Dzisiaj jest 01 maja 2024, 02:08

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Wybebeszenie seryjnego tłumika

Tematy dotyczące ogólnych zagadnień Hondy Fireblade CBR929RR SC44 2000-2001

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2008, 13:52
Lokalizacja: Józefów/W
Motocykl: CBR 929 FireBlade sc44
Rok produkcji: 2000

Wybebeszenie seryjnego tłumika

Post » 02 lipca 2008, 17:02

Witam,
jesli ten temat byl juz walkowany na forum to prosze o linki, ja nie znalazlem konkretnych odpowiedzi...

Seryjny tlumik jest strasznie cichy, a na sportowa puszke poki co nie mam siana wiec postanowilem wybebeszyc troche moja seryjna. I tak wywalilem w srodku dziure o srednicy ~4cm i tlumik stal sie przelotowy :D Osiagniety efekt jest zadowalajacy bo jest troche glosniej i ladniej warczy, ale jak przejechalem sie bez tlumika to napierdalal z 5 razy glosniej ze bylo mnie idealnie i glosno slychac nawet z 2 kilometrow i pomruk byl o wiele ladniejszy. Wiec tak sie zastanawiam czy nie CENZURA wszystkiego ze srodka? I tu nasuwa sie kilka pytan:

1. Czy po wybebeszeniu tlumika przeba cos regulowac w silniku, z zaworami czy cokolwiek? Bo znalazlem taki artykul: pkt.14 http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56 ... &startsz=x

2. Exap - jesli dobrze rozumiem to to CENZURA jest gdzies w ukladzie wydechowym (w ktorym dokladnie miejscu?), czy moge miec z tym jakies problemy? Poki co czerwona kontrolka nic nie sygnalizuje.

3. Osiagi, moc, spalanie - czy cos sie zmienia, jesli tak to w ktora strone?

4. Co na to polskie prawo? W sensie decybeli wydobywajacych sie z puszki. Czy psy czepiaja sie glosnych wydechow, ktos mial z tym moze problem? :D

Co o tym wszystkim sadzicie? Warto wybebeszac wszystko?

Własnie, moze ktos juz to robil i podzieli sie doswiadczeniami jak CENZURA reszte ze srodka??

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!!
ostro do przodu, nie oglądać się za siebie...

Awatar użytkownika
 
Posty: 820
Rejestracja: 16 czerwca 2008, 12:23
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 10
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 0

Post » 02 lipca 2008, 20:44

vilkolak pisze:Czy po wybebeszeniu tlumika przeba cos regulowac w silniku,
zdaje sie ze w wytryskowcy zajmie sie tym komputer, ale sportowy filtr powietrza napewno by sie do tego przydal i power commander do pelni szczescia

vilkolak pisze:Exap
on jest przed tlumikiem

vilkolak pisze:Osiagi, moc, spalanie
osiagi moga zejsc w dol, moc adekwatnie do osiagow, spalanie powinno wzrosnac

vilkolak pisze:Co na to polskie prawo?
wydech nie bedzie spelnial norm glosnosci a co za tym idzie policja moze bez problemu zabrac ci dowod rejestracyjny slyszac bardzo glosno chodzacy motocykl z 2 km

vilkolak pisze:Co o tym wszystkim sadzicie? Warto wybebeszac wszystko?
nie warto, CENZURA seryjny tlumik ktory moze ci sie przydac na przeglad, dluzsza jazda z glosnym wydechem jest bardzo meczaca, nie wiem co na to twoj plecak, szkoda robic sobie klopotu na miescie, sasiedzi cie znienawidza, za 500 pln mozna kupic juz koncowke wydechu ktora bedzie grac jak trzeba dedykowana do tego motocykla, nawet mam w ofercie
Proste drogi sa dla szybkich motocykli... kręte drogi są dla szybkich kierowców... ja wole kręte :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 02 lipca 2008, 21:24

Wybebeszyc mozesz ale jak juz to robisz to zrob to porzadnie czyli rozlo tlumik tak zebys mial dojscie do srdoka, wyjmij z niego kompletnie wszystko nastepnie kup wate tlumiaca taka ktora nieraz sie stosuje do kominkow itp. kup rure o srednicy wylotu wydechu zrob w niej w cholere dziurek i zloz to do kupy i masz fajny glosny wydech. Chociaz mimo wszystko szukaj po allegro i kup jakas lepsza puszke sportowa. Z tego co widze masz 929 wiec modul sam sie dostosuje do nowego wydechu. exup masz centralnie pod silnikiem z lewej strony moto. Osiagi w zaleznosci jak dobrze to zrobisz zmienia sie w jedna lub druga strone. Co na to polskie prawo ? Poczytaj kodeks jaka jest dopuszczalna glosnosc wydechu ale ogolnie sam juz pare razy7 mialem wyscigowe wydechy nie dopuszczone do ruchu ulicznego tak jak i teraz i nigdy nikt do tego sie nei czepil. Poprostu chlopy nie maja sprzetu do pomiaru glosnosci wiec Ci nic nie udowodnia, no chyba ze bedziesz jezdzil bez wydechu ale to juz przegiecie.

Awatar użytkownika
 
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2008, 13:52
Lokalizacja: Józefów/W
Motocykl: CBR 929 FireBlade sc44
Rok produkcji: 2000

Post » 02 lipca 2008, 22:41

Dzieki chlopaki za porady, moze rzeczywiscie nie bede dalej go rozbieral. Poczekam troche, kase odloze i kupie jakas fajna puszke :) A czy przy takim stanie jak mam teraz, czyli po przebiciu tej dziury, spalanie, osiagi, moc cos sie mogla zmienic? Bo zadnej roznicy nie odczuwam, nie wiem jeszcze jak ze spalaniem. Chociaz mam wrazenie ze od przedziurawienia na niskich obrotach nierowno chodzi i jakby sie ksztusi... Moze byc to z tym zwiazane?
Co do policji to zatrzymuja za sam glosny wydech? Bo przy kontroli to wiadomo ze CENZURA moga sie do wszystkiego... :evil:
ostro do przodu, nie oglądać się za siebie...

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 03 lipca 2008, 09:45

Nigdy sie nei spotkalem z zatrzymaniem za sam glosny wydech chyba ze bedziesz jechal bez wydechu to na pewno. CO do zmian w mocy to cos sie tam zmeinilo ale raczej tego nie odczujesz, a nierowna praca moze byc z tym zwiazana komp sie chwile przestawia a i zawor wydechowy inaczej pracuje

Awatar użytkownika
 
Posty: 65
Rejestracja: 07 marca 2008, 13:31
Lokalizacja: czuć swąd
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 1996

Post » 03 lipca 2008, 11:01

ja też radził bym ci kupić jakąś puszkę sportową. Sam jeździłem na remusie a na dwa dni założyłem pustą rurę którą kiedyś mi znajomy za free dał. Masakra. Larmo jak CENZURA. Ale strzela tez troche za czesto w wydech i wzrosło spalanie.

Poza tym jakbyś chciał wybebeszyć tłumik, to ta wata o której pisał RudiszRR zda egzamin tylko na jakiś czas. Jak będziesz ostro ganiał to w miesiąc ci ją całą wydmucha przez tą perforowaną blachę. Wiem bo przerabiałem ten temat. Akrap i cała reszta pakuja do wygłuszania wydechu jakąś nić bezkońcową. Mi gadał jeden koleś, który w sumie mógłby być moim ojcem ;) i zna się na rzeczy, że najlepiej wsadzić tam sznur łojowy. Najdłużej wytrzyma.

Będzie cię to kosztowało ok. 100 zł, a za 400zł można kupić używany wydech w dobrym stanie do twojego moto.


pzdr
Adrenalina to najlepszy drag


Wróć do Ogólne (CBR929RR SC44)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości