Dzisiaj jest 29 marca 2024, 13:16

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Stuki na luzie, sprzeglo? pomocy!!

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR954RR SC50 2002-2003

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 173
Rejestracja: 05 listopada 2010, 09:49
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 2
Motocykl: 900RR sc33
Rok produkcji: 1997

Stuki na luzie, sprzeglo? pomocy!!

Post » 03 grudnia 2011, 16:27

Witam wszystkich. Kupiłem z miesiąc temu 954 rr doprowadzam ja do stanu zadowalającego mnie i została mi ost rzecz Mianowice podejrzewam sprzęgło ale czy na pewno..? od razu mowie naczytałem się rozmaitych postów ale postanowiłem napisać mój problem... kopiłem je okazyjnie i wiedziałem o usterce na miejscu. Mianowicie po odpaleniu słychać trzaski z prawej strony w okolicach dekla sprzęgła!!! po naciśnięciu klamki sprzęgła jest cisza.. gdy odpalam ze sprzęgłem od razu jest cisza, po nagrzaniu troszkę cichnie ale mimo wszystko gdy ucichnie co pare sekund raz krócej raz dłużej coś stuknie, gdy ponownie nacisnę sprzęgło znowu jest cisza, jeżdżąc sprząglo nie ślizga się ani nic...
3 miesiące temu posiadałem również 954 rr i tam i ogólnie u paru moich kolegów miało miejsce to samo zjawisko, że po zapaleniu na zimnym silniku przez 1-2 min pojawiło się parę niegłośnych stuknięć po czym po chwili była kompletna cisza, tak samo odpalając ze sprzęgłem stuk nie występował tak samo jak i u mnie w poprzednim 954 jak i u kolegów np w 929.

Dzisiaj rozebrałem sprzęgło w celu zidentyfikowania usterki i łożysko w koszu wchodzi ciasno, tarcze chyba ok, kosz sprzęgłowy ma milimetrowy luz ale podobno tak ma być. Hmm co to może być? Myślałem zakupić kompletne używane sprzęgło ale czy jest sens bo jeśli mojej jest ok, nigdy nie siedziałem w mechanice więc nie wiem co podejrzewać wg, ps. sprężynki tez wydaja się ok jedyne co to tarcze wydaja się być liche ale tak jak pisałem sprzęgło nie ślizga się:( macie jakiś pomysł? chciałbym złożyć na dniach by jeszcze jak coś moc podjechać na kolach gdzieś do serwisu.

Mierzyłem teraz przekladki maja 2.20-2.25 a nowe maja 2.3mm
Tarcze sprzeglowe maja po 2.90-2.95 a nowe maja 3mm
Skrzynia też chodzi ok, bez zgrzytów itp przy wbijaniu biegów słychać klik a w wcześniejszej miałem prawie ze zgrzyt:)
Przebieg ok30-40tys km i raczej oryginalny widać ze moto nie jest zmęczone życiem, oryginalne owiewki, nic nie połamane, na wiosnę było dopiero sprowadzone do polski z Anglii.

[ Dodano: Sob Gru 03, 2011 3:40 pm ]
ps. Moto po zagrzaniu i na wcisnietym sprzegle chodzi ok bez niepokojących stuków, delikatne cykanie, wkreca sie elegancko.

Awatar użytkownika
 
Posty: 221
Rejestracja: 10 stycznia 2011, 22:02
Lokalizacja: turek
Pochwały: 2
Motocykl: Hania CBR 900RR SC33
Rok produkcji: 1998

Post » 03 grudnia 2011, 20:18

kolego kosz sprzeglowy halasuje, nie ma czym sie przejmowac

 
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2011, 07:20
Lokalizacja: Sosnowiec
Motocykl: suzuki gsx-r 750 srad
Rok produkcji: 1997

Post » 18 grudnia 2011, 07:30

Witam moze komus to pomoze . Wlasnie w sobote zabralismy sie z scitec2 za robote hondy 954 . Znaleziono usterke:) . Duzo osob mowilo o skrzyni biegow co postanowilismy tez dokladnie obejrzec. A wiec rozebralismy 954 zaczynajac od sprzegla konczac na wodzikach .Miedzy czasie zostalo wymienione sprzeglo z dociskiem oraz sprezynkami co nie dalo pozytywnego efektu :( . Wodziki w stanie idealnym sa oraz wszystkie zebatki itd. Zaczelismy ogladac dokladnie kosz sprzeglowy jak widac zasada dzialania taka sama jak w dieslu kola dwumasowego sprezynki sie rozlecialy tzn na 6 sprezyn 2 nie maja luzu i nie wyrobily gniazda kosz nawet krecac na sucho bardzo sie trzaska a wiec wiaze sie z wymiana po niedzieli zamowimy i wymienimy takze jesli ktos by potrzebowal pomocy to prosze pisac chetnie pomozemy . zdjecia po naprawie wstawimy jakies pogladowe do porownania

 
Posty: 11
Rejestracja: 28 marca 2016, 22:05
Motocykl: Honda 954
Rok produkcji: 2003

Re: Stuki na luzie, sprzeglo? pomocy!!

Post » 21 września 2016, 14:42

No i jak ta sytuacja po wymianie kosza?
Mam dokładnie taki sam problem jak opisywałeś na początku i chciałem dopytać czy wyeliminowałeś hałas po wymianie kosza.
Też noszę się z zamiarem kupna używanego kosza (nowy to jakaś porażka cenowa), ale nie chcę tego robić na darmo.

Daj znać jak było w twoim przypadku, po wymianie kosza.

 
Posty: 90
Rejestracja: 25 sierpnia 2013, 15:50
Lokalizacja: Zamość
Motocykl:

Re: Stuki na luzie, sprzeglo? pomocy!!

Post » 22 września 2016, 17:14

Witam, przerabialem temat w sc44, założyłem nowy kosz z aso i latała jak nowa

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Wróć do Usterki/awarie (CBR954RR SC50)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości