Dzisiaj jest 12 maja 2024, 21:49

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Motor gaśnie po wpięciu biegu

kłopoty z odcinaniem zapłonu

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR929RR SC44 2000-2001

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Rejestracja: 16 września 2013, 19:42
Lokalizacja: Sułkowice
Motocykl:

Re: Motor gaśnie po wpięciu biegu

Post » 28 sierpnia 2015, 16:37

Dziękuję wszystkim za rady.

Max_929, mam wrażenie, że skrzynia biegów inaczej się zachowuje niż przed awarią. Jak wrzucam jedynkę, to zanim zgaśnie jest takie szarpnięcie, więc to może faktycznie ten kosz sprzęgłowy. Poza tym, czasami udaje się zapalić silnik na jedynce z wciśniętym sprzęgłem, to wtedy nie mogę znaleźć luzu na chodzącym silniku. Po zgaszeniu luz od razu jest. Na luzie pali zawsze, gaśnie po wrzuceniu jedynki. Zmostkowanie kostki czujnika stopki nic nie daje.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
 
Posty: 1016
Rejestracja: 21 marca 2010, 18:26
Lokalizacja: Suwałki
Pochwały: 13
Motocykl: CBR929
Rok produkcji: 2000

Re: Motor gaśnie po wpięciu biegu

Post » 29 sierpnia 2015, 20:59

po tym co piszesz, dla mnie to wygląda na winę kosza sprzęgłowego ,nie wysprzęgla jak powinien i tyle ,rozbierz i zobaczysz czy tarczki sa po przypalane , a przed awarią paliłeś gumę ? strzelałeś ze sprzęgła itp. co mogło by je uszkodzić ?
te objawy nie wyglądają na skrzynie , ja mam teraz w 929 taki sam problem ale u mnie moto bardzo długo stało i prawdo podobnie tarczki sie skleiły

Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Rejestracja: 16 września 2013, 19:42
Lokalizacja: Sułkowice
Motocykl:

Re: Motor gaśnie po wpięciu biegu

Post » 30 sierpnia 2015, 17:46

Przed awarią zrobiłem kilkadziesiąt kilometrów, ale żadnego palenia gumy ani strzelania ze sprzęgła nie było. Psuć się zaczęło po redukowaniu biegów. Zatrzymałem się żeby zawrócić, czekałem na luzie by skręcić w lewo i po wrzuceniu jedynki blady zgasł.
Może to faktycznie to ten kosz sprzęgłowy. Nie wiem czy sam to ogarnę, czy nie trzeba będzie lawetę i do mechanika.
Możecie Koledzy polecić jakiś warsztat w okolicach Grójec-Piaseczno-Góra Kalwaria lub południe Warszawy?

 
Posty: 274
Rejestracja: 20 maja 2015, 11:02
Lokalizacja: Bartoszyce
Motocykl: CBR 954rr FireBlade
Rok produkcji: 2002

Re: Motor gaśnie po wpięciu biegu

Post » 30 sierpnia 2015, 22:25

Co do sklejania się tarcz. to kiedyś miałem to w CBR f2. Jak moto postało bez odpalania, na biegu i wciśniętym sprzęgle, czuć było opór, jakbym nie wcisnął tego sprzęgła. Radziłem sobie z tym tak, że zanim odpaliłem motocykl to na wciśniętym sprzęgle posuwałem motocykl w przód i w tył aż puściło.

 
Posty: 30
Rejestracja: 14 marca 2015, 03:38
Motocykl: xl600
Rok produkcji: 1988

Re: Motor gaśnie po wpięciu biegu

Post » 01 września 2015, 11:11

No to może zaprowadz ten motocykl od razu do mechanika bo tak to se mozemy gdybać :)
Bo co innego jak gaśnie po odcięciu zapłonu
Inaczej jak nie dostaje paliwa i się zadławi
A co innego jak sprzęgło ciągnie :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Rejestracja: 16 września 2013, 19:42
Lokalizacja: Sułkowice
Motocykl:

Re: Motor gaśnie po wpięciu biegu

Post » 01 września 2015, 18:06

Postanowiłem, że tak zrobię; odstawię bladego do mechanika bo już nie wiem jak go naprawić.
Sprzęgło nie ciągnie, unosiłem koło tylne i wrzucałem bieg - myślałem, że może nie wysprzęgla dobrze i gdy nie będzie obciążone to nie zgaśnie. To jednak nie to, gaśnie tak samo na obciążonym jak i uniesionym kole. Poza tym sprzęgło chyba raczej nie pada tak nagle a wcześniej chodził blady jak złoto.
Silnik się nie dławi tylko odcina od razu zapłon po wpięciu biegu.
Najprawdopodobniej to coś z elektryką. Stawiałem na czujnik stopki ale zmostkowanie go nic nie dało.
Szkoda tylko, bo kończą mi się wakacje, pogoda do śmigania super a mechanik, do którego dzwoniłem mówił, że najszybciej może zabrać się za sprzęt w przyszłym tygodniu. :/

Awatar użytkownika
 
Posty: 39
Rejestracja: 05 lutego 2011, 12:15
Lokalizacja: Brzesko
Motocykl: cbr 929
Rok produkcji: 2000

Re: Motor gaśnie po wpięciu biegu

Post » 03 września 2015, 03:33

Jan, jeśli chcesz to mogę Ci pożyczyć na próbę moduł zapłonowy, zobaczysz czy działa na sprawdzonym. Podrzucić Ci go mogę w poniedziałek jak będę jechał do pracy. Jak coś to daj znać.

Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Rejestracja: 16 września 2013, 19:42
Lokalizacja: Sułkowice
Motocykl:

Re: Motor gaśnie po wpięciu biegu

Post » 03 września 2015, 09:27

Wujek Krzysiek, wielkie dzięki za życzliwość i chęć pomocy. :brawo:
Wyczytałem, że jesteś z Brzeska, czyli z południa Polski. Ja jestem z Sułkowic ale tych w woj. mazowieckim :D
Obawiam się, że miałbyś do mnie trochę nie po drodze. :)
Serdecznie pozdrawiam

Awatar użytkownika
 
Posty: 39
Rejestracja: 05 lutego 2011, 12:15
Lokalizacja: Brzesko
Motocykl: cbr 929
Rok produkcji: 2000

Re: Motor gaśnie po wpięciu biegu

Post » 03 września 2015, 17:46

No fakt, ja kursuje przez Sułkowice ale te koło Krakowa. Niestety nie pomogę. Pozdro.

Poprzednia

Wróć do Usterki/awarie (CBR929RR SC44)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości