Dzisiaj jest 12 maja 2024, 14:55

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Akcesoryjna szybka PUIG, MRA do 1000RR

Tematy dotyczące modyfikacji i tunningu Hondy Fireblade CBR1000RR SC57 2004-2007

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 6
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 18:38
Lokalizacja: Szczecin
Motocykl: CBR 1000RR
Rok produkcji: 2004

Post » 16 września 2010, 16:18

"kris_big" masz może zdjęcie swojego fajerka z szybą MRA? Bo widziałem u Ciebie w galerii hondzie z szybką PUIG'a - swoją drogą tą która chyba najbardziej podoba mi się z akcesoryjnych bo najmniej ingeruje w wygląd motorka - jest neutralna i chyba najbardziej zbliżona do oryginalnej.

I powiedz mi proszę czy są jakieś odczuwalne różnice w jeździe z PUIGIEM i MRA? tzn chodzi mi o to czy poza wykończeniem detali - kształt przetłoczenia lepiej lub gorzej odbija pęd wiatru.

Awatar użytkownika
 
Posty: 900
Rejestracja: 07 września 2007, 23:16
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 15
Motocykl: RN19 (Były SC:33,57a,59)
Rok produkcji: 2007

Post » 04 grudnia 2010, 22:35

Ja się troszkę rozglądam za szybką o ile mi kasy styknie bo parę wydatków mam. Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś sklep internetowy z fajnymi cenami? Trochę przepatrzyłem i znalazłem MRA w granicach 320zł oraz Puig bodajże ok290zł. Chyba jednak wziąłbym MRA finalnie bo taką już kiedyś miałem i ma naprawdę jakość a o Puigu trochę negatywów słychać.

 
Posty: 1629
Rejestracja: 01 maja 2007, 20:22
Pochwały: 10
Motocykl:

Post » 04 grudnia 2010, 23:02

ja napewno nie polecam MGG do k5 w 1000 tragedia :!:

Awatar użytkownika
 
Posty: 396
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 09:28
Lokalizacja: WG i WKZ
Pochwały: 15
Motocykl: 1000RR Repsol
Rok produkcji: 2005

Post » 05 grudnia 2010, 02:33

Kiedyś nie podobał mi się kształt MRA (wg mnie wyglądała jak psia buda), w tej chwili mam zamontowaną szybkę Puig, co prawda nie trafiła mi się aż taka lipa jak u kris_big, ale fakt jest taki, iż przy lampce postojowej jest szparka. Oglądałem na żywo szybkę MRA u kris_big, i muszę powiedzieć, że spasowanie jest super - jak ORI, teraz gdybym kupował szybkę do swojej repsoli to kupił bym pomarańczową MRA. :)
Ogólnie jeśli chodzi o szybki racingowe to także polecam - większy komfort jazdy.

Awatar użytkownika
 
Posty: 76
Rejestracja: 25 lutego 2009, 20:13
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Motocykl: GSXR1000 K8
Rok produkcji: 2008

Post » 05 grudnia 2010, 12:38

Kondziu84 pisze:"kris_big" masz może zdjęcie swojego fajerka z szybą MRA? Bo widziałem u Ciebie w galerii hondzie z szybką PUIG'a - swoją drogą tą która chyba najbardziej podoba mi się z akcesoryjnych bo najmniej ingeruje w wygląd motorka - jest neutralna i chyba najbardziej zbliżona do oryginalnej.

I powiedz mi proszę czy są jakieś odczuwalne różnice w jeździe z PUIGIEM i MRA? tzn chodzi mi o to czy poza wykończeniem detali - kształt przetłoczenia lepiej lub gorzej odbija pęd wiatru.


Zdjęcia z MRA niestety nie mam, tylko jakieś stare fotki z przed dwóch lat z Puigiem

Jeżeli chodzi o różnice odczuwalne to takich nie zauważyłem, a nawet jeżeli są to minimalne. Więc wg mnie brać co się podoba.

A odnośnie Puig'a to wg mnie jest tak. Szyba będzie pasowała ładnie lub nie, to jest loteria w przypadku Puig'a hihi:
Pierwszy mój Puig pasował w miarę dobrze, oczywiście szpara nad lampką postojową była ale nie taka tragiczna jak się okazało. Później w serwisie Hondy mi zniszczyli tą szybę podczas mycia sic! , odkupili nową, ale była tak totalnie krzywa że nie mogłem jej w ogóle zamontować na moto.
No i kupiłem MRA która pasowała już bardzo ładnie, powiedziałbym nawet że tak jak oryginał. Z tego co pamiętam to MRA ma takie „uszy” na dole jak się szyba „schodzi” w kierunku lampy z owiewką tak jak fabryczna szyba i przez to ładnie się układa. W przypadku Puiga można o tym zapomnieć, to jest zwykły wyprofilowany kawałek plastyku z otworami na śruby. I jak się okazuje sprzieprzyli nawet taki prosty element.
Cenowo z tego co pamiętam to nie ma różnic większych niż 50zł pomiędzy Puig a MRA, a w jakości wykonania są już większe.

[ Dodano: Nie Gru 05, 2010 11:43 am ]
LENAR pisze:Kiedyś nie podobał mi się kształt MRA (wg mnie wyglądała jak psia buda), w tej chwili mam zamontowaną szybkę Puig, co prawda nie trafiła mi się aż taka lipa jak u kris_big, ale fakt jest taki, iż przy lampce postojowej jest szparka. Oglądałem na żywo szybkę MRA u kris_big, i muszę powiedzieć, że spasowanie jest super - jak ORI, teraz gdybym kupował szybkę do swojej repsoli to kupił bym pomarańczową MRA. :)
Ogólnie jeśli chodzi o szybki racingowe to także polecam - większy komfort jazdy.


Lenar dobrze mówi, na zdjęciach wygląda jak "psia buda" :P ale tylko na zdjęciach. Przez to że szyba nie jest taka wyprofilowana na "okrągło" jak Puig tylko tak powiedzmy na "kwadratowo", ale to tylko na zdjęciach, na żywo wygląda bardzo ciekawie i ładnie. Sam miałem wątpliwości podczas kupna właśnie przez ten „dziwny” kształt ale po zamontowaniu jest super. Polecam.

Awatar użytkownika
 
Posty: 900
Rejestracja: 07 września 2007, 23:16
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 15
Motocykl: RN19 (Były SC:33,57a,59)
Rok produkcji: 2007

Post » 03 stycznia 2011, 18:47

Ostatecznie kupiłem do swojej niuni szybkę mało popularną u nas firmy F.FABBRI z garbem lekko przyciemnianą. Miałem brać PUIGA ale po przeczytaniu waszych opinii zrezygnowałem i jakoś przypadkiem trafiła mi się ta. Jakość szybki sprawia dobre wrażenie z montażem i spasowaniem również nie było kłopotów a reszta okaże się podczas eksploatacji. Przy okazji porobię fotki to zapodam

PS- Jakby ktoś chciał to mogę tanio pogonić oryginał bo mi zalega teraz w garażu.

 
Posty: 21
Rejestracja: 21 czerwca 2011, 22:39
Lokalizacja: Grudziadz
Motocykl: Honda 1000rr sc59
Rok produkcji: 2011

Post » 11 września 2011, 23:42

Zamierzam wlasnie kupic szybe Piug lub Mra. Macie jeszcze jakies opinie swieze o tych szybach. Zastanawiam sie, czy kolor czarny czy przyciemniany. Slyszlem, ze w czarnych po mocnym polozeniu sie nie widac przez ta szybke nic. Niewiem jaka kupic z tych firmy wybrac. Z wyglada pasuje mi bardziej Puig, ale opinie o niej nie sa zaciekawe...Inne firmy nie wchodza w rachube.

 
Posty: 24
Rejestracja: 12 września 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: Yamaha R6 Track Bike
Rok produkcji: 2008

Post » 14 września 2011, 22:46

Jesli szukacie chlopaki szyb do Bladych i nie tylko, to mam MRA, Puig, Biondi i Fabri.
Co do ceny to zawsze się dogadamy.

Awatar użytkownika
 
Posty: 56
Rejestracja: 29 grudnia 2012, 23:24
Lokalizacja: Zachodnio
Motocykl:

Post » 03 stycznia 2013, 01:06

Legut pisze:Jesli szukacie chlopaki szyb do Bladych i nie tylko, to mam MRA, Puig, Biondi i Fabri.
Co do ceny to zawsze się dogadamy.


Wiem że post wiekowy ale Legut masz moze szybki MRA i Puig? Chcę kupić i zastanawiam się nad tymi modelami. Jestem chyba bardziej przekonany do MRA Racing Black. może coś podpowiesz?
Pozdrawiam Julson.

 
Posty: 62
Rejestracja: 13 czerwca 2012, 16:14
Lokalizacja: lll
Motocykl:

Post » 12 listopada 2013, 21:43

Ma ktoś zamontowaną taką szybke? http://allegro.pl/szyby-motocyklowe-hon ... 07252.html

 
Posty: 29
Rejestracja: 24 listopada 2012, 20:18
Lokalizacja: Włocławek
Motocykl:

Post » 03 grudnia 2013, 21:07

Też chcę zakupić szybkę firmy LOSTER widziałem ją na zlocie w Bydgoszczy spasowanie z czachą ok, cena ok, różnica wysokości w porównaniu z oryginałem spora.

 
Posty: 44
Rejestracja: 01 lutego 2009, 13:44
Lokalizacja: LU
Motocykl: 1000 RR
Rok produkcji: 2006

Post » 03 lutego 2014, 19:32

Witam! Koledzy zastanawiam się nad zmianą szyby bo mam seryjną a bardzo mi sie podoba szyba PUGI http://allegro.pl/szyba-puig-racing-hon ... 55311.html taka jak na aukcji (lekko przyciemniana)). Czy może ktoś z was ma tą szybę już w swojej RR?? Ciekawy jestem jaką ma opinie ta szyba bo jest to zmieniony kształt od wcześniejszych jakie mieli w sprzadaży. Z wyglądu jak dla mnie bardzo ładna ale jak w praktyce? Warto ?? Z góry dziękuje za rady. Pozdrawiam

PoprzedniaNastępna

Wróć do Modyfikacje i Tunning (CBR1000RR SC57)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości