Dzisiaj jest 02 maja 2024, 17:07

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Jak samodzielnie wymienic olej w CBR 900 RR model SC33

Tematy dotyczące ogólnych zagadnień Hondy Fireblade CBR900RR SC33 1996-1999

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 110
Rejestracja: 04 lutego 2011, 21:04
Lokalizacja: london
Motocykl: cbr900rr
Rok produkcji: 1999

Post » 27 lipca 2011, 20:33

Fajnie opisany temacik i napewno przydatny dla kogos kto bedzie zabieral sie do wymiany 1szy raz ... pozdro
kiera 2 koła i mina wesoła:)

Awatar użytkownika
 
Posty: 820
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 12:23
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 10
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 0

Post » 31 lipca 2011, 11:22

GuardianAngel pisze:mam pytanie co do Motul Engine Clean. Zauważyłeś jakieś niepokojące objawy po zastosowaniu tego specyfiku? Silnik zaczął brać olej, jakieś wycieki, itd?


Nie zauwazylem aby silnik ucierpial przez stosowanie Engine Cleana, robilem juz kilka kolejnych wymian oleju i za kazdym razem stosuje ten srodek. Motocykl w tej chwili ma przebieg 60 tys km. W tym sezonie po wymianie oleju zrobilem okolo 5 tys km w roznych warunkach, nie musialem dolewac, oleju nie ubylo, caly czas mam stan pod gorna linie kontrolna. Silnik nie ma wyciekow, pracuje bardzo ladnie - zauwazylem w motocyklach kolegow ktorzy nie stosuja tego srodka ze ich silniki pracuja nierowno i pala wieksze ilosci paliwa, oczywiscie moze miec na to wplyw inny styl jazdy lub wieksze zuzycie silnika jednak wydaje mi sie ze Motul Engine Clean ma tylko pozytywny wplyw na silnik w moim motocyklu. Podczas regulacji zaworow gora silnika wygladala bardzo ladnie, zadnych osadow, zadnego czarnego nalotu.

Mam rozniez quada, sprzet kupiony nowy w salonie, u mnie od nowosci, jezdzony na oleju Motul Quad. Nigdy nie stosowalem w nim srodka Engine Clean. Niedawno wymienialem tłok, pierścienie i cylinder - po rozebraniu silnika widac bylo sporo nalotu i pozostalosci olejowych, w komorze spalania na glowicy dosc duzo osadow. Przebieg quada to jedyne 4000 km. Glowica w moim motocyklu wygladala znacznie lepiej niz ta w quadzie gdzie nie stosowalem nigdy srodka Engine Clean.
Proste drogi sa dla szybkich motocykli... kręte drogi są dla szybkich kierowców... ja wole kręte :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 20
Rejestracja: 23 lipca 2011, 22:32
Lokalizacja: Świętokrz
Motocykl: HONDA CBR 900
Rok produkcji: 1996

Post » 02 sierpnia 2011, 11:40

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź fabiq. Bardzo mi pomogłeś.
Zdr.
K.

Poprzednia

Wróć do Ogólne (CBR900RR SC33)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości