Strona 1 z 1

pojedyncze stukniecie w sercu przy odpalaniu

Post: 27 sierpnia 2012, 18:45
autor: Dynojet
Panowie witam. Od pewnego czasu zauwazylem pewna przypadlosc w moto. Mianowicie gdy sprzet postoi tak dluzej niz 2-3 dni podczas odpalania z zimnego silnika, zaraz po odpaleniu z serca da sie uslyczec pojedyncze stukniecie. Stukniecie jest dosc wyrazne, jednakze nie potrafie sprecyzowac skad dochodzi. W moto nic sie nie zmienilo moc ogolna praca silnika wszystko ok. Dodam ze maszyna postoi troche dluzej tj dluzej niz 2-3 dni) musze przy odpaleniu ja troche dluzej krecic zeby zlapala ok 2-3 sekundy, moze w tym jest jakas zaleznosc?? co myslicie Panowie?

Post: 27 sierpnia 2012, 20:35
autor: OZI
Jesteś przewrażliwiony :)
Podejrzewam że stuka kosz sprzęgłowy.

Post: 27 sierpnia 2012, 20:47
autor: DONDIABLO
potwierdzam 929 tak maja.kosz sprzegłowy i te luzne sprezynki a tagze łancuszek sprzegłowy na koszu daje taki dzwiek jak jest piec wyziebiony.niemasz powodów do paniki
:)

Post: 27 sierpnia 2012, 20:57
autor: maniak929
Panowie dodam ze zaraz po odpaleniu z zimnego jest stukniecie ale tylko pojedyncze nie to ze stuka przez chwile odpalam na sprzegle i zaraz po odpaleniu jest to stukniecie i koniec... slyszalem ze kosz tak pobrzeczy przez chwile ... czy taki pojedynczy stuk to tez moze byc sprawka kosza?

Post: 27 sierpnia 2012, 21:16
autor: OZI
Tak to jest kosz;) Jedno pojedyncze stuknięcie.
Jakaś zmasowana panika czy co?;)

Post: 27 sierpnia 2012, 22:36
autor: wiertło
Dynojet, ten typ tak ma zawsze przy odpaleniu modele 929 i 954 to mają nie ma się czym przejmować . Też tak myślałem jak Ty na początku ale jak kilka osób to potwierdziło to się uspokoiłem :)

Post: 28 sierpnia 2012, 02:04
autor: Skucior
Chłopaki dobrze gadają, ja już mam w 929 drugi silnik, i w obu tak było :) To już jakiś dowód hihi:


Pozdrawiam

Post: 28 sierpnia 2012, 15:21
autor: Redd
Pomaga wciśnięcie sprzęgła przy odpalaniu. Mam ze 100m dziurawą drogą od domu to przy toczeniu się bez gazu też potrafi "stuknąć" ; )

Post: 01 września 2012, 22:32
autor: gogo_one
potwierdzam - ten typ tak ma

Post: 02 września 2012, 10:37
autor: rainer
to norma w tych moto:)

Post: 14 października 2012, 22:35
autor: Kamel
Też tak mam 1-2 stuknięcia po uruchomieniu silnika. Najlepiej silnik uruchamiać z wciśniętym sprzęgłem i przytrzymać przez parę sekund po starcie, wtedy nic nie stuka przynajmniej u mnie :)

Post: 15 października 2012, 18:50
autor: cycu_rsko
W poprzedniej 929 tego nie zauwazylem, w obecniej owszem. Na poczatku sie zdziwilem, ale ze se tak stuka od poczatku sezonu, stwierdzilem ze tak ma byc. Jak widze po waszych postach moje stwierdzenie bylo trafne :D