Dzisiaj jest 12 maja 2024, 15:36

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Miska olejowa 929

Proszę o pomoc!

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR929RR SC44 2000-2001

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwietnia 2015, 17:48
Motocykl: CBR 929
Rok produkcji: 2001

Miska olejowa 929

Post » 07 kwietnia 2015, 18:30

Witam wszystkich, od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem 929.
Mam pytanie odnosnie miski olejowej. Mialem problem z przykreceniem nowej sruby spustowej bo stara juz sie nie nadawala i wywalilem miske. Po odkreceniu okazalo sie, ze na dnie miski sa opilki metalu. zauwazylem, ze aluminiowy gwint w misce sie lekko uszczerbil (1 rowik gwintu). W misce byly 2 rodzaje opilkow- 1 aluminiowe, ktorych magnez nie przyciagal (podejrzewam ze pozostalosc po gwincie) ; 2- srebrne metalowe ktore magnez przyciaga, najwiekszy 0,5cm dlugosci, reszta 0,2-,0,3cm.

Pytanie teraz skad moga pochodzic te srebrne opilki, co one wróżą, co robic i czy można latać dalej?? wiadomo ze jakies opilki mogą sie znalezc w ramach zuzywania sie silnika wraz z kreconymi kilometrami. Silnik dobrze chodzi, ma sile, wkreca sie na obroty. Slychac szelest w zakresie do 5tys obr. ale niby ten typ tak ma, choc podejrzewam ze zawory są do regulacji bo w 2 kolektorze jest czarny nagar, reszta ladnie przepalona (swiece wymienione 2tyg temu).

i co z tym gwintem w misce? lekko siączy na nowej srubie. gwintowac czy robic wiekszy otwor? bede wdzieczny za rade

tutaj zdjecia do wgladu. ten gwint na zdjeciu od spodu miski tylko tak wyglada, bo tam kołnierz nie jest połaczony calkowicie (wewnatrz miski), jest mały przeswit. uszczeriony jest na "jeden rowik" gwintu.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a29 ... ca4ef.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a9d ... 716e0.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/296 ... e7ced.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecd ... c7955.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a7 ... aa829.html

 
Posty: 518
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:28
Lokalizacja: WLKP Kalisz
Pochwały: 7
Motocykl: była cbr 954 jest ZX10R
Rok produkcji: 2008

Re: Miska olejowa 929

Post » 07 kwietnia 2015, 19:14

co do opiłków to mogą być kawałki ze skrzyni, przegoń porządnie zobacz czy biegi nie wyskakują.śrubę spustową oleju możesz spróbować przegwintować lub rozejrzeć się za używką miską.Dobrze że nie są to żółtawe opiłki bo było by gorzej. ;)

 
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwietnia 2015, 17:48
Motocykl: CBR 929
Rok produkcji: 2001

Re: Miska olejowa 929

Post » 07 kwietnia 2015, 21:19

juz ja gonilem i to dobrze, biegi nie wyskakuja. miales juz taki przypadek z opilkami?? martwi mnie to bo za cholere nie wiem skad to. przelatam sezon i na przyszly rok wywale jeszcze raz miche i sprawdze czy nic sie znowu nie pojawilo. moze olej nie byl zmieniany przez dluzszy czas i stad tyle syfu, jest taka mozliwosc????

jak teraz patrzylem to gwintowanie moze duzo nie pomoc, bo problemem jest ukruszony 1 rowik na samym koncu otworu gwinta (odrazu jak zaczyna sie krawedz wnetrza misk). Myslalem o tym zeby wkrecic ta srube na silikon do srodka co Ty na to luis?? bo gwint trzyma dobrze ta srube, tylko kropelka po kropelce bedzie ciekla wzdluz gwintu po srubie i zawsze bedzie "wilgotnie" pod główką śruby. ale przegwintuje jeszcze dla pewnosci zeby bylo to zrobione. tylko wlasnie te male ukruszenie...

we wszystkich moto jest tak ze pod miska nie ma zadnej uszczelki? myslalem ze wczesniej ktos cos robil i wsadzil na silikon, ale patrzac na stronie dealera hondy to tam nie ma zadnej uszczelki w tym miejscu, dziwna sprawa jak dla mnie.

a jakby ktos sie zabieral w przyszlosci za sciaganie miski to warto wywalic wczesniej caly uklad wydechowy, jest wtedy piekne dojscie :) chyba ze ma ktos dobre plaskie klucze, to sie obejdzie bez tego zabiegu

 
Posty: 660
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 11:00
Lokalizacja: Tarnów
Pochwały: 20
Motocykl: CBR1100XX
Rok produkcji: 2001

Re: Miska olejowa 929

Post » 08 kwietnia 2015, 06:28

Wymień lepiej miskę koszt niewielki

 

Re: Miska olejowa 929

Post » 08 kwietnia 2015, 10:03

Przerabiałem to u siebie w sc 28...

Jeśli możesz to kup miskę, koszt jest nieduży.

Nie wiem jak w 929 ale pod miską powinna być uszczelka. W serwisie bo tam mi ją wymieniano, na hasło ,,położyć,, ją na silikonie uświadomiono mi że czujnik ciśnienia oleju jest tuż nad dnem tej michy i przy jej montażu na silikonie zostanie on po prostu wyciśnięty na boki.
Sprawdź DOKŁADNIE czy jest czysty smok olejowy bo tam też mogą być,,niespodzianki,,.

Przy skręcaniu powinno się znać moment dokręcania śrub bo wkręcasz je w amelinium.
Starą michę możesz przeznaczyć na przegwintowanie - jak się uda to masz zapas lub puścisz dalej a jak nie to mała strata...

 
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwietnia 2015, 17:48
Motocykl: CBR 929
Rok produkcji: 2001

Re: Miska olejowa 929

Post » 08 kwietnia 2015, 17:07

przegwintuje, zaleje i zostawie na 24h zeby zobaczyc czy trzyma i nie cieknie, jak nie to nowa micha.

znalazlem podobny temat na forum i na 100% nie ma tam uszczelki, idzie sam sylikon, specjalny srebrny do misek.

W smoku na siatce też są opiłki. Da rade wyjąć ten smok aby go wyczyścić?? trzeba go gdzieś odkrecać czy pociągnąć do dołu i sam wyjdzie? czy moze jest wkrecany ręcznie na gwincie?

No niestety nie dysponuje kluczem dynamometrycznym i bede musial dokrecic z wyczuciem aby nie upier. gdzieś śruby czy też nie przekręcić.

I jeszcze jedno pytanie- czy zębatka pompy oleju powinna mieć lekki luz 3-4mm i czy łańcuszek pompy oleju powinien być troche luźny? (wcześniej sie walnąłem ;P ) zauważyłem to jak grzebałem po wywaleniu miski.

 
Posty: 67
Rejestracja: 15 maja 2014, 22:58
Lokalizacja: stargard
Motocykl: Honda CBR 929 RR !!
Rok produkcji: 2000

Re: Miska olejowa 929

Post » 09 kwietnia 2015, 01:24

tu masz śrubę z uszczelką do cbr , ja mam oryginalną śrubę i dorwałem samą taką uszczelkę bo też się pociło na podobnej zasadzie co tobie i nic nie cieknie

http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=104558

ps. strasznie dużo tego sufu tam masz


Wróć do Usterki/awarie (CBR929RR SC44)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość