Dzisiaj jest 02 maja 2024, 09:04

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

BRAK ISKRY!!! POMOCY!

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR954RR SC50 2002-2003

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 17:20
Lokalizacja: lublin
Motocykl: HONDA CBR 954 RR
Rok produkcji: 0

BRAK ISKRY!!! POMOCY!

Post » 13 kwietnia 2008, 17:48

Witam wszystkich!!!, mam problem mianowicie BRAK ISKRY. Motocykl odpalił bez problemu jak za każdym razem, rozgrzał sie, mniej więcej po kilometrze jazdy zaczął szarpać i zgasł, ja do odpalenia nie gada! (Podobną sytuacje miałem z dwa tygodnei temu ale jakoś dojechałem do domu, na wolnych gadała, na drugi dzień bez problemu odpaliła myślałem że to chwilowy brak formy:D) Pomyslałem zalało świece, to na hol i długa. W domu dalej to samo, kręci, immobilizer gaśnie czyli czyta kluczyk, czujnika przechyłu nie ma , kable zmostkowane, czas zabrać sie za świece,rozebrałem co trzeba, ale przed odkręceniem świec myśle sprawde iskre i tu zaskoczenie, BRAK ISKRY!!! Szczerze mówiąc to nie wiem za co sie zabrać teraz, w ogóle to w 954 są cewki? bo do czapeczek idą dwa kabelki (i jak dobrze zobaczyłem)wedrują do komputera znajdującego sie koło akumulatora,czy moze impulsato padł(nie wiem czy tak to sie nazywa) który znajduje się pod prawym deklem.Alternator raczej mało ma wspólnego z iskra?czy moze nie łączy jakiś kabelek. Jeżeli wie ktoś co mogło się stać prosze o pomoc i z góry dziekuje za dorade?

[ Dodano: Nie Kwi 13, 2008 6:46 pm ]
Zapomniałem napisać ,że motocykl to HONDA CBR 954 2002r,przebieg 20000km.

[ Dodano: Wto Kwi 15, 2008 8:45 pm ]
z tego co się dowiedziałem 954 idą świece IRYDOWE, i teraz takie pytanie? bo ja sprawdzałem iskre na zwykłej bo mi została nowa z sc33, ma to jakiś związek? iskra powinna być na dowolnej świecy?

[ Dodano: Sro Kwi 16, 2008 4:16 pm ]
HEHE , chyba sam z sobą będę rozmawiał, więc tak , iskra powinna zawsze być bez róźnicy na jakiej świecy, cewki jednak są ale w czapeczkach dlatego te dwa kabelki, tylko teraz tak jeżeli jest zwalony impulsator albo moduł to chyba powinien pojawić się błąd w zegarach? Bo np. jak odłączyłem wtyki od dwóch czujników od airboxa, to po włączeniu zapłonu lamka ciśnienia oleju mrugała po dziewięć razy w chwilowych odstępach,hmm trzeba by moze jeszcze sprawdzić czy w ogóle jest masa na silniku ale to wtedy by rozrusznik nie krecił.To na koniec moze ktoś z was wie czy pasuje impulsator z 929 do 954 ?bo widze na alegro jest , czy ewentualnie lepiej zainwestować w nowy?

[ Dodano: Czw Kwi 17, 2008 9:43 pm ]
Dzięki wszystkim za pomoc, wsparcie :) ISKRE znalazłem !!!! Kostka szwankowała która znajduje sie koło akumulatora. POZDRO i jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za chęci:D

Wróć do Usterki/awarie (CBR954RR SC50)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości