Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 03:33

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Wybuchy z filtra powietrza...??Regulator.histori ciąg dlaszy

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR900RR SC28 1992-1995

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 40
Rejestracja: 05 lutego 2008, 22:10
Lokalizacja: świętokrz
Motocykl: cbr 900 sc 28
Rok produkcji: 0

Wybuchy z filtra powietrza...??Regulator.histori ciąg dlaszy

Post » 04 kwietnia 2008, 20:43

Troche mnie nei było ale to przez to ze z roboty mnei zwolnili :D ale do tematu, tak jak w poprzednim poscie o regulatorze było pisane, ten licznik mi szwankował i nei było ładowania... zakupiłem regulator i alternator w promocji ;) w kazdym razie zmieniłem regulator na ducati energia i jest niby ok, al od czasu do czasu cos mu odwali jak za duzo żarówek włacze i zaczyna znowu skakać, ale ogolnie jest ok.Długie nei długie działa. Wiec jak by ktoś miał podobny problem to na własnej skórze sprawdziłęm ze to regulator!
Ale Cebria nie daje spokoju mi dalej, uparła sie robić na złośc i po wymianie oleju + filter olej zaczął cieknąć delikatnie uszczelkami , po lewej stronie, bardzo nikłe ilości, poci sie nim w sumie, ale jednak. od góry na głowicy, i w okolicach świecy, i uszczelke niżej chyba przy tłokach, tez po lewej na długości moze 5 cm widac ze sie "sączy" od strony chłodnicy wszystko. Reszta jest ok. I co jeszcze , zaczął mi strzelać w filtr powietrza...coś w stylu... syyyyk (piik) i chmurka dymu z wlotów filtra, o to podejrzewam gaźniki ze sa niewyregulowane bo juz wzesniej deko miał problemy miedzy 3a 4 tys obrotów bo sie jąkał przy cieplejszym silniku, ale zaczeło sie po wymianie oleju tak nagle te wybuchy.... co do lichaaaaa????? jakies pomysły ?:)

 
Posty: 567
Rejestracja: 05 marca 2008, 01:29
Lokalizacja: małopolsk
Pochwały: 2
Motocykl: SATAN-LUCYFER 954RR
Rok produkcji: 0

Post » 04 kwietnia 2008, 22:06

Nie zmieniłeś przypadkiem oleju z półsyntetyka na pełnysyntetyk lub co gorsza z minerala na syntetyka??????? Wycieki po wymianie oleju??????????????? !!!!!!!!!!!!!!

 
Posty: 40
Rejestracja: 05 lutego 2008, 22:10
Lokalizacja: świętokrz
Motocykl: cbr 900 sc 28
Rok produkcji: 0

Post » 04 kwietnia 2008, 23:14

żebym to ja wiedział... Kupiłem od gościa który za duzo nie wiedział... ale zaczęło sie po wymianie oleju i filtra. Mobilem zalałem.A filter jakis uniwersalny.Sie zastanawiałem czy to moze nei przez filter...bo deko krótszy teraz mam , ale to bez sensu by było. W kazdym razie fakt faktem ze sie sączy.Sprawdze czy czasem w układzie chłodzenia nei ma jakichś wycieków.Może był zalany 15/40 albo 45 a ja dałem 10/40 żadszy i dlatego? Dowiem sie jak społowie silnik ;P niebawem oddam do jakiegoś mechanika nawet zeby mi tylko uszczelki wymienił.Ja sie w sumie bardziej tym strzelaniem przejmuje....

Awatar użytkownika
 
Posty: 85
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 07:55
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 1
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 0

Post » 05 kwietnia 2008, 08:28

jednego nie kumam, filtr oleju uniwersalny?? przecież to musi być taki jak ma być, olej 10w40 to półsyntetyk który teoretycznie nie powinien spowodować wycieków chyba, że badziewny olej, tego nie wiem bo Mobila jako marki do moto nie znam z praktyki, ja tam polecam tylko Motula

co do strzelania to ja bym stawiał na zapłon lub rozrząd

 
Posty: 36
Rejestracja: 29 marca 2008, 12:33
Lokalizacja: RZESZóW
Motocykl: CBR 900 RR
Rok produkcji: 0

Post » 05 kwietnia 2008, 10:54

Na bank zalany zły olej po prostu rzadszy niz był wczesniej. Do cbrki powinno sie zalewać MOTUL a nie MOBIL . Kiedys w serwisie pytalem wlasnie o Mobila bo cale zyciec do moich crossidel zalewalem mobila i gosciu powiedzial ze jek zaleje mobila bede mial problemy ze sprzeglem.
Pozdro dla komendanta Flisa

 
Posty: 40
Rejestracja: 05 lutego 2008, 22:10
Lokalizacja: świętokrz
Motocykl: cbr 900 sc 28
Rok produkcji: 0

Post » 05 kwietnia 2008, 20:14

W sumie czytałem na forum o tym mobilu, ale wiecie, sprzegło sprzegłem , ale to ze zaczął przeciekać... to dziwne , i moze i zadszy... ale co to do licha za roźnica... nie powinno cieknąć...juz kupie tego motula ale on tez jest 10/40 wiec taka sama gęstość??... tak mi sie wydaje, moze lepiej 15/45? od razu zmienie ten filter...bo teraz mam deko mniejszy niz oststnio.Jakies 5 mm krótszy.w sklepie mowili ze pasi do cbr-y.Ale widać ida na sztuke.Kurrrdee...na zewnatrz niech sie sączy, gorzej ze nie wiem jak tam ze szczelnościa wzgledem wody.... ktoś moze wie jak to tak w srodku jest rozwiązane?


Wróć do Usterki/awarie (CBR900RR SC28)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość