Dzisiaj jest 29 marca 2024, 12:03

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

lagi - dolna śruba lagi

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR929RR SC44 2000-2001

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 3
Rejestracja: 21 czerwca 2012, 11:46
Lokalizacja: Racibórz
Motocykl:

lagi - dolna śruba lagi

Post » 10 kwietnia 2014, 14:24

Witam,

Mam problem i ponieważ nie wiem co z tym zrobić, może ktoś z forum będzie mógł mi pomóc.
Chciałem wymienić uszczelniacze w lagach w cbr 929. Wymienić je musiałem bo ciekło, ciekło trochę z uszczelniaczy a trochę z podkładki pod dolną śrubą lagi - tą nazywaną gdzieś spustową - (pod imbus chyba 8).
Szukałem i czytałem opisy jak to zrobić i znalazłem, że może być problem z tą śrubą spustową, ponieważ śruba ta jest przykręcona do tej części siłownika, który obraca się swobodnie, tzn. nie można go zablokować. No i jak zawsze.. czyli nie udało się odkręcić, tzn. trochę poszła, wydaje mi się, że z pół obrotu i koniec, kręci się... ale nie wykręca.. :/

Zabrałem wszystko do warsztatu, który w mojej opinii zna się na tym i chciałem żeby jakoś skończyć tą wymianę uszczelniaczy.. ale okazało się, że oni też się poddali.. podobno ściskali nawet pasami lagę, blokowali dorobionym kluczem siłownik (ten klucz z serwisówki - Fork damper holder),próbowali ręcznie i kluczem pneumatycznym, próbowali ale się nie udało.. (warsztat wygląda profesjonalnie, i uważam, że znają się na tym ..) w każdym razie mam teraz lagi których nie mogę rozkręcić ani skręcić ;(

Ma ktoś jakoś pomysł jak zablokować żeby odkręcić tę śrubę lub co z tym w ogóle zrobić.. jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie można tego odkręcić.
Ponieważ jestem 3 właścicielem tej cbry, są podejrzenia, że ktoś już coś tam wymieniał i może być, że dociągnął za mocno lub że dał tam za dużo kleju - ale w sumie w serwisówce pisze żeby dać tam klej.. lagę taką widziałem rozebraną i szczerze mówiąc nie mam pomysłu co dalej z tym zrobić.. dlatego proszę o pomoc...


podobny temat jest tutaj tylko dotyczy ciut starszego modelu, tylko że tutaj w końcu poszła ta śruba :
http://forum.fireblade.pl/topics32/3oln ... vt4247.htm

poniżej foto - chodzi o tą samą śrubę co w poście wyżej.
Załączniki
laga.JPG
śruba spustowa lagi.

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Post » 10 kwietnia 2014, 16:05

moje kanibalistyczne coraz mocniejsze podejście do różnych ciężkich spraw :/
może rozwiercić żeby tylko rozebrać i potem mając już wnętrze na stole można posiłkować się imadłem i różnego rodzajem ściskających narzędzi :D

Awatar użytkownika
 
Posty: 313
Rejestracja: 29 grudnia 2009, 23:02
Lokalizacja: KCH
Pochwały: 1
Motocykl: gixx k7
Rok produkcji: 0

Post » 10 kwietnia 2014, 20:42

wez wyslij lagi tutaj: http://forum.fireblade.pl/topics39/magi ... t13116.htm
Sam robie u niego zawieszenie i to najlepsza firma z jaka mialem do czynienia. ;)


Wróć do Usterki/awarie (CBR929RR SC44)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości