Dzisiaj jest 30 kwietnia 2024, 10:45

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Napinacz czy panewka czy jeszcze coś innego?

Pomoc w diagnozie usterki

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR1000RR SC57 2004-2007

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2023, 16:52
Motocykl: Hoda Fireblade CBR 1000RR
Rok produkcji: 2005

Napinacz czy panewka czy jeszcze coś innego?

Post » 25 maja 2023, 17:25

Witam,

od niespełna tygodnia jestem posiadaczem, niestety nie mogę powiedzieć, że szczęśliwym, Hondy Fireblade r. 2005. Motocykl kupiłem w Niemczech (gdzie teraz mieszkam), z przebiegiem według papierów 22k i w idealnym stanie, przynajmniej jeśli chodzi o aspekt wizualny. Gorzej jedak jeśli chodzi o kulturę pracy silnika. Zauważyłem trzy problemy:

1) Bardzo leciutkie, ale jednak, wahania obrotów i co niestety wiąże się też z niewielkimi, ale odczuwalnym szarpnięciami. Wydech jest
akcesoryjny
2) Głośna praca kosza sprzęgłowego, ale oprócz tego, że hałasuje to większych konsekwencji chyba to nie robi, więc mniejsza z tym
3) Klekotanie jak w starym dieslu, słyszalne na rozgrzanym silniku, które możecie przesłuchać sciągając nagranie:
https://www.szybkiplik.pl/8NTfyehQiK
Życzyłbym sobie, żeby to było coś związanego z napinaczem/rozrządem, na co by wskazywało też ekstra dzwonienie przy 6-7k
obrotów, ale boje się, że może to też być panewka. Co Wy myślicie? Nie będę ukrywał, że jeste trochę załamany, bo na moto poszło
mnóstwo moich oszczędności, a i w przeszłości też nie miałem szczęcia do zakupów..

Robert

 
Posty: 35
Rejestracja: 31 stycznia 2020, 02:09
Lokalizacja: W-wa
Pochwały: 1
Motocykl: SC57A & SC59B
Rok produkcji: 2012
Samochód: BMW 5

Re: Napinacz czy panewka czy jeszcze coś innego?

Post » 25 maja 2023, 21:00

Nic mu nie dolega. Pracuje tak jak powinien pracować SC57. Tam nawet zaworów nie słychać chodź jak ma przebieg w okolicy 20paru k km to polecam ustawić. Wciśnij klamkę sprzęgła to powinien się trochę wyciszyć jak przestanie hałasować kosz. Jak by tam napinacz albo panewka stukała to by było to znacznie bardziej słychać. Napinacz głównie słychać jak przegazujesz i schodzi z obrotów to jest wyraźne chrobotanie. Wahania obrotów to też normalna sprawa w SC57 - tym bardziej, że masz przelot/akcesoryjny wydech z zapewne skasowanym EXUP. Przejrzyj dolot czy jest wszystko w porządku i tyle. Jak masz skasowany EXUP to upewnij się, że ktoś wyłączył także klapę w dolocie.

Tu masz film gdzie słychać jak panewka napierdziela https://www.youtube.com/watch?v=mnZXwS_2Br0

Tutaj masz jak delikatnie komuś napinacz marudzi https://www.youtube.com/watch?v=kFYVav9AwbI

 
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2023, 16:52
Motocykl: Hoda Fireblade CBR 1000RR
Rok produkcji: 2005

Re: Napinacz czy panewka czy jeszcze coś innego?

Post » 25 maja 2023, 22:04

Dzięki Kolego, trochę mnie uspokoiłeś, aczkolwlek wydaje mi się, że moto jest zbyt głośne, porównując z tym, czym wcześniej jeździłem. Wcześniej miałem np. F4i i myślałem, że to już katastrofa, ale tutaj jakby jeszcze gorzej. Wciśnięcie klamki sprzegła faktycznie wycisza niektóre dzwięki, ale akurat nie te, które słychać na nagraniu. Próbuję umówić jakiegoś niemieckiego mechanika, żeby zasięgnąć dodatkowej opinii, ale ze względu na barierę językową nie jest z tym tak łatwo. Ale jeśli faktycznie panewkę możnaby wykluczyć, to kamień z serca.

 
Posty: 35
Rejestracja: 31 stycznia 2020, 02:09
Lokalizacja: W-wa
Pochwały: 1
Motocykl: SC57A & SC59B
Rok produkcji: 2012
Samochód: BMW 5

Re: Napinacz czy panewka czy jeszcze coś innego?

Post » 25 maja 2023, 22:09

Jak to mówią ten typ tak ma. Nie masz czym się przejmować - jeździj. Zrób pełen serwis startowy: olej, płyn hamulcowy i w sprzęgle, filtr powietrza, ustawienie zaworów, synchronizacja przepustnic. Możesz dorzucić świece chodź teoretycznie wymiana przy 48k. Sprawdź uszczelniacze zawieszenia i hamulce. Dobrze też by było ustawić zawieszenie pod wagę. A niestety te motocykle nie pracują pięknie. Posłuchaj innych sztuk na YT to usłyszysz. Osobiście jeździłem 10 lat SC57 a od 3 jeżdżę SC59. Wcześniej też miałem F4i przez rok i robiłem w niej napinacz to pamiętam jak to nawalało :) W jednej swojej SC57 wymieniłem napinacz bo też mi się wydawało, że jest coś źle ale po zmianie nie było różnicy, a założyłem nowy z ASO ;)

Awatar użytkownika
 
Posty: 1546
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:50
Lokalizacja: Mrągowo
Pochwały: 20
Motocykl: 929 -> GSX-R 1000 k5
Rok produkcji: 2005

Re: Napinacz czy panewka czy jeszcze coś innego?

Post » 26 maja 2023, 12:14

musisz posłuchać jak pracują jeszcze nowsze ścigi np s1000rr to dopiero grzechotniki o ducati to wiadomo nawet nie wspominam hehe. jezdzij ciesz się motocyklem


Wróć do Usterki/awarie (CBR1000RR SC57)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości