Dzisiaj jest 29 marca 2024, 08:01

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Mandat za psa!Ogarnijcie to. Dzisiaj koło południa pod dom p

Jeśli chcesz coś napisać nie koniecznie związanego z motocyklami napisz to tutaj !

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 102
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 19:48
Lokalizacja: Praszka
Motocykl: honda 954
Rok produkcji: 2003

Post » 27 lutego 2011, 00:12

blazej33 pisze:Za pare pokoleń dobijemy do zachodu i będzie można w parku posiedzieć na trawie i pograć w piłe.

Na zachodzie można posiedzieć w parku i pograć w piłkę i nikomu nie przeszkadza to że psy biegają luzem (oczywiście właściciel musi być w pobliżu) a psy mają gdzie załatwic swoją potrzebę
Obrazek
do zachodu pod tym względem nam dużo brakuję
ale tak jak koledzy piszą nie to forum.Ale nie lubię gdy się twierdzi ze psy są złe a tak na prawdę my za nie odpowiadamy, więc problem nie do psiurów tylko do wstrętnych ludzisków ;)

Awatar użytkownika
 
Posty: 566
Rejestracja: 09 lutego 2010, 20:42
Lokalizacja: Wrp
Pochwały: 7
Motocykl: streetfighter
Rok produkcji: 0

Post » 27 lutego 2011, 00:33

moje zdanie takie sam mam psiaka i wkurza mnie jak inni wywalą psa pod blok bo im się dupy ruszyć na ziąb nie chce i pies stoi pod blokiem szczeka albo czeka pod windą żeby go zawieść na piętro !!!

pilnuj psa a nie będziesz musiał plumkać cenzura i narzekać że dostałeś mandat!!
czasy gdzie psy latały samopas srały lały gdzie popadnie się skończyły , wkurza mnie jak właściciel nie pilnuje psa a on robi w bloku lub na schodach i wszędzie gdzie popadnie ale konfiturą nie jestem a czasami mam ochotę pouczyć takiego .

tak przy okazji dziwisz się że dzwonią jak byś wszedł w gówno albo miał olane koła bo właściciel nie może posprzątać lub nauczyć psa żeby nie sikał wszędzie .

Awatar użytkownika
 
Posty: 30
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 13:12
Lokalizacja: Międzyrze
Motocykl: Honda 929RR
Rok produkcji: 2001

Post » 27 lutego 2011, 11:18

Czemu piszecie, że nie to forum, to dział off topic;]

Awatar użytkownika
 
Posty: 680
Rejestracja: 31 maja 2009, 10:27
Lokalizacja: Mrozy
Pochwały: 2
Motocykl: 1000rr Repsol
Rok produkcji: 0

Post » 27 lutego 2011, 11:48

Frozen, tu sie w pelni zgadazam.Wybral odpowiedni dzial i chocby mial tu pisac o czyrakach na dupie to tez moze.Dzial jak najbardziej odpowiedni.

Awatar użytkownika
 
Posty: 127
Rejestracja: 27 września 2008, 23:22
Lokalizacja: CIESZYN
Motocykl: cbr 929 XR650R
Rok produkcji: 2001

Post » 27 lutego 2011, 11:52

kara za zaśmiecanie trawnika
Załączniki
IMG_0043.jpg

Awatar użytkownika
 
Posty: 120
Rejestracja: 03 września 2009, 18:35
Lokalizacja: Okolice s
Motocykl: Honda CBR 954 FireBlade
Rok produkcji: 2003

Post » 27 lutego 2011, 12:40

DOMEL pisze:Wybral odpowiedni dzial i chocby mial tu pisac o czyrakach na dupie to tez moze.Dzial jak najbardziej odpowiedni.

Nie zwróciłem uwagi, że to dział off topic :P Niech Ci będzie Domel :fuckyou:

 
Posty: 1629
Rejestracja: 01 maja 2007, 20:22
Pochwały: 10
Motocykl:

Post » 27 lutego 2011, 13:07

TomekWWL pisze:http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/olsztyn/psy-zagryzly-piecioletnie-dziecko,1,4190628,region-wiadomosc.html
sie ogarnij z tym psem i sie ciesz ze sie konczy tylko na mandacie
to niedaleko mnie okolo 30 km psy nie powinny latac samo pas :!: kiedys kolega przejechal fz6 po psie,pies uciekl na podworko zawrocilismy nie bylo nikogo pojechalismy psa juz nie widzielismy tam nigdy,na szczescie ze kumplowi nic sie nie stalo.

 
Posty: 162
Rejestracja: 22 listopada 2009, 02:25
Lokalizacja: ze wsi
Pochwały: 1
Motocykl: 1100XX
Rok produkcji: 2004

Post » 27 lutego 2011, 14:46

Tydzien temu w sobote dostałem mandat 50 za to ze przechodziłem na czerwonym o drugiej w nocy, gdzie w poblizu nie było zadnego samochodu tylko miejscy sie gdzies napatoczyli, nawet nie było mowy o pouczeniu, poczekałem tylko az wypisze mandat, a że byłem po kilku browcach to na milych slowach sie nie skonczyło ani z mojej strony ani z ich. Takie sytuacje potwierdzają nieudolnośc ich i policji, bo najlepiej utrzymac statystyki na kimś kto jest na miejscu i nie ucieka niż trochę sie wysilic i pomysleć aby złapać tego co popełnia poważne przestepstwa.

Awatar użytkownika
 
Posty: 592
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 21:15
Lokalizacja: Ziemia
Pochwały: 3
Motocykl: był zawsze moim marzeniem
Rok produkcji: 2018

Post » 27 lutego 2011, 15:17

Zgadza się. Ja dostałem mandat i punkty karne jadąc rowerem od prewencji. Teraz się pewnie dziwią, kto w nich i ich auta rzuca jajkami?! :diabel2:

Awatar użytkownika
 
Posty: 628
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 18:55
Lokalizacja: Gliwice
Pochwały: 3
Motocykl: cbr 929
Rok produkcji: 2000

Post » 27 lutego 2011, 21:18

Dla mnie sprawa prosta i oczywista masz pas to jesteś za niego odpowiedzialny, w wypadku założyciela tematu gliniarze może i pójść na ugodę dać pouczenie, a Ty wyrazić skruchę i powiedzieć że piesek nie będzie latał na ulicy samopas - i wszyscy byliby zadowoleni...
Natomiast W K U R W I A mnie niemiłosiernie jak pieski walą gdzie popadnie a właściciele udawają że nie widzą i odchodzą sobie czego efektem jest zasrany polski krajobraz, zawłaszcza teraz po zimie gdy śniegi schodzą... Parki zasrane, alejki zasrane już nawet nie ma gdzie pobiegać żeby się w jakąś minę nie CENZURA - porażka :jupi: Jak bym wiedział kto ostatnio zastawił na mnie pułapkę sam bym na policje zadzwonił :fuckyou:

Awatar użytkownika
 
Posty: 660
Rejestracja: 02 marca 2009, 21:45
Lokalizacja: Olesno
Pochwały: 4
Motocykl: HONDA CBR 1000RR
Rok produkcji: 2004

Post » 27 lutego 2011, 21:44

Mieli racje kolego :| też mam małe dzieci i nie wyobrażam sobie aby jakiś psiak czy to duży reksio czy mały :wnerwiony: będzie do nich podbiegał :!: a tu na to artykuł.......

OBOWIĄZKI WŁAŚCICIELI PSÓW
Art. 77 k.w. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia,
podstawa prawna: Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz.U.71.12.114)
sankcje karne: grzywna do 250 złotych albo kara nagany.
1. Wykroczenia z art. 77 k.w. może się dopuścić osoba, na której spoczywa obowiązek zachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.
2. Podmiotem wykroczenia może być nie tylko właściciel zwierzęcia, ale każdy, na kim spoczywa obowiązek nadzoru nad nim.
3. Czynu tego można się dopuścić zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie, gdyż wystarczające jest niezachowanie środków ostrożności.
4. Zwykła ostrożność obejmuje przeciętne środki ostrożności związane z trzymaniem danego zwierzęcia, przy czym będą one zróżnicowane w zależności od gatunku zwierzęcia i przede wszystkim od stopnia niebezpieczeństwa, jakie zwierzę może stwarzać. Nakazane środki ostrożności mogą wynikać z przepisów prawa (zwłaszcza ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt - Dz. U. Nr 111, poz. 724 z późn. zm. jak również z polecenia funkcjonariuszy organów porządkowych (Policji, straż gminnej). Mogą być również określone w przepisach prawa miejscowego (§ 7 U.R.M. w Bytomiu nr LIII/796/05 z dn. 14 grudnia 2005r.)
5. Odpowiedzialność z art. 77 k.w. nie obejmuje skutków wynikających z pogryzienia, uderzenia przez zwierzę. Niezależnie od odpowiedzialności za wykroczenie z art. 77 k.w. sprawca po odpowiedzialność za wykroczenie z art. 124 § 1k.w jeśli doszło do zniszczenia lub uszkodzenia rzeczy, a wartość szkody nie przekroczyła 250 zł albo za przestępstwo zniszczenia rzeczy z art. 288 k.k. Jeżeli w działania zwierzęcia doszło do uszczerbku na zdrowiu człowieka, sprawca ponosi także odpowiedzialność za przestępstwo z art. 156 lub 157 k.k.
Uchwała Nr LIII/796/05
Rady Miejskiej w Bytomiu
z dnia 14 grudnia 2005 roku
w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bytom
Rada Miejska w Bytomiu
uchwala, co następuje:
1) „zwierzęta domowe” – rozumie się przez to zwierzęta tradycyjnie przebywające wraz z człowiekiem w jego domu lub innym odpowiednim pomieszczeniu, utrzymywane przez człowieka w charakterze jego towarzysza,
Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe, mające na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku
§ 7
1. Osoby będące właścicielami lub opiekunami (zwane dalej właścicielami) psów i innych zwierząt domowych są zobowiązane do sprawowania właściwej opieki nad tymi zwierzętami, w szczególności sprawowania dozoru, jeżeli zwierzę nie jest należycie uwiązane lub nie znajduje się w pomieszczeniu zamkniętym bądź na terenie w taki sposób zabezpieczonym, aby uniemożliwiało to samodzielne przedostanie się zwierzęcia poza teren nieruchomości.
2. Na tereny użytku publicznego psy mogą być wyprowadzane tylko na smyczy i z nałożonym kagańcem. Zwolnienie psa ze smyczy jest dozwolone tylko w miejscach mało uczęszczanych i pod warunkiem, że pies ma kaganiec, a właściciel ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.
3. Zabrania się wprowadzania psów na teren placów zabaw i piaskownic dla dzieci.
4. Zabrania się wprowadzania psów do placówek handlowych, gastronomicznych i innych obiektów użytku publicznego, jeżeli wynika to z oznakowania tych obiektów i placówek.
5. Właściciele psów i innych zwierząt domowych są zobowiązani do reagowania w sytuacjach zakłócania spokoju przez zwierzę.
6. Utrzymujący gady, płazy, ptaki i owady w lokalach mieszkalnych lub użytkowych zobowiązani są zabezpieczyć je przed wydostaniem się z pomieszczenia.
7. Właściciele zwierząt domowych są zobowiązani do usunięcia spowodowanych przez nie zniszczeń i zanieczyszczeń z terenów i pomieszczeń przeznaczonych do użytku publicznego jak place, ulice, chodniki, parkingi, zieleńce, skwery i inne. Postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów przewodników.


Jakie grożą sankcje?
Zgodnie z art. 10 ust 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - Kto nie wykonuje obowiązków określonych w uchwale Nr LIII/796/05 Rady Miejskiej w Bytomiu z dnia 14 grudnia 2005 roku) wydanej na podstawie art. 4 cytowanej ustawy podlega karze grzywny.

Art. 78 k.w. Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne,
podstawa prawna: Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz.U.71.12.114)
sankcje karne: grzywna do 1000 złotych albo kara nagany.

Przepis ten wprowadza odpowiedzialność za drażnienie lub płoszenie zwierzęcia i doprowadzenie go do tego, że staje się niebezpieczne.

Awatar użytkownika
 
Posty: 30
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 13:12
Lokalizacja: Międzyrze
Motocykl: Honda 929RR
Rok produkcji: 2001

Post » 28 lutego 2011, 11:53

Sam CENZURA kiedys psa, jak juz mowilem - moj nie biega po jezdni. Nowy masz moim zdaniem 100% racji, czyste chamstwo. Mój pies sra na podwórku, wiem bo mam cale zasrane rotfl2: i musze sprzatac. Obesrane trawniki zwlaszcza po zimie tez jest koszmar. Jak jeszcze bylem w szkole sredniej to stara baba z bloku wyprowadzala sobie psa na nasze boisko w szkole, myslalem ze moj kumpel ja pobije jak to zobaczyl, wyskoczyla jak z procy xD, nikt nie chce biegac po gownie i to jeszcze po szkolnym boisku! Na szczescie na mojej ulicy jest czysto po zimie ale to chyba jedna z niewielu takich ulic, bo mamy spory pas zieleni gdzie nie chodza ludzie i czworonogi moga sie zalatwiac. Prawda jest taka ze maly gowniarz bawil sie w spoleczniaka bo moj pies nigdy mu nic nie zrobil, dzieciaki wracajac ze szkoly wchodza czasem na podworko zeby sie z nim pobawic. Służbiscie nie przetlumaczysz wiec prosze nie wypisujcie mi artykulow, bo tu chodzi o zdrowy rozsadek. Podam przyklad normalnego policjanta. W zeszlym roku jechalem na quadzie - kolega dal mi sie przejechac, nie wiedzialem ze nie ma dokumentow, ktos zadzwonil na policje i zostalem zatrzymany na ulicy przed posesja kolegi. chcieli zawinac quada na parking a taka zabawa bez OC kosztuje pewnie z 4 tysiaki. dialog byl spokojny bo policjant nie CENZURA sie od razu do nas ze jestesmy winni przestepcy, powiedzialem ze sam nie wiedzialem ze nie ma OC bo bym kazal koledze wracac do domu. Mowie:panowie nie robcie scen i problemow ok? mieliscie z nami jakies problemy? wlepialiscie nam mandaty za predkosc albo byly jakies klotnie? odpowiedzieli ze nie. wiec powiedzialem to wy nam teraz nie robcie lipy i zachowajcie sie jak ludzie i napewno wyjdzie i wam i nam na dobre. spojrzeli na siebie i policjant mowi 50 zl za brak dokumentow - spoko pisze pan. dzieki dowidzenia, uwazajcie nastepnym razem bo na was dzwonia z miasta ze glosno. koniec tematu. tylko jak mi przychodzi pajac a nie policjant to nie ma gadki taki nawet jak mu sie pocisnie i zejdzie z mandatu te 50 czy 100 zl to wolalbym powiedziec dobra pisz tyle co chciales, jeszcze sie spotkamy ja ci wtedy narobie kwasu. Tak samo bylo jak mnie policjanci opieprzyli ze sie odzywam ile jechalem jak byl jeszcze 1 kolo w radiowozie ktorego zatrzymali za predkosc on dostal 300 a ja 50 a nie dostalbym nic tylko powiedzialem ze jechalem 70 w zabudowanym. Policjant doslownie powiedzial do mnie tak - mlody na ch.uj ty sie odzywasz? co on dla ciebie jest ojciec? ty sie pewnie ojcu tak nie spowiadasz. ty sie kur.. gdzies uczysz? czego oni cie w tej szkole ucza? musze ci wje... 50 zl bo teraz idiota moze zadzwonic i sie spytac czy tobie tez mandat wlepilismy,widziales jak sie klocil. nastepnym razem zamknij gebe i sie nie odzywaj. myslalem ze sie zeszcze ze smiechu jak ze mna rozmawiali. da sie po ludzku zalatwiac sprawy? da tylko trzeba miec pod deklem poukladane!

PoprzedniaNastępna

Wróć do Off-Topic

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości