Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 02:27

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

929 nie gada ocb sezon sie zaczol

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR929RR SC44 2000-2001

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 30
Rejestracja: 08 kwietnia 2012, 09:51
Lokalizacja: Brzesko
Pochwały: 1
Motocykl:

929 nie gada ocb sezon sie zaczol

Post » 08 kwietnia 2012, 10:24

Witam siemanko elo mam problem z swoim Bladem otoz to motockl kupilem przed zima nie pojezdzilem dlugo wiec teraz myslalem ze posmigam jak oszalaly a tu zonk :( jakies 2 tygodnei temu wziolem motocykl odpalilem na starter przejechalem na stacje zatankowalem pod korek , i pojechalem pod blok ... pozniej po jakis 2 godzinkach wsiadam na moto chce odpalic na rozrusznik a tu kicha kreci jak oszalaly a nie pierdnie :((( no a ze do garazu kawalek a nei bede pchal to na popych z 2 i jazda odpalila przejechalem do garazu i motocykl odstawilem z zamiarem ogladniecia co sie stalo na nastepny dzien :) ... nocka mija dzien nastal sru tfuu do garazu proboje na starter dalej lipa nei gada wogole kreci a nei odpala ,a ze akurat ladna pogoda a czlowieka kusilo no to na popych z 2 i jazda na trase skoro bak do pelna ,,, przejechalem z znajomymi okolo 150 km i nagle staje na siwatlach motocykl jak chodzil odpalony na popych nagle zgasl mysle co jest KUR.. no to na starter proboje kolejny raz i ni HU.. nie gada no to na popych z 2 i ku mojemu zdziwieniu tez nei gada no a do domu jakies 70 km co jest grane ogladamy z chlopakami wszystkie bezpieczniki kable itp ... no na oko wszystko gra kostki ok ,przewody ok , czujnik stopki bocznej ok a Blade nie chce jechac :(:(:( ... no to przyczepka i do domku ... oddalem motocykl do znajomego mechanika , na poczatku pytal sie czy mam alarm ja na to ze jest ale jest odpiety bo ktos chyba go likwidowal a poprzedniwlasciciel sam nie wiedzial :( na to Jacek (mechanik) ze rozbieze dzeicinkena czesci i bedzie sprawdzal co i jak zeby mi ja jak najszybciej zrobic :3) .... no i zadzwonil do mnie gdizes kolo srody przed swietami :) ze on sam nei wie co sie dzieje ze motocykl kreci podaje paliwo ale swiece nie maja iskry zadna z swiec nei ma iskry odcina jej zaplon , mowil mi ze to mozlie ze modool jest walniety , albo czujnik polozenia na wale ??? a ja mam takie zapytanie do was Koledzy mial moze ktos podobny problem bo jak szukalem czytalem to byly przypadki ale to ze masa nie dokrecona to ze regulator waniety itp i doradzcie mi co to moze u mnei sie dziac ... aha jeszce jedna czy modol z EU bedzie pasowal do US ( posiadam US bez HISS'a ) ewentualnie czy mialby ktos na sprzedaz modol jesli zeczywiscie strzelil wlasnie on :( Prosze o pomoc bo mnie szlak trafia jak slysze za oknem ladne brzmienei sportowej rzedowki a ja swoja malutka mam rozebrana :(:(:( Pozdrawiam i LwG

Awatar użytkownika
 
Posty: 422
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 19:55
Lokalizacja: Cieszyn
Pochwały: 11
Motocykl: SC-57
Rok produkcji: 2004

Post » 08 kwietnia 2012, 10:43

Odpalać takie moto na pych... Brawo

Awatar użytkownika
 
Posty: 30
Rejestracja: 08 kwietnia 2012, 09:51
Lokalizacja: Brzesko
Pochwały: 1
Motocykl:

Post » 08 kwietnia 2012, 10:55

Wiem wiem nie robi sie takiego czegos no ale wiesz jak to jest z checia smiganai gdy swieci sloneczko normalnie sciska w sercu i zoladku :)

 
Posty: 156
Rejestracja: 25 grudnia 2010, 12:59
Lokalizacja: Kno
Motocykl: sc44
Rok produkcji: 2000

Post » 08 kwietnia 2012, 11:52

hehe objawy norma dla 929 sam przerabilalem szukaj na forum

Awatar użytkownika
 
Posty: 240
Rejestracja: 07 marca 2010, 10:10
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 5
Motocykl: 1000rr
Rok produkcji: 0

Post » 08 kwietnia 2012, 11:56

K3Xroz pisze:Wiem wiem nie robi sie takiego czegos no ale wiesz jak to jest z checia smiganai gdy swieci sloneczko normalnie sciska w sercu i zoladku :)

He a później w portfelu ;)

Awatar użytkownika
 
Posty: 45
Rejestracja: 03 stycznia 2011, 23:08
Lokalizacja: Poręba
Pochwały: 1
Motocykl: CBR SC59 '10 Torowa:)
Rok produkcji: 0

Post » 08 kwietnia 2012, 11:58

Jak chcesz żeby Ci ktoś pomógł to najpierw popraw interpunkcje i ortografie w tym zlepku bełkotu który spłodziłeś , bo tego się nie da czytać !!!!

 
Posty: 3350
Rejestracja: 19 grudnia 2010, 13:40
Lokalizacja: Piechcin
Pochwały: 104
Motocykl: CBR125,f4i,sc44,sc57A,ZX10R,Cb,sc57A :)
Rok produkcji: 2005
Samochód: Seat leon 1 1.9 Tdi :)

Post » 08 kwietnia 2012, 12:17

heko55, tam jest pewny myk o którym trzeba wiedzieć i nawet grosza nie tracisz a zondar, wie o co chodzi też :D ból 929 ten typ tak ma już ale łatwo jest to naprawić samemu :D
Oddam nerkę za cbr :)

 
Posty: 1629
Rejestracja: 01 maja 2007, 20:22
Pochwały: 10
Motocykl:

Post » 08 kwietnia 2012, 12:49

jak latwo napiszczie chlopakowi niech smiga

Awatar użytkownika
 
Posty: 45
Rejestracja: 03 stycznia 2011, 23:08
Lokalizacja: Poręba
Pochwały: 1
Motocykl: CBR SC59 '10 Torowa:)
Rok produkcji: 0

Post » 08 kwietnia 2012, 13:17

Sugerujecie niedawny problem braku masy ?

 
Posty: 3350
Rejestracja: 19 grudnia 2010, 13:40
Lokalizacja: Piechcin
Pochwały: 104
Motocykl: CBR125,f4i,sc44,sc57A,ZX10R,Cb,sc57A :)
Rok produkcji: 2005
Samochód: Seat leon 1 1.9 Tdi :)

Post » 08 kwietnia 2012, 13:26

MarioSC33, tak dobrze myślisz może być masa pod modułem lub w wiązce tej grubej masz schowaną kostkę koloru pomarańczowego to jest jedna wielka masa są tam kable od masy i od cefkofajek i są tam dwa mostki które lubią się zaj........ i robią się cuda takie jak np brak iskry.
Oddam nerkę za cbr :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 30
Rejestracja: 08 kwietnia 2012, 09:51
Lokalizacja: Brzesko
Pochwały: 1
Motocykl:

Post » 08 kwietnia 2012, 14:33

wiem wiem przepraszam za interpunkcje i ortografie ale pisałem to na szybkości :P hmm z masa powiadacie sprawdzę to jutro bądź ewentualnie w wtorek na forum szukałem i znalazłem o tej masie ale jak sprawdzałem wszystkie połączenia kabli to wydawało mi się ze jest ok ale jeszcze raz sprawdzę :P Dzięki wielkie jak tylko uporam się z problemem napisze co było przyczyna :) a tak przy okazji Zdrowych Pogodnych Świat Wielkanocnych :)

[ Dodano: Wto Kwi 10, 2012 7:49 pm ]
Przepraszam ze post za postem pisze ,ale tak jak pisał wiertło w pw sprawdzałem dziś z swoim mechanikiem Blada i ta masę kolo modułu lecz nie znaleźliśmy żadnej pomarańczowej kostki za to znaleźliśmy jakieś szare i takie mniej więcej szare były lekko zaśniedziałe wyczyściliśmy je , ale problem ten sam dalej iskry nie ma dziś przyszedł mi impulsator aha panowie powiedzcie mi gdzie mogę zakupić czujnik położenia walka ( chyba to czujnik Halla i czy impulsator to to samo co ten czujnik ??? ) bo do Częstochowy już blisko a ja dalej nie uporałem się z moto w czwartek jestem umówiony z Shaza innym mechanikiem z Bochni podobno jest prze tak mi Jacek (mój mechanik tłumaczył i że on będzie wiedział bo specjalizuje się w elektronice ) wiec może w czwartek będę już wiedział co jest grane jak coś to powiedzcie mi czy ktoś ma na wszelki wypadek moduł z US bez Hiss'a ewentualnie ten czujnik walka .... Proszę was o pomoc i pozdrawiam

[ Dodano: Nie Kwi 15, 2012 12:03 am ]
I w skrocie problem rozwiazny czujnik polozenia walka ten na glowicy do wymiany :)

[ Dodano: Sro Kwi 25, 2012 6:46 pm ]
Witam ponownie panowie pilna sprawa Jak sie okazalo nie czujnik padl lecz Modul i otoz jest pewna prosba Poszukuje samego modulu do 929 w Wersji bez Hissa czy moze ma ktos na stanie albo jest z okolic malopolski by sprawdzic na 100% czy to zeczywiscie modul :) Pozrd

[ Dodano: Sob Lip 28, 2012 12:17 am ]
Witam ponownie po paru nieudanych trudach i długim oczekiwaniu Blady jest już zrobiony tzn nie przekładałem wiązki 954 do 929 bo jednak nie pasowała różniła się chodź obie pochodziły z amerykańca dlatego z Szaza zrobiliśmy motyw inny do amerykańca wpakowaliśmy wiązkę z 929 europejczyka z Hissem i modułem , motocykl w końcu odpalił jeździ ale nawiązał się nam inny problem w przełącznikach z prawej strony przy rol-gazie amerykaniec posiadał kostkę 7 pinową a europejczyk 5 pinową Szaza to tak poskładał ,zmienił kostkę ze teraz jest 5 pinowa ,że Fajer zaczął dawać oznaki życia tzn odpalił i już chodzi jeździ śmiga ,ale mam inny problem moja kochanka nie posiada świateł nie ma ani postojówki ani długich ,a o stopie to nie wspomnę jedynie co to tylko kierunkowskazy działają ( no oprócz tylnego lewego ale wnioskuje ze poszła żaróweczka ) i mam pewna prośbę czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy pomoc coś z tym fantem zrobić (może ktoś to przerabiał i wie jak się z tym uporać ) mam 2 schematy elektryczne i zacząłem je jeszcze raz dogłębnie studiować ... Bardzo proszę o pomoc bo wracam jutro do domku i zarywam nockę by się z tym uporać


Wróć do Usterki/awarie (CBR929RR SC44)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość