłoczone podczas jazdy - wszystko pozasłaniane. Dziwne to trochę.

Pozdro
The psychiatrist says I'm crazy, but the voices in my head say I'm not!

 
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:28
Lokalizacja: ask
Motocykl: cbr 954rr
Rok produkcji: 2003

Post » 15 lipca 2009, 01:16

heh, tez sie zastanawialem nad wlotami, nie kumam tego, pytalem na forum jedynie co sie dowiedzialem to ze tak kazda 954 ma i ze japonscy konstruktorzy glupoty nie stworzyli wiec chyba jakos tam te powietrze ma wlatywac, a jedyne otwory to te, dzieki ktorym mozna kierunki przykrecic ;]

 
Posty: 28
Rejestracja: 10 czerwca 2009, 23:49
Lokalizacja: z Piekła
Motocykl: CBR954RR
Rok produkcji: 2003

Post » 19 sierpnia 2009, 12:15

Witam.
Mam pytanie odnosnie kolektora. Wgniecenie na zdjeciu w pierwszym poscie okazalo sie powazniejsze niz myslalem. Poczatkowo mialem zamiar brac sie za prostowanie (tymczasowe rozwiazanie), ale po sciagnieciu plastikow okazalo sie, ze cala rura jest wgieta glebiej niz pozostale i zawezony jest przelot przy glowicy. Mam okazje kupic wydech przelotowy, w ktorym nie ma exupa. Sprzedawca zapewnial mnie, ze roznice to:

- moment obrotowy w nizszym zakresie obrotow, wczesniej o jakies 2000rpm
- ECU samo dostroi sie do nowego wydechu na podstawie odczytow z czujnika w AirBox'ie
- wieksze o ok 1 litr/100km zuzycie paliwa
- slabsza moc w przy niskich obrotach, ale za to odczuwalna poprawa w gornym zakresie.

Czy mial ktos do czynienia z takim rozwiazaniem i moglby cos doradzic? Czy z tym ECU to jakas sciema i calosc bedzie wymagala dostrojenia na DYNO?
Do kolektora musze jeszcze zalatwic kolanko koncowe i puszke.
Czy zbyt lekki przelot nie powoduje wiecej szkod, niz korzysci?
Czy krotsza puszka jest tylko glosniejsza, czy powoduje jakies negatywne zmiany w ukladzie wydechowym?

Pozdrawiam,
Hoffman
The psychiatrist says I'm crazy, but the voices in my head say I'm not!

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 19 sierpnia 2009, 14:32

1. To nie sciema ECU samo sie dostraja i tylko jesli chcesz konkretnych osiagow i map to kupujesz PCIII i sam stroisz. Do zwyklej jazdy sam komp sie dostosuje
2. Masz same kolektory czy kolektory az do laczenia z puszka ? Jak do laczenia z puszka to tylko mocowanie tlumika musisz dostosowac i tyle
3. Przelot we wtryskowcu nie powoduje strat
4. Krotsza puszka napewno jest gosniejsza a przellotowa krotsza nie powoduje wiekszych zmian. Standardowa czy nie przelotowa zle skrocona moze mulic moto.

Ogolnie sport uklad zachowuje sie roznie w roznych moto ale raczej bedziesz zadowolony z tego i jak masz okazje w dobrej kasie kupic to bierz i sie nie zastanawiaj

 
Posty: 28
Rejestracja: 10 czerwca 2009, 23:49
Lokalizacja: z Piekła
Motocykl: CBR954RR
Rok produkcji: 2003

Post » 19 sierpnia 2009, 14:46

Dzieki za szybka i konkretna odpowiedz.
Kolektor mam do laczenia z kolankiem, do ujscia zaraz za podnozkiem. Reszte "sie dorobi".

Pozdrawiam,
Hoffman
The psychiatrist says I'm crazy, but the voices in my head say I'm not!

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 19 sierpnia 2009, 17:18

MOze cos podpatrzysz tutaj bo dwa razy zmienialem wydech i uklad w 954 http://forum.fireblade.pl/topics30/dlub ... vt1260.htm

 
Posty: 28
Rejestracja: 10 czerwca 2009, 23:49
Lokalizacja: z Piekła
Motocykl: CBR954RR
Rok produkcji: 2003

Post » 08 września 2009, 02:36

Cześć.
Wracając do układu wydechowego, którym się ostatnio zajmuję...
Która z opcji wypada korzystniej:
- odpięcie silniczka steruącego EXUP'em
- odpięcie linek i pozostawienie silniczka? (Niech ECU "myśli", że coś tam się dzieje)
Zakładam kolektor bez zaworu i krótką puszkę. I tak w sprawie puszki:
- skoro (jak pisał Rudisz) przy wtrysku długość puchy (i związane z tym opory) nie ma znaczenia (w sensie długość układu nie wpływa na jego działanie), to w jakim celu zawór częściowo "dusi" silnik zwiększając opory przepływu? Pytam dlatego, że cały układ skróciłem już chyba do granic możliwości. Puszka zaczyna się tuż pod piętą i kończy na wysokości podnóżka pasażerki:

Obrazek

Wyżej mój poprzedni tłumik, skrócony o 12.5cm Carbon Can Co.

Obrazek

Obrazek

To oczywiście wstępne przymiarki. Spawy zostaną spolerowane, a puszka podwieszona. W tym celu przespawany zostanie wieszak puszki i będzie skierowany do przodu. Puszka DEVIL dedykowana do CBR600RR (pozioma, podsiodłowa) z obróconym o 90 st. wylotem i skrócona o 14cm (tyle akurat zajmowały blaszki z logo firmy).

Z przyczyn technicznych montaż urządzenia do składania tablicy przesunięty będzie o kilka tygodni. Mam już pomysł jak rozwiązać ten układ ze strony mechanicznej bez dorabiania "undertray'a" oraz z zachowaniem podświetlenia tablicy (dla upier-dliwych (<-- cenzura??) może być wymagane przy przeglądzie). Ze strony elektronicznej niezły patent, ale o tym innym razem.

Pozdrawiam,
Hoffman
The psychiatrist says I'm crazy, but the voices in my head say I'm not!

Poprzednia

Wróć do Usterki/awarie (CBR954RR SC50)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości