Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 04:37

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

PILNE BRAK ŁADOWANIA HONDA CBR929RR

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR929RR SC44 2000-2001

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 1
Rejestracja: 19 lipca 2013, 23:29
Lokalizacja: Maków
Motocykl:

PILNE BRAK ŁADOWANIA HONDA CBR929RR

Post » 20 lipca 2013, 00:37

Witam koledzy mam problem. Jestem nowy na tym forum .Niedawno kupilem CBR929rr z 2000r. Pewnego dnia zajechalem zatankowac moja honde gdy chcialem ruszyc motor nie odpalił ,obiawy byl takie jakby aku padło .uruchomilem motor przez kable z aku samochodowego . mysalem ze to aku mam padniete ale gdy zajechalem do domu zgasilem motocykl i chcialem sprawdzic czy ponownie odpali gdyz na tej trasie (20km) alternator powinnien naladowac aku jednak motor nie odpalil . Po nastepnym odpaleniu spr. czy laduje okazalo sie ze napiecie na aku wynosi 12v przy zgaszonym motorze i przy zapalonym tez .Przy rozpietych kostkach ktore wychodza z alternatora napiecie przy wolnych obr. wynosi okolo 21v .czyli jest ok. Wiec stwierdzilem ze to regulator napiecia ,zakupilem wiec nowy BORG . Ma troche wiekszy radiator od poprzedniego .Gdy zalozylem nowy regulator dalej mam brak ladowania .Przy podlaczonym regulatorze na kostce z alternatora napiecie wynosi 0,6- 0,7 v. A na kostce ktore wychodza z regulatora bylo to samo napiecie co na aku czyli okolo 12v Moje pytanie to Co moze byc powodem braku ladowania ?w jAKI SPOSOB MOZNA SPRAWDZIC CZY REGULATOR NAPIECIA JEST DOBRY? CZY SPOSOB POMIARU KTORY WYKONALEM BYL PRAWIDLOWY ? ( CZYLI JEDNA KONCOWKA MULTIMETRA DO KOSTKI Z ALTERNATORA [ZOTE PRZEWODY] A DRUGA DO RAMY MOTOCYKLA JAKO MINUS OCZYWISCIE NAPIECIE NA MIERNIUKU USTAWIONE JAKO ZMIENNE ) JESZCZE JEDNO PYTANIE JAKIE CHCIABYM ZADAC TO : CO TO JEST ZA DIODA BADZ TEZ TRANZYSTOR KTORY ZNAJDUJE SIE PROSTOPADLE PRZY BEZPIECZNIKACH Z OZNACZENIEM 9L1 3.0 SYMBOL GRAFICZNY DWIE DIODY SKIEROWANE W KIERUNKU SIEBIE ( >| |< ) MA TRZY NOZKI .ZA CO ODPOWIADA JAK SIE TO FACHOWO NAZYWA ? PROSZE O PILNA POMOC GDYZ CHCE JESZCZE SKORZYSTAC Z TEGO SEZONU I ZDOBYWAC WSPANIALE PRZYGODY NA TYM WSPANIALYM MOTOCYKLU JAKI JEST HONDA CBR929RR FIREBLADE POMIMO TEGO IZ MAM ZLY STARTY Z TYM MOTOREM :D DZIEKI WSZYSTKIM ZA POMOC I SUGESTIE .POZDRAWIAM WLASCICIELI FIREBLADE LwG

Awatar użytkownika
 
Posty: 680
Rejestracja: 31 maja 2009, 10:27
Lokalizacja: Mrozy
Pochwały: 2
Motocykl: 1000rr Repsol
Rok produkcji: 0

Post » 20 lipca 2013, 09:07

chlopie twoj pierwszy post i od razu taka panika i kupa krzyku.
po 2 brak ladowania i sposoby pomiarow jst tak stary jak to forum.Wpisz sobie w forumowa wyszukiwarke brak ladowania,altenator,spalony regulator a napewno znajdziesz cos dla siebie.
tyle w temacie chyba ze ktorys z chlopakow po raz kolejny bedzie chcial ci pisac krok po kroku co z tym zrobic.Osobiscie uwazam ze gdybys uzyl opcji szukaj to juz dawno wiedzialbys co w hani padlo

 
Posty: 928
Rejestracja: 13 lutego 2011, 15:44
Lokalizacja: Żory
Pochwały: 22
Motocykl: Cbr 900rr
Rok produkcji: 1999

Post » 20 lipca 2013, 10:00

top ranking tematow na forum

1. jaki olej wlac
2.brak ladowania

:D

 
Posty: 5
Rejestracja: 20 lipca 2013, 11:39
Lokalizacja: Koronowo
Motocykl:

Post » 20 lipca 2013, 12:57

Witam ja miałem większego pecha ,kupiłem moto 120 km od domu padło zasilanie zero prądu :/ popytałem poczytałem kupiłem miernik i zacząłem się uczyć .Wymieniłem regulator i nic . Wysłałem alternator do przewinięcia, zamontowałem i śmigam powodzenia typowa usterka. Pozdr.

Awatar użytkownika
 
Posty: 682
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 15:32
Lokalizacja: Starachowice
Pochwały: 4
Motocykl: SC59
Rok produkcji: 2008
Samochód: E61 525d

Post » 20 lipca 2013, 16:59

Ja właśnie przechodzę temat braku ładowania i potwierdzam, wszystko dosłownie wszystko jest na forum.

Jeżeli wymieniłeś regulator i dalej nie masz ładowania to diagnoza jest tylko jedna: alternator.

Poniżej masz namiary na gościa, który siedzi w temacie i przewija takie altki:

Obrazek
Yamaha R1 RN22 !


Wróć do Usterki/awarie (CBR929RR SC44)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości